ରେଖାଙ୍କ ସହିତ ରହିଆସୁଥିବା ଏହି ମହିଳା ଜଣକ କିଏ ? ୩୨ ବର୍ଷ ହେଲା ସାଥିରେ ଅଛନ୍ତି, ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଦୁହିଁଙ୍କର ସମ୍ବନ୍ଧ କିପରି ରହିଛି ।

ରେଖାଙ୍କ ସହିତ ରହିଆସୁଥିବା ଏହି ମହିଳା ଜଣକ କିଏ ? ୩୨ ବର୍ଷ ହେଲା ସାଥିରେ ଅଛନ୍ତି, ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଦୁହିଁଙ୍କର ସମ୍ବନ୍ଧ କିପରି ରହିଛି ।

କୋରନା ମହାମାରୀର ଏହି ସମୟରେ ସରକାର ଅନଲକ୍ ୨.୦ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଏମିତିରେ କିଛି ବିଶେଷ ରିହାତି ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ କୋରନା ଯୋଗୁଁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିକୁ ମଧ୍ୟ ବଡଧରଣର କ୍ଷତି ହୋଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସମସ୍ତ ତାରକାମାନେ ଘରେ କୌଣସି କାମ ବିନା ଖାଲିରେ ବସିଛନ୍ତି । ଏମାନେ କୌଣସି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କିମ୍ବା ପୁରସ୍କାର ବିତରଣ ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଅସମର୍ଥ ହେଉଛନ୍ତି । ସେମିତିରେ ଯେତେବେଳେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହୁଏ ସେଠାକୁ ‘ରେଖା’ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଆସନ୍ତି । ୬୫ ବର୍ଷ ବୟସରେ ମଧ୍ୟ ରେଖାଙ୍କ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟର ସୀମା ନାହିଁ । ସେ ବୟସର ଏହି ସ୍ତରରେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଆକର୍ଷିତ ଦେଖାଯାଆନ୍ତି ।

ରେଖା ନିଜ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ସହ ଷ୍ଟାଇଲ୍ ଏବଂ ଫେସନକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସନ୍ତି । ତାଙ୍କ ଷ୍ଟାଇଲ୍ ଆଗରେ ଅନେକଥର ବଲିଉଡର ଯୁବ ଅଭିନେତ୍ରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଫିକା ଦେଖାଯାଆନ୍ତି । ଏମିତିରେ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇଥିବେ ଯେ, ଯେତେବେଳେ ମଧ୍ୟ ରେଖା କୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ଯାଆନ୍ତି ତେବେ ତାଙ୍କ ସହିତ ବୟକଟ୍ କରିଥିବା ଜଣେ ମହିଳା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଦେଖାଯାଆନ୍ତି । ଏହି ମହିଳା ଜଣକ ସର୍ବଦା ପୁଅ ବେଶରେ ଥାଆନ୍ତି ଏବଂ ରେଖାଙ୍କ ସହ ଛାଇ ପରି ରହିଥାନ୍ତି । ବାସ୍ତବରେ ଏହି ମହିଳାଙ୍କ ନାମ ହେଉଛି ‘ଫରଜାନା’ ।

ଫରଜାନା ରେଖାଙ୍କର ବହୁତ ଘନିଷ୍ଠ ଅଟନ୍ତି

Google

କହିବା ପାଇଁ ଫରଜାନା ହେଉଛନ୍ତି ରେଖାଙ୍କର ସେକ୍ରେଟେରୀ, କିନ୍ତୁ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବହୁତ ଗଭୀର ସମ୍ପର୍କ ରହିଛି । ସେ ପ୍ରଥମେ ରେଖାଙ୍କର ହେୟାର ଷ୍ଟାଇଲିଷ୍ଟ ଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ପରେ ରେଖାଙ୍କର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟର ଦାୟିତ୍ୱ ସେ ତୁଲାଉଛନ୍ତି । ରେଖା ଫରଜାନାଙ୍କୁ ସବୁଆଡେ ନିଜ ସହିତ ନେଇକି ଯାଆନ୍ତି, ତାହା କୌଣସି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାର୍ଟି ହେଉ ଅଥବା ସାଧାରଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ । ଏପରିକି ସଂସଦରେ ମଧ୍ୟ ଫରଜାନା ରେଖାଙ୍କ ସହ ନଜର ଆସିଛନ୍ତି ।

୩୨ ବର୍ଷ ହେଲା ସାଙ୍ଗରେ ଅଛନ୍ତି

Google

ଫରଜାନା ଗତ ୩୨ ବର୍ଷ ହେଲା ରେଖାଙ୍କ ସହିତ ଅଛନ୍ତି । ସେ ସବୁବେଳେ ଧଳା ରଙ୍ଗର ପୋଷାକରେ ହିଁ ଦେଖାଯାଆନ୍ତି । ତାଙ୍କର ହେୟାର୍ ଷ୍ଟାଇଲ୍ ମଧ୍ୟ ସବୁବେଳେ ସମାନ ଥାଏ । ତାଙ୍କର ପରିଧାନ ଉପରେ ଯଦି ଦୃଷ୍ଟି ଦେବେ ତେବେ ସେ ଅଧିକାଂଶ ପୁରୁଷଙ୍କ ଭଳି ପୋଷାକ ପରିଧାନ କରନ୍ତି । ରେଖା ଏବଂ ଫରଜାନାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ସମ୍ପର୍କକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ବହୁତ କିଛି କୁହାଯାଏ । ବିଶିଷ୍ଟ ଲେଖକ ମୋହନଦୀପ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ପୁସ୍ତକ ‘ୟୁରେଖା’ରେ ଫରଜାନା ଏବଂ ରେଖାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ।

ରେଖାଙ୍କ ବେଡରୁମ୍ ସହିତ ସଂଯୋଗ

Google

କେତେକ ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ରେଖାଙ୍କ ବେଡରୁମକୁ କାହାକୁ ଯିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଫରଜାନା କୌଣସି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ବିନା ସେଠାକୁ ଯାଇପାରିବେ । ମାଳବିକା ସଂଘବୀ ନାମକ ଜଣେ ସାମ୍ବାଦିକ ରେଖା ଏବଂ ଫରଜାନାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ‘ରେଖାଙ୍କ ପାଇଁ ଫରଜାନା ଉପଯୁକ୍ତ । ସେ ରେଖାଙ୍କ ପାଇଁ ଆଖି, କାନ, ନାକ ପରାମର୍ଶଦାତା ଏବଂ ସହାୟକ ରୂପେ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି । ରେଖା ତାଙ୍କ ବିନା ରହିପାରିବେ ନାହିଁ ।’

Google

ମାଳବିକା ସଂଘବି ଏକ ଉପନ୍ୟାସରେ ବ୍ୟାଖ୍ୟା କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ- “ଥରେ ମୁଁ ମୁମ୍ବାଇ ଟ୍ରାଫିକରେ ରେଖା ଏବଂ ଫରଜାନାଙ୍କ ସହ କାରରେ ବସିଥିଲି । ସେତେବେଳେ ରେଖା ଝରକା ପାଇଁ ବିରକ୍ତ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ରେଖା ସେହି ସମୟରେ କିଛି କରିପାରିଲେ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଫରଜାନା ତୁରନ୍ତ ରେଖାଙ୍କ ସମସ୍ୟା ବୁଝିପାରିଲେ ଏବଂ ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଯାଇ ଝରକାଟିକୁ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲେ” ।

Google

ଆପଣଙ୍କୁ କହିଦେଉଛୁ ଯେ, ରେଖାଙ୍କ ଜୀବନରେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ, ବିନୋଦ ମେହେରଙ୍କ ଭଳି ଏମିତି ଅନେକ ଲୋକ ଆସିଛନ୍ତି । ଦିଲ୍ଲୀର ବିଜନେସମ୍ୟାନ୍ ମୁକେଶ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ସହ ରେଖାଙ୍କର ବିବାହ ହୋଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ସେ ଏକ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ହିଁ ବିଧବା ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଏମିତିରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଫରଜାନା ହିଁ ତାଙ୍କ ସହିତ ଛାଇ ପରି ରୁହନ୍ତି ଏବଂ ରେଖାଙ୍କର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଧ୍ୟାନ ରଖନ୍ତି । କୁହାଯାଏ ଯେ, ରେଖା ଫରଜାନାଙ୍କୁ ନିଜର ଭଉଣୀ ମାନନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *