୪ ବର୍ଷ ବଡ଼ ନମ୍ରତା ଶିରୋଡ଼କରଙ୍କୁ ଯେତେବେଳେ ମହେଶ ବାବୁ ଦେଇ ବସିଲେ ନିଜ ହୃଦୟ, କିନ୍ତୁ ବିବାହର ତିନି ବର୍ଷ ପରେ…..

୪ ବର୍ଷ ବଡ଼ ନମ୍ରତା ଶିରୋଡ଼କରଙ୍କୁ ଯେତେବେଳେ ମହେଶ ବାବୁ ଦେଇ ବସିଲେ ନିଜ ହୃଦୟ, କିନ୍ତୁ ବିବାହର ତିନି ବର୍ଷ ପରେ…..

ମହେଶ ବାବୁ ସାଉଥର ଲୋକପ୍ରିୟ ସୁପରଷ୍ଟାର ଅଟନ୍ତି । ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ନମ୍ରତା ଶିରୋଡ଼କର ଅଟନ୍ତି । ଏହି ଦୁଇଜଣଙ୍କ ପ୍ରେମ କାହାଣୀ ବହୁତ ଭଲ ରହିଛି । ଚଳିତ ବର୍ଷ ୯ ଅଗଷ୍ଟକୁ ମହେଶ ବାବୁ ନିଜର ୪୫ ତମ ଜନ୍ମ ଦିବସ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି । ଏକ ଶିଶୁ କଳାକାର ଭାବେ ମହେଶ ବାବୁ ନିଜ ଫିଲ୍ମୀ କ୍ୟାରିୟରର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ମୁଖ୍ୟ ଅଭିନେତା ଭାବେ ସେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ୧୯୯୯ରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ରାଜା କୁମାରୁଡୁ’ରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ ।

newstrend

ନମ୍ରତା ଶିରୋଡ଼କରଙ୍କୁ ଦେଖିବା ମାତ୍ରେ ମହେଶ ବାବୁ ତାଙ୍କୁ ନିଜ ହୃଦୟ ଦେଇ ବସିଥିଲେ । ମହେଶ ବାବୁଙ୍କ ପ୍ରେମ କାହାଣୀ ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ପରୀ କାହାଣୀ ଠାରୁ କମ୍ ଲାଗିବ ନାହିଁ । କିପରି ମହେଶ ବାବୁଙ୍କ ନମ୍ରତା ଶିରୋଡ଼କରଙ୍କ ସହିତ ଦେଖା ଓ ସାକ୍ଷାତ ହୋଇଥିଲା ଓ କିପରି ଏହି ଦୁଇଜଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ବିବାହ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚି ପାରିଲା, ଏହା ବିଷୟରେ ଆମେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ।

newstrend

ନମ୍ରତା ଶିରୋଡ଼କର ବଲିଉଡ଼ରେ ନିଜର ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ସେ ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତୀୟ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିକୁ ଚାଲିଗଲେ । ମହେଶ ବାବୁଙ୍କ ସହିତ ସେ ନିଜର ପ୍ରଥମ ତେଲୁଗୁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସାଇନ୍ କରିଥିଲେ । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ନାମ ଥିଲା ବାମସୀ । ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମୁହୂର୍ତ୍ତର ସୁଯୋଗ ଥିଲା । ଏଠାରେ ଦୁହିଁଙ୍କ ଦେଖା ହୋଇଥିଲା । ପ୍ରଥମ ଦେଖାରେ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ସୁନ୍ଦର ସମ୍ପର୍କ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲା । ନମ୍ରତା ଶିରୋଡ଼କରଙ୍କ ଏହା ତୃତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଥିଲା, ଯାହା ୨୦୦୦ ମସିହାରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିଲା ।

newstrend

ନମ୍ରତା ଶିରୋଡ଼କର ୧୯୯୩ ମସିହାରେ ମିସ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ହୋଇଥିଲେ । ପରେ ‘ଯବ୍ ପ୍ୟାର କିସୀ ସେ ହୋତା ହେ’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ତାଙ୍କୁ ବଲିଉଡ଼ରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିବା ପାଇଁ ଅବସର ମିଳିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ସଲମାନ ଖାନ୍ ଓ ଟ୍ଵିଙ୍କଲ ଖାନ୍ନାଙ୍କ ସହିତ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । ଜଣାଇଦେଉଛୁ ଯେ ନମ୍ରତା ନିଜ ସ୍ୱାମୀ ମହେଶ ବାବୁଙ୍କ ଠାରୁ ବୟସରେ ୪ ବର୍ଷ ବଡ଼ ଅଟନ୍ତି । ନମ୍ରତା ମହେଶଙ୍କ ଠାରୁ ୪ ବର୍ଷ ବଡ଼ ଅଟନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ଏହି ଦୁଇଜଣଙ୍କ ପ୍ରେମ ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କ ବୟସ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରିଲା ନାହିଁ ।

newstrend

ମହେଶ ବାବୁଙ୍କୁ ଓ ନମ୍ରତା ଶିରୋଡ଼କରଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରଥମ ଦେଖାରେ ହିଁ ବାମସୀ ସେଟରେ ପ୍ରେମ ହୋଇଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସେ କେବେମଧ୍ୟ ମିଡ଼ିଆ ସମ୍ମୁଖରେ ନିଜ ପ୍ରେମର ଖୁଲାସା କରିନଥିଲେ । ଅନେକ ବର୍ଷ ବିତିଗଲା । ଦୁହେଁ ଲୁଚି ଲୁଚି ମିଶିବାକୁ ଲାଗିଲେ । ଏମାନଙ୍କ ପ୍ରେମ ଧୀରେ ଧୀରେ ବଢିବାକୁ ଲାଗିଲା ।

ସେହିପରି, ମଝି ମଝିରେ ଏମାନଙ୍କ ଅଫେୟାରର ଖବର ମିଡ଼ିଆରେ ଆସିବାକୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲା । ପାଖାପାଖି ୫ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏମାନଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଏପରି ଭାବରେ ଚାଲିଲା । ମହେଶ ବାବୁ ନମ୍ରତାଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କରେ ଥିବା ବିଷୟରେ ସବୁଠାରୁ ପ୍ରଥମେ ନିଜ ଭଉଣୀଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ।

newstrend

ଏହା ପରେ ଦୁହିଁଙ୍କ ବିବାହର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲା । ମିଡ଼ିଆରେ ମଧ୍ୟ ଏହାର ଖବର ପହଞ୍ଚିଗଲା । ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ଜଣାପଡ଼ିଗଲା ଯେ ମହେଶ ବାବୁ ଓ ନମ୍ରତା ଶିରୋଡ଼କର ପରସ୍ପରକୁ ପ୍ରେମ କରନ୍ତି ଓ ବିବାହ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ।

ପରେ ଆସିଲା ତାଙ୍କ ବିବାହର ଦିନ । ୧୦ ଫେବୃଆରୀ ୨୦୦୫କୁ ଏ ଦୁହେଁ ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ବାନ୍ଧି ହୋଇଗଲେ । ମୁମ୍ବାଇରେ ଦୁହେଁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ଦୁହିଁଙ୍କ ବିବାହର ଫଟୋ ବହୁତ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା ।

newstrend

ଏହା ସେହି ସମୟ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ନମ୍ରତା ଶିରୋଡ଼କର ନିଜ କ୍ୟାରିୟରର ସବୁଠାରୁ ଉଚ୍ଚ ସ୍ତରରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲା । ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ଯେତେବେଳେ ମହେଶ ବାବୁଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କ ବିବାହ ହୋଇଗଲା ସେ ଏତେ ବଡ଼ ସଫଳ କ୍ୟାରିୟରକୁ ଛାଡ଼ି ଦେଇଥିଲେ । ମହେଶ ବାବୁଙ୍କ ଖୁସି ତାଙ୍କ ପାଇଁ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ଠାରୁ ଅଧିକ ମହତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଥିଲା । ମହେଶ ବାବୁ ମଧ୍ୟ ଏହା ଚାହୁଁଥିଲେ ଯେ ବିବାହ ପରେ ନମ୍ରତା ଶିରୋଡ଼କର ନିଜର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମୟ ପରିବାର ଏବଂ ଶିଶୁମାନଙ୍କୁ ଦିଅନ୍ତୁ ।

newstrend

ବିବାହ ପରେ ଯେତେବେଳେ ଏକ ବର୍ଷ ବିତିଗଲା ସେତେବେଳେ ମହେଶ ବାବୁ ଓ ନମ୍ରତା ଶିରୋଡ଼କରଙ୍କ ଏକ ପୁଅ ଜନ୍ମ ହେଲା, ଯାହାର ନାମ ସେମାନେ ଗୌତମ ରଖିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ଜୀବନର ଏହା ଏକ ସବୁଠାରୁ ବହୁତ ଭଲ ମୁହୂର୍ତ୍ତ ଥିଲା ।

newstrend

ବିବାହକୁ ତିନି ବର୍ଷ ବିତିଯିବା ପରେ ହଠାତ ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ଭୂଚାଳ ଆସିଲା । ମିଡ଼ିଆରେ ଦୁହିଁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କଲହ ଓ ଭୁଲ୍ ବୁଝାମଣା ହେବା ଆରମ୍ଭ ହେବା ଖବର ଆସିଲା । ଏପରି କାହିଁକି ହେଲା, ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହା ବିଷୟରେ ଖୁଲାସା ହୋଇନାହିଁ । ଯଦିଓ, ସେହି ସମୟରେ ନମ୍ରତା ଶିରୋଡ଼କର ପୁଅ ଗୌତମକୁ ନେଇ ନିଜ ପରିବାର ପାଖରେ ମୁମ୍ବାଇ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ ।

newstrend

ନମ୍ରତା ଓ ମହେଶ ବାବୁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରେମ ଏତେ ଅଧିକ ଥିଲା ଯେ ଦୁହେଁ ଏହି ଦୂରତାକୁ ସହ୍ୟ କରି ପାରିଲେ ନାହିଁ । ଏହିପରି ପୁଣିଥରେ ଦୁହେଁ ପରସ୍ପର ନିକଟକୁ ଚାଲି ଆସିଲେ ଏବଂ ନିଜ ଜୀବନକୁ ଆଗକୁ ବଢ଼ାଇଲେ । ଏହା ପରେ ଯେତେବେଳେ ଝିଅ ସିତାରା ୨୦୧୨ ମସିହାରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କଲେ ସେତେବେଳେ ମହେଶ ବାବୁ ଓ ନମ୍ରତା ଶିରୋଡ଼କରଙ୍କ ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ଆହୁରି ଦୃଢ଼ ହେବାକୁ ଲାଗିଲା । ଆଜି ଏମାନଙ୍କ ଏକ ସୁଖମୟ ପରିବାର ରହିଛି ଏବଂ ଦୁହେଁ ଖୁସିରେ ନିଜ ଶିଶୁମାନଙ୍କ ସହିତ ଜୀବନଯାପନ କରୁଛନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *