Nirbhaya Case : ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଜାରି ହେଲା ଆରୋପୀଙ୍କ ଡେଥ୍ ୱାରେଣ୍ଟ ! ୩ ମାର୍ଚ୍ଚକୁ ହେବ ଦୋଷୀମାନଙ୍କୁ ଫାଶୀ…

ନିର୍ଭୟା କେସର ଦୋଷୀମାନଙ୍କୁ ଫାଶୀଦଣ୍ଡାଦେଶ ଜାରି କରାଯାଇଛି । ଯେଉଁଥିରେ ପଟିୟାଲା ଘରୋଇ ଅଦାଲତ ନୂତନ ଡେଥ୍ ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି କରି ୩ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୧୯କୁ ଫାଶୀର ତାରିଖ ସ୍ଥିର କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ନିର୍ଭୟା ମାମଲାର ଚାରୋଟି ଜଣ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ସକାଳ ୬ଟାରେ ଫାଶୀ ଦେଇଦିଆଯିବ । ଜଣାଇଦେଉଛୁ ଯେ, ଅଦାଲତ ତରଫରୁ ଆରୋପୀ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ମୃତ୍ୟୁ ଡେଥ୍ ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି କରାଯାଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଖିବା ଯେ, ଏହି ଦୋଷୀଙ୍କୁ ୩ ମାର୍ଚ୍ଚକୁ ଫାଶୀ ଦିଆଯିବ କିମ୍ବା ନାହିଁ ।

ଆପଣ ମାନଙ୍କ ଜଣାଇଦେଉଛୁ ଯେ, ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ୨୨ ଜାନୁୟାରୀରେ ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡର ତାରିଖ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଦୋଷୀମାନେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଉପାୟରେ ଏଥିରୁ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଅଦାଲତ ଆଗରେ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ଚେଷ୍ଟା ବିଫଳ ହୋଇଯାଇଛି ଏବଂ ଦୋଷୀଙ୍କ ସମସ୍ତ ଦଲିଲ ଗୁଡ଼ିକୁ ଅଦାଲତ ଖାରଜ କରିଦେଇଛି । ଆରୋପୀ ବିନୟଙ୍କ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ତ ଦଲିଲକୁ ଅଦାଲତ ଖାରଜ କରିଦେଇଛି । କୁହାଯାଉଛି ଯେ, ଏଥର ନିର୍ଭୟାଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ନ୍ୟାୟ ମିଳିବ ଏବଂ ଚାରୋ ଜଣ ଆରୋପୀଙ୍କୁ ଫାଶୀରେ ଝୁଲାଇ ଦିଆଯିବ ।

ଅଦାଲତର ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ନିର୍ଭୟଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ବହୁତ ଖୁସି :

ପଟିୟାଲା ଘରୋଇ ଅଦାଲତର ତୃତୀୟ ଡେଥ୍ ୱାରେଣ୍ଟରୁ ନିର୍ଭୟାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ବହୁତ ଖୁସିରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେମାନେ କେବଳ ନିଜ ଝିଅର ହତ୍ୟାକାରୀ ମାନଙ୍କୁ ଫାଶୀରେ ଝୁଲନ୍ତା ଦେଖିବା ପାଇଁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି । ୭ ବର୍ଷର ଦୀର୍ଘ ସଂଘର୍ଷ ପରେ ଯେତେବେଳେ ନିର୍ଭୟାଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ମିଳିବ, ସେଥିପାଇଁ କେବଳ ତାଙ୍କ ମାଁ ନୁହେଁ ବରଂ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଦେଶରେ ଗୋଟିଏ ଖୁସିର ଲହରୀ ଖେଳିଯାଇଛି । କାରଣ, ଯେଉଁ ଭାବରେ ଏହି ଚାରିଜଣ ନିର୍ଭୟାଙ୍କୁ ମୃତ୍ୟୁ ଦେଇଛନ୍ତି, ଏହା ଏକ ଲଜ୍ଜାଜନକ ଘଟଣା ଅଟେ । ଏହିପରି ଲଜ୍ଜାଜନକ ଅପରାଧ କରିଥିବା ଦୋଷୀମାନଙ୍କୁ ମୁକ୍ତି ଦେବା ଆଦୌ ଉଚିତ ନୁହେଁ । ବର୍ତ୍ତମାନ ୩ ମାର୍ଚ୍ଚ ସକାଳେ ୬ଟାରେ ଦୋଷୀମାନଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀର ତିହାର ଜେଲରେ ଫାଶୀରେ ଝୁଲାଇ ଦିଆଯିବ ।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*