ପପୁ ଯାଦବଙ୍କ ଗିରଫ୍ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ହେଲେ ପତ୍ନୀ ରଞ୍ଜିତା ! କହିଲେ ଅଟକି ପାରିବେ ତ ଅଟକାନ୍ତୁ, ଆସୁଅଛି ପାଟନା…

ପପୁ ଯାଦବଙ୍କ ଗିରଫ୍ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ହେଲେ ପତ୍ନୀ ରଞ୍ଜିତା ! କହିଲେ ଅଟକି ପାରିବେ ତ ଅଟକାନ୍ତୁ, ଆସୁଅଛି ପାଟନା…

ଜନ ଅଧିକାର ଦଳର ସଂରକ୍ଷକ ପପୁ ଯାଦବଙ୍କର ଗିରଫକୁ ନେଇ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ବହୁତ ରାଜନୀତି କରାଯାଉଛି ଏବଂ ବିପକ୍ଷୀୟ ଦଳ ବିହାର ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ବହୁଳ ମାତ୍ରାରେ ଆକ୍ରମଣ କରୁଛନ୍ତି । ପପୁ ଯାଦବଙ୍କର ଗିରଫକୁ ବିପକ୍ଷୀୟ ଦଳ ମାନେ ଜାଣିଶୁଣି ଷଡଯନ୍ତ୍ର ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଏବଂ ବିହାର ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ଅଭିଯୋଗ ଆଣୁଛନ୍ତି କି ସେ ପପୁ ଯାଦବଙ୍କୁ ଜନ ସେବାରୁ ଅଟକାଇବା ପାଇଁ ଏଭଳି କରିଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପପୁ ଯାଦବଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ବିହାର ଯାଉଛନ୍ତି ।

ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଘଟଣା କ’ଣ:-

ବିହାର ରାଜ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ କରୋନା ଭୁତାଣୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ବ୍ୟାପିଯାଇଛି । ଏଭଳି ସମୟରେ ପପୁ ଯାଦବ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ୩୨ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ଏକ ଅପହରଣ ଘଟଣାରେ ପପୁ ଯାଦବଙ୍କୁ ଗିରଫ୍ କରି ନିଆଯାଇଛି । ଯାହାକୁ ନେଇ ବିବାଦ ହେଉଅଛି । କୁହାଯାଉଛି କି ପପୁ ଯାଦବଙ୍କୁ କରୋନା ସମୟରେ ଜନ ସେବାରୁ ଅଟକାଇବା ପାଇଁ ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଉଛି ।

ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଗିରଫରେ କ୍ରୋଧିତ ରଞ୍ଜିତ ରଞ୍ଜନ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଆହ୍ୱାନ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି କି ସେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ପାଟନା ଆସିବେ ଏବଂ ପପୁ ଯାଦବଙ୍କ ଢାଞ୍ଚାରେ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଯିବେ । ରଞ୍ଜିତ ରଞ୍ଜନ୍ ଏକ ନ୍ୟୁଜ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି କହିଛନ୍ତି କି ସେ ପାଟନା ପହଞ୍ଚୁଛନ୍ତି । ଯେଉଁଠାରେ ପପୁଙ୍କର ସେବା ଅଟକିଥିଲା । ତାକୁ ଆରମ୍ଭ କରିବେ । ଯିଏ କରୋନା ଭଳି ସମୟରେ ସଙ୍କଟ ପରିସ୍ଥିତିରେ ରହିଥିବେ, ଯାହାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସହାୟତାର ଆବଶ୍ୟକତା ଥିବ, ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ପପୁ ଯାଦବଙ୍କର ସମର୍ଥକ ମାନେ ତାଙ୍କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ ଏବଂ ଯଦି ସରକାରଙ୍କୁ ଲାଗୁଛି ଏସବୁ ଭୁଲ୍ ଅଟେ, ତେବେ ସରକାର ତାଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ଅନୁଯାୟୀ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେ । ତାଙ୍କୁ କୌଣସି ଭୟ ନାହିଁ ଏବଂ ପପୁଙ୍କ ଭଳି ସେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ବିହାରର ଜନତା ମାନଙ୍କୁ ରହିଛି ବୋଲି ରଞ୍ଜିତ୍ ରଞ୍ଜନ୍ କହିଛନ୍ତି ।

ପପୁ ଯାଦବଙ୍କ ପତ୍ନୀ ତଥା କଂଗ୍ରେସର ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ରଞ୍ଜିତ୍ ରଞ୍ଜନ୍ ଲକଡାଉନ୍ ସମୟରୁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଅଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଗିରଫ୍ ହେବା ମାତ୍ରେ ସେ ଆଜି ପାଟନାରେ ପହଞ୍ଚିଯିବେ । ରଞ୍ଜିତ୍ କହିଛନ୍ତି କି ସେ ଡରିବେ ନାହିଁ କି ପଛଘୁଞ୍ଚା ଦେବେ ନାହିଁ । ପପୁ ଆଜି ସେବା କରୁ ନାହାଁନ୍ତି । ସେ ପାଟନାର ଜଙ୍ଗଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ମଧ୍ୟ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ନିଜ ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗାଇ ସେବା କରୁଥିଲେ । ସେହି ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ସେବା ଉପରେ କିଛି ଲୋକ ରାଜନୈତିକ ଅଭିଯୋଗ ଲଗାଉଥିଲେ । ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରି ଜେଲ୍ ପଠାଇ ଦିଆଗଲା । ଯାହାଦ୍ୱାରା ଲୋକମାନଙ୍କ ସେବା ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପଡୁଅଛି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *