ବରଣମାଳା ସମୟରେ ବିବାହ ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ବର, ତା’ପରେ ଶଳାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହ ନେଇଥିଲେ ୭ ଫେରା ! ଜାଣନ୍ତୁ ସଂପୂର୍ଣ  ବିଷୟ…

ବରଣମାଳା ସମୟରେ ବିବାହ ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ବର, ତା’ପରେ ଶଳାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହ ନେଇଥିଲେ ୭ ଫେରା ! ଜାଣନ୍ତୁ ସଂପୂର୍ଣ ବିଷୟ…

ରାଜସ୍ଥାନର ସିକର ଜିଲ୍ଲାରେ ଜଣେ ବର ଯୌତୁକରେ ଗାଡ଼ି ନମିଳିବାରୁ ରାଗିଯାଇ ବିବାହ ନକରି ଫେରି ଆସିଥିଲେ । କନ୍ୟାର ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରି ବର ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଥିଲେ । ତେବେ ପୋଲିସ୍ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇ ନାହିଁ । ଏଥିରେ ରାଗିଯାଇ କନ୍ୟାର ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ପୋଲିସ୍ ଷ୍ଟେସନ୍ ଆଗରେ ବିରୋଧ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଏହି ମାମଲା ଏତେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଲା ଯେ ସିକର ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ସାଂସଦ ସୁମେଧାନନ୍ଦ ସରସ୍ୱତୀଙ୍କୁ ଏଥିରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିବାକୁ ପଡିଲା ।

ସମଗ୍ର ବିଷୟ କ’ଣ ?

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଚାରି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସିକର ଜିଲ୍ଲାର ତାରପୁର ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତରେ ସୁରଜାମ୍ ରାମ୍ ଜାଙ୍ଗିଡ଼ଙ୍କ ଝିଅ ସୁଭିତାଙ୍କ ବିବାହ ହେବାର ଥିଲା । ଏହି ଶୋଭାଯାତ୍ରା ୩ ଜୁଲାଇରେ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଆସିଥିଲା ​​। କିନ୍ତୁ ବର ଅଜୟ ଫେରା ପୂର୍ବରୁ ଗାଡ଼ି ମାଗିଥିଲେ । ଯାହା ସୁଭିତାଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ପୂରଣ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ । ସେତେବେଳେ ଅଜୟ ବାରଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସହିତ ଫେରି ଆସିଥିଲେ । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଅଜୟ ସୁଭିତାଙ୍କ ଭାଇଙ୍କର ହେବାକୁଥିବା ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ଯାହା ପରେ ମାମଲା ଆହୁରି ବଢ଼ିଗଲା ।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ସୁଭିତାଙ୍କ ଭାଇ ପଙ୍କଜଙ୍କ ବିବାହ ବଜାୱା ଗାଁ’ର ବାସିନ୍ଦା କାଞ୍ଚନଙ୍କ ସହ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ସେମାନେ ଶୀଘ୍ର ବିବାହ କରିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସୁଭିତାଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ଭାଙ୍ଗିବା ପରେ ଅଜୟ ସୋମବାର ଦିନ କାଞ୍ଚନଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ କାଞ୍ଚନଙ୍କର ଦୁଇ ଭାଇ ବିରେନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ଜିତେନ୍ଦ୍ର ବୁଧବାର ଦିନ ଅଜୟଙ୍କ ଦୁଇ ଭଉଣୀ ପ୍ରିୟାସୁ ଏବଂ କିସମତଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ଯିବେ । ଏସବୁ ମଧ୍ୟରେ ସୁଭିତାଙ୍କ ପରିବାର ଏବଂ ଗ୍ରାମବାସୀ ଅଜୟଙ୍କ ଗିରଫଦାରୀ ଦାବିରେ ଜିଦ୍ ଧରିଛନ୍ତି । ପୋଲିସ୍ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ଉପଯୁକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇ ନଥିବାରୁ ପୀଡିତା ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରୁ ଦାଦିଆ ପୋଲିସ୍ ଷ୍ଟେସନ୍ ବାହାରେ ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି ।

ବିଜେପିର ଉପ ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ତାରଚାନ୍ଦ ଧାୟଲ୍ ଏବଂ ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ସଦସ୍ୟ ପ୍ରତିନିଧୀ କାନାରାମ ଜାଟ୍ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ସହ ଧାରଣାରେ ବସିଥିଲେ । ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଦାଦିଆ ‘ପୋଲିସ୍ ଷ୍ଟେସନ୍’ର କର୍ମଚାରୀ ହଟାଇ ଦେଇଥିଲେ । ଏହା ସହିତ ସେମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଲଗାଯାଇଥିବା ତମ୍ବୁଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟ ଓପାଡ଼ି ଦିଆଯାଇଥିଲା । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଶାନ୍ତି ଭଙ୍ଗ କରିବା ପାଇଁ ଧାରଣାରେ ବସିଥିବା ୯ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଏହି ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ସିକର ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ସାଂସଦ ସୁମେଧାନନ୍ଦ ସରସ୍ୱତୀ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଡେପୁଟି ପୋଲିସ୍ ଅଧୀକ୍ଷକ ରାଜେଶ ଆର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇଥିଲେ । ସେ ଏହି ଘଟଣାର ସଠିକ୍ ତଦନ୍ତ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ । ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ସିକର ସାଂସଦ ସୁମେଧାନନ୍ଦ ସରସ୍ୱତୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଧାରଣାରେ ବସିଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ପୋଲିସର ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଗଣତନ୍ତ୍ର ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖରାପ ଘଟଣା । ଆମେ ଦୃଢ଼ ବିରୋଧ କରୁଛୁ ପୀଡିତା ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ନ୍ୟାୟ ପାଇବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆମେ ଏଠାରେ ବସିବୁ । ତେବେ ପୀଡିତା ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ପୋଲିସ୍ ଷ୍ଟେସନ୍ ବାହାରେ ବସିଛନ୍ତି ।

ଉପ ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ତାରାଚାନ୍ଦ ଧାୟଲ୍ ମଧ୍ୟ ସୋମବାର ଜିଲ୍ଲା ପୋଲିସ୍ ଅଧୀକ୍ଷକଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କୌଣସି ଉପଯୁକ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇନଥିଲା । ସୋମବାର ରାତିରୁ ପୀଡିତା ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଦାଦିଆ ପୋଲିସ୍ ଷ୍ଟେସନ୍ ବାହାରେ ଧାରଣା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *