ଯେତେବେଳେ ରାମାୟଣରେ ଦିବ୍ୟଙ୍କା ତ୍ରିପାଠୀ ହୋଇଥିଲେ ଅପ୍ସରା ! ନିଜ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟର ଯାଦୁ ଚଳାଇ ଥିଲେ ସମସ୍ତଙ୍କ ମନରେ, ଦେଖନ୍ତୁ ଭାଇରଲ୍ ଫୋଟ…

ଯେତେବେଳେ ରାମାୟଣରେ ଦିବ୍ୟଙ୍କା ତ୍ରିପାଠୀ ହୋଇଥିଲେ ଅପ୍ସରା ! ନିଜ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟର ଯାଦୁ ଚଳାଇ ଥିଲେ ସମସ୍ତଙ୍କ ମନରେ, ଦେଖନ୍ତୁ ଭାଇରଲ୍ ଫୋଟ…

ଦବ୍ୟଙ୍କା ତ୍ରିପାଠୀ ଟିଭି ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଜଣେ ଏପରି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଛନ୍ତି ଯିଏ ନିଜର ପରିଶ୍ରମ ଏବଂ ଅଭିନୟ ଦ୍ୱାରା ଭଲ ନାମ ଏବଂ ପରିଚୟ କମେଇଛନ୍ତି । ଟିଭି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦିବ୍ୟଙ୍କା ତ୍ରିପାଠୀ ନିଜ ଅଭିନୟ ସହିତ ନିଜ ସୁନ୍ଦରତା ଦ୍ୱାରା ମଧ୍ୟ କୋଟି କୋଟି ଟିଭି ପ୍ରେମୀଙ୍କ ହୃଦୟରେ ରାଜତ୍ୱ କରନ୍ତି । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦିବ୍ୟଙ୍କା ସିରିଏଲ୍ ‘ବନୁ ମେ ତେରୀ ଦୁଲହନ୍’ରୁ ନିଜର କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ “ଖତରୋ କେ ଖିଲାଡ଼ି”ର ଶୁଟିଂରେ ଖୁବ୍ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛନ୍ତି । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଏହି ଶୋ’ର ଶୁଟିଂ ସାଉଥ୍ ‘ଆଫ୍ରିକାର କେପ୍ ଟାଉନ୍’ରେ ହେଉଛି ଏବଂ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଲଗାତାର୍ ନିଜର ଫୋଟ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ସେୟାର୍ କରିଥାନ୍ତି ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଦିବ୍ୟଙ୍କା ତ୍ରିପାଠୀ ‘ହିନ୍ଦୀ ଟିଭି’ର ସବୁଠାରୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜଣା ଅଟନ୍ତି । ଦିବ୍ୟଙ୍କା ୨୦୦୬ରେ ସିରିଏଲ୍ ‘ବନୁ ମେ ତେରୀ ଦୁଲହନ୍’ରେ ନିଜର ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ସିରିଏଲ୍ ରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜଣେ ସୁଶୀଳ ବୋହୂ ଏବଂ ମଡର୍ନ ଝିଅ ଉଭୟର ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି । ଯାହାକୁ ଦର୍ଶକମାନେ ଖୁବ୍ ପସନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି । ନିଜର ଏହି ଚରିତ୍ର ପାଇଁ ଦିବ୍ୟଙ୍କାଙ୍କୁ ଅନେକ ଆୱାର୍ଡ ମିଳି ସାରିଛି । ଏହାପରେ ଦିବ୍ୟଙ୍କା ‘ଷ୍ଟାର୍ ପ୍ଲସ୍’ର ଶୋ “ୟେ ହେ ମୋହୋବ୍ବତେ”ରେ ଡକ୍ଟର୍ ଇଶିତା ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । ଏମିତିରେ ଦେଖିବାକୁ ଗଲେ ଦିବ୍ୟଙ୍କା ତ୍ରିପାଠୀ ନିଜ କାମକୁ ନେଇ ଖୁବ୍ ଗମ୍ଭୀର ରହନ୍ତି ।

ଦିବ୍ୟଙ୍କା ତ୍ରିପାଠୀ ନିଜ ‘ଅଭିନୟ କ୍ୟାରିଅର୍’ରେ ଅନେକ ଧାରାବାହିକରେ କାମ କରି ସାରିଛନ୍ତି ପରନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ଏତେ ନଜର ଦିଆଯାଇ ନଥିଲା । ଅନେକ ଏପରି ରୋଲ୍ ପ୍ଲେ କରିଛନ୍ତି ଯାହା ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ମନେ ନାହିଁ । ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ସିରିଏଲ୍ ହେଉଛି ରାମାୟଣ । ୨୦୧୨ ମସିହାରେ ଆସିଥିବା ସିରିଏଲ୍ ରାମାୟଣରେ ଦିବ୍ୟଙ୍କା ଅପ୍ସରା ଚରିତ୍ରରେ କାମ କରିଥିଲେ । ଯେଉଁ ବିଷୟରେ ବୋଧହୁଏ ଖୁବ୍ କମ୍ ଲୋକ ଜାଣିଛନ୍ତି । ଜୀ-ଟିଭିରେ ଆସୁଥିବା ରାମାୟଣରେ ଅଭିନେତା ଗଗନ୍ ମଲ୍ଲିକ ଏବଂ ‘ନେହା ସରଗମ୍ ରାମ ଏବଂ ସୀତାଙ୍କର ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ନଜର ଆସିଥିଲେ ।

ଦିବ୍ୟଙ୍କା ତ୍ରିପାଠୀ ସେହି ସମୟରେ ସିରିଏଲ୍ ରାମାୟଣରେ ଅପ୍ସରାର ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଭଗବାନ୍ ଶ୍ରୀରାମ ଏବଂ ମାତା ସୀତାଙ୍କ ବିବାହରେ ବାଧା ଦେବାର କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ । ଦିବ୍ୟଙ୍କା ତ୍ରିପାଠୀ ନିଜର ଏହି ଚରିତ୍ର ପାଇଁ ଧଳା ରଙ୍ଗର ଆଉଟଫିଟ୍ ପିନ୍ଧିଥିଲେ ଏବଂ ସେ ଡାନ୍ସ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ଏହି ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିବାରେ କେହି କେହି ଦେଖିଛନ୍ତି ।

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଦିବ୍ୟଙ୍କା ମଧ୍ୟମବର୍ଗୀୟ ପରିବାରରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ କୌଣସି ଏକ ସମୟରେ ଆର୍ମି ଅଫିସର୍ ହେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ । ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ମାତା-ପିତା ଏନସୀସୀ କେଡେଟ୍ ରହୁଥିଲେ, ସେଥିପାଇଁ ଦିବ୍ୟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଅନେକ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏନସୀସୀ କେଡେଟ୍ ରହିଥିଲେ । ଭୋପାଳରୁ ଆସିଥିବା ଦିବ୍ୟଙ୍କା ତ୍ରିପାଠୀ ୨୦୦୪ରେ “ମିସ୍ ଭୋପାଳ” ମଧ୍ୟ ରହି ସାରିଛନ୍ତି । ସେ ଅନେକ ସିରିଏଲରେ କାମ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଅନେକ ଆୱାର୍ଡ ମଧ୍ୟ ଜିତିଛନ୍ତି ।

ଯଦି ଆମେ ଦିବ୍ୟଙ୍କା ତ୍ରିପାଠୀଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ ବିଷୟରେ କହିବୁ ତେବେ ସେ ଅଭିନେତା ବିବେକ ଦହିୟାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଦୁହିଁଙ୍କର ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରେମ୍ ସିରିଏଲ୍ ‘ୟେ ହେ ମହୋବ୍ବତେ’ ସମୟରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ଶେଷରେ ସେମାନେ ଦୁହେଁ ଜୁଲାଇ ୮, ୨୦୧୬ରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *