ଅମିତ ଶାହା କହିଲେ- ‘ଏକ ଇଞ୍ଚ ମଧ୍ୟ ଦେବୁ ନାହିଁ ଚୀନକୁ’, ହାଥରସ୍ ମାମଲାରେ ବିରୋଧୀ ଦଳକୁ ଟାର୍ଗେଟ କଲେ !

ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତଥା ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ଭାରତ ଏବଂ ଚୀନ ସୀମା ବିବାଦକୁ ନେଇ ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି । ଅମିତ ଶାହା ନିଜର ନିକଟରେ ହୋଇଥିବା ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଅନେକ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ନିଜର ମତ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ ଚୀନର ଘୃଣ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଉପରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୋଦୀ ସରକାର ଦେଶର ଗୋଟିଏ ଗୋଟିଏ ଇଞ୍ଚ ଜମିକୁ ସଂରକ୍ଷଣ କରିବା ପାଇଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସତର୍କ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ କେହିବି ଏହା ଉପରେ ଅଧିକାର କରିପାରିବ ନାହିଁ । ସରକାର ଚୀନରେ ଲଦାଖ ସହିତ ଅବରୋଧକୁ ସମାଧାନ କରିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ସାମରିକ ଏବଂ କୂଟନୈତିକ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛନ୍ତି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଅମିତ ଶାହା ଦେଶ ସହ ଜଡିତ ଅନେକ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ନିଜର ମତ ରଖିଛନ୍ତି ।

ଅମିତ ଶାହା ବିହାର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି । ସେ କହିଥିଲେ , “ଅଗର , ମଗରର କୌଣସି କଥା ନାହିଁ । ନୀତୀଶ କୁମାର ବିହାରର ଆଗାମୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ । ଆମେ ଏକ ସାର୍ବଜନୀନ ଘୋଷଣା କରିଛୁ ଏବଂ ଆମେ ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରତିବଦ୍ଧ ଅଟୁ । ଅମିତ ଶାହା ଲୋକ ଜନଶକ୍ତି ପାର୍ଟି (ଏଲଜେପି) ଅଲଗା ହେବାକୁ ନେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କୁ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ସଂଖ୍ୟକ ଆସନ ଦିଆଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ତଥାପି ସେ ମିଳିତ ମଞ୍ଚରୁ ଦୂରେଇ ଯାଇଥିଲେ । ଏହା ତାଙ୍କର ନିଷ୍ପତ୍ତି ଥିଲା, ଆମର ନୁହେଁ ।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଅମିତ ଶାହା ହାଥରସ ଗ୍ୟାଙ୍ଗରେପ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଥିଲେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ରାଜନୀତି କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ରାଗିଥିଲେ । ଶାହା କହିଛନ୍ତି, ହାଥରସରେ ବଳାତ୍କାର ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ରାଜସ୍ଥାନରେ ମଧ୍ୟ ଏଭଳି ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ରାଜନୀତି କେବଳ ହାଥରସରେ ସୀମିତ ରହିଲା । ରାଜସ୍ଥାନର ବିଷୟ କେହି ଉଠାଇ ନାହାଁନ୍ତି । ସେହି ଦିନ ହାଥରସ ମାମଲାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହାର ଅନୁସନ୍ଧାନ ପାଇଁ ଏକ କମିଟି ଗଠନ କରାଯାଇଥିଲା । ସିବିଆଇ ମଧ୍ୟ ତଦନ୍ତ କରୁଛି । ଏହା ଉପରେ ରାଜନୀତି ହେବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*