ଯେତେବେଳେ ସ୍ୱାମୀ ‘ସଞ୍ଜୟ କପୂର୍’ଙ୍କ ଉପରେ କରିଶ୍ମା କପୂର୍ ଗମ୍ଭୀର ଆରୋପ ଲଗାଇଥିଲେ…

ଯେତେବେଳେ ସ୍ୱାମୀ ‘ସଞ୍ଜୟ କପୂର୍’ଙ୍କ ଉପରେ କରିଶ୍ମା କପୂର୍ ଗମ୍ଭୀର ଆରୋପ ଲଗାଇଥିଲେ…

ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଅନେକ ଲୋକପ୍ରିୟ ସୁନ୍ଦର ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଛନ୍ତି । ସେହି ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ହେଉଛନ୍ତି କରିଶ୍ମା କପୂର୍ । କରିଶ୍ମା କପୂର୍ ନିଜ ଫିଲ୍ମ ‘କ୍ୟାରିଅର୍’ରେ ଅନେକ ଲୋକପ୍ରିୟ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ନିଜର ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଭିନୟ ସହିତ ନିଜର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଦ୍ୱାରା ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଫ୍ୟାନଙ୍କ ହୃଦୟରେ ରାଜତ୍ୱ କରନ୍ତି । କରିଶ୍ମା କପୂର୍ ହିନ୍ଦୀ ଫିଲ୍ମ ଜଗତର ଜଣେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ସେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ କପୂର୍ ବଂଶର ଅଟନ୍ତି । କରିଶ୍ମା କପୂର୍ ନିଜ ଫିଲ୍ମ ‘କ୍ୟାରିଅର୍’ର ପ୍ରାରମ୍ଭ ୧୯୯୧ରେ ଆସିଥିବା ଫିଲ୍ମ ‘ପ୍ରେମ୍ କୈଦୀ’ରୁ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଏହା ବୋକ୍ସ ଅଫିସରେ ଫ୍ଲୋପ୍ ହୋଇଥିଲା ।

କରିଶ୍ମା କପୂର୍ ନିଜ କ୍ୟାରିଅର୍ ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ସୁପରହିଟ୍ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରୁ ଅନ୍ଦାଜ୍ ଅପନା ଅପନା, ରାଜା ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନୀ, ଦିଲ୍ ତୋ ପାଗଲ୍ ହେ ଏବଂ ହମ୍ ସାଥ୍ ସାଥ୍ ହେ ଆଦି ଫିଲ୍ମ ସାମିଲ୍ ଅଛି । ୯୦ ଦଶକରେ କରିଶ୍ମା କପୂର୍ ନିଜର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଭିନୟ ପାଇଁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟରେ ନିଜର ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସ୍ଥାନ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ । ହୁଏତ ଏବେ ସେ ଫିଲ୍ମରେ ସକ୍ରିୟ ନାହାଁନ୍ତି ପରନ୍ତୁ ଏବେବି ତାଙ୍କର ପ୍ରଶଂସକଙ୍କର ଅଭାବ ନାହିଁ ।

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଭିନେତ୍ରୀ କରିଶ୍ମା କପୂର୍ ଜଣେ ସିଂଗଲ୍ ମା ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ସେ ନିଜ ଫିଲ୍ମକୁ ନେଇ ସବୁବେଳେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରାହୁଥିଲେ ପରନ୍ତୁ ନିଜର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହନ୍ତି । ହୁଏତ କରିଶ୍ମା କପୂର୍ ନିଜର ‘ଫିଲ୍ମ କ୍ୟାରିଅର୍’ରେ ଭଲ ନାମ କମେଇଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ବାସ୍ତବ ଜୀବନରେ କରିଶ୍ମା ସେହି ସଫଳତା ହାସଲ କରିପାରି ନାହାଁନ୍ତି ଯାହାର ସେ ହକଦାର୍ ଥିଲେ ।

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଫିଲ୍ମ ଅଭିନେତ୍ରୀ କରିଶ୍ମା କପୂରଙ୍କର ବିବାହ ପ୍ରଥମେ ଅଭିଷେକ୍ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ସହିତ ଠିକ୍ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ନିର୍ବନ୍ଧ ମଧ୍ୟ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା । ପରନ୍ତୁ ଅଭିଷେକ୍ ବଚ୍ଚନ୍ ଏବଂ କରିଶ୍ମା କପୂରଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ବିବାହ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚି ପାରି ନଥିଲା । ଖବର ଅନୁସାରେ ଏପରି କୁହାଯାଉଛି ଯେ କିଛି ପାରିବାରିକ ମାମଲା କାରଣରୁ ଅଭିଷେକ୍ ଏବଂ କରିଶ୍ମାଙ୍କ ନିର୍ବନ୍ଧ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିଲା । ଏହାପରେ ୨୦୦୩ ମସିହାରେ ଦିଲ୍ଲୀର ଜଣେ ବିଜନେସମେନ୍ ସଞ୍ଜୟ କପୂରଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କର ବିବାହ ହୋଇଥିଲା । ସେମାନଙ୍କ ବିବାହ ‘ଧୁମ୍-ଧାମ୍’ରେ ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଥିଲା । ଏପରି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଉଥିଲା ଯେ ‘କରିଶ୍ମା କପୂର୍’ଙ୍କୁ ନିଜର ଠିକ୍ ଜୀବନସାଥୀ ମିଳିଗଲା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ଦୁଇ ସନ୍ତାନ ମଧ୍ୟ ହେଲେ କିୟାନ୍ ଏବଂ ସମାୟରା ।

କରିଶ୍ମା କପୂର୍ ଏବଂ ସଞ୍ଜୟ କପୂରଙ୍କ ବୈବାହିକ ଜୀବନ ଠିକ୍ ଭାବରେ ଚାଲୁଥିଲା ପରନ୍ତୁ ବିବାହର ୧୧ ବର୍ଷପରେ ଅର୍ଥାତ୍ ୨୦୧୪ରେ ‘କରିଶ୍ମା କପୂର୍’ ଏବଂ ‘ସଞ୍ଜୟ କପୂର୍’ଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଛିନ୍ନ ହୋଇଗଲା । ଦୁହେଁ ଛାଡ଼ପତ୍ର ନେଇ ପରସ୍ପର ଠାରୁ ଅଲଗା ହୋଇଗଲେ । ମିଡ଼ିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଛାଡ଼ପତ୍ର କାରଣରୁ ‘କରିଶ୍ମା କପୂର୍’ ଏବଂ ‘ସଞ୍ଜୟ କପୂର୍’ଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଝଗଡ଼ା ଚାଲିଥିଲା । କରିଶ୍ମା କପୂର୍ ନିଜର ସ୍ୱାମୀ ସଞ୍ଜୟ କପୂର୍ଙ୍କ ଉପରେ ଏହି ଆରୋପ ଲଗାଇଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କୁ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବା ପାଇଁ ସେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ଟଙ୍କା ଦେଉନଥିଲେ । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ବରଂ ଅଭିନେତ୍ରୀ ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଉପରେ ମାରପିଟ କରିବାର ଆରୋପ ମଧ୍ୟ ଲଗାଇଥିଲେ । ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷରେ ସଞ୍ଜୟ କପୂର୍ଙ୍କ ଏହା କହିବା କଥା ଥିଲା ଯେ କରିଶ୍ମା କେବଳ ଟଙ୍କା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ ।

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଛାଡ଼ପତ୍ର ପରେ ଏଲିମନୀ କରିଶ୍ମାଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇର ଖାର ଇଲାକାରେ ୧୪ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଏକ ଘର ପିଲାଙ୍କ ପାଇଁ ବୋଣ୍ଡସ୍ ମିଳିଥିଲା । ମିଡ଼ିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଏହି ବୋଣ୍ଡସ୍ରୁ ୧୦,୦୦,୦୦୦ ସୁଧ ପ୍ରତିମାସ କରିଶ୍ମାଙ୍କୁ ମିଳୁଥିଲା ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *