‘ମଇ ମାସ’ରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କର ସ୍ଵଭାବ ଏହିପରି ହୋଇଥାଏ ! ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏମାନଙ୍କ କେତେକ ଭଲ ଗୁଣ ଓ ବଦ୍-ଗୁଣ ବିଷୟରେ…

‘ମଇ ମାସ’ରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କର ସ୍ଵଭାବ ଏହିପରି ହୋଇଥାଏ ! ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏମାନଙ୍କ କେତେକ ଭଲ ଗୁଣ ଓ ବଦ୍-ଗୁଣ ବିଷୟରେ…

ଆମେ ସମସ୍ତେ ଜାଣିଛୁ ଯେ, ଏହି ସଂସାରରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମଣିଷ ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ନା କୌଣସି ଗୁଣ କିମ୍ବା ଦୋଷ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଅଲଗା ରହିଥାଏ । ସମସ୍ତଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ଵ ଏବଂ ସ୍ଵଭାବ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ହୋଇଥାଏ । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ, ଜ୍ୟୋତିଷ ବିଜ୍ଞାନ ମାଧ୍ୟମରେ ଆମେ ଯେକୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ଅନେକ ସୂଚନା ପାଇପାରିବା । ବ୍ୟକ୍ତି କେଉଁ ସ୍ୱଭାବର ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କେଉଁ ଦୋଷ ଏବଂ ଗୁଣ ରହିଛି, ଏ ସବୁ ବିଷୟରେ ଆପଣ ଜ୍ୟୋତିଷ ମାନଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ସବୁକିଛି ଜାଣିପାରିବେ ।

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ, ମଇ ମାସରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ବିଷୟରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି । ଏହି ମାସରେ ଯେଉଁ ଲୋକମାନେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥାନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ଭଲ ଗୁଣ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ ଆହୁରିମଧ୍ୟ ଅନେକ ଅଭାବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ ।

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ମଇ ମାସରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଏଭଳି କୁହାଯାଇଛି କି ଏହି ଲୋକମାନେ ବୁଦ୍ଧି ପରିବର୍ତ୍ତେ ହୃଦୟରୁ କଥା ନେଇଥାନ୍ତି । ଏମାନେ ସ୍ଵପ୍ନରେ ବଞ୍ଚିବା ବହୁତ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି । ଏହି ଲୋକମାନେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ମହତ୍ଵକାଂକ୍ଷୀ ହୋଇଥାନ୍ତି । ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ମଇ ମାସରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କ ସ୍ଵଭାବ କିଭଳି ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କେଉଁ ଦୋଷ କିମ୍ବା ଗୁଣ ଉପସ୍ଥିତ ରହିଥାଏ ।

ମଇ ମାସରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକମାନେ କଳ୍ପନାଶକ୍ତିରେ ଦୃଢ ହୋଇଥାନ୍ତି:-

ମଇ ମାସରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କର କଳ୍ପନାଶକ୍ତିକୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୃଢ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଇଥାଏ । ଏହି ଲୋକମାନେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ମଜାଳିଆ ହୋଇଥାନ୍ତି, ଯାହାଫଳରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ଦୃଷ୍ଟି ନିଜ ଆଡକୁ ଆକର୍ଷିତ କରିନେଇଥାନ୍ତି । ମଇ ମାସରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କର ବୃଦ୍ଧି ଅତ୍ୟନ୍ତ ତୀବ୍ର ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଏମାନଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଆକର୍ଷକ ହୋଇଥାଏ । ଏହି ମାସରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ମହିଳାମାନେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଭାବରେ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥାନ୍ତି ।

ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ରୋମାଣ୍ଟିକ୍ ହୋଇଥାନ୍ତି ମଇ ମାସରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକମାନେ:-

ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ଜନ୍ମ ମଇ ମାସରେ ହୋଇଛି, ତେବେ ସେ ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ରୋମାଣ୍ଟିକ୍ ହୋଇଥାନ୍ତି । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ, ମଇ ମାସରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କ ଉପରେ ଶୁକ୍ର ଗ୍ରହର ପ୍ରଭାବ ରହିଥାଏ । ଶୁକ୍ର ଗ୍ରହକୁ ପ୍ରେମ ଏବଂ କାମନା ବାସନାର ପ୍ରତୀକ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ ।

ମଇ ମାସରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କର ସାହିତ୍ୟ ଏବଂ କଳାରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ରୁଚି ରହିଥାଏ:-

ମଇ ମାସରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସାହିତ୍ୟ ଏବଂ କଳାର ଅତ୍ୟନ୍ତ ରୁଚି ରହିଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ । ଏହି ଲୋକମାନେ ଚିତ୍ର କରିବା, ନୂଆ ନୂଆ ପୋଷାକ ପିନ୍ଧିବା ଏବଂ ଗୀତ ଗାଇବାକୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ମଇ ମାସରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକମାନେ ସିନେମା, କଳା, ନାଟକ, ସମ୍ପତ୍ତି ଚୁକ୍ତି, ମିଡ଼ିଆ, ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ ଆଦି କ୍ଷେତ୍ରରେ ନିଜ କ୍ୟାରିଅର୍ କରିବାପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଚେଷ୍ଟା କରିଥାନ୍ତି ଏବଂ ଏମାନେ ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳ ହୋଇଥାନ୍ତି ।

ଜାଣନ୍ତୁ ମଇ ମାସରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କ ନକରାତ୍ମକ ଗୁଣ ବିଷୟରେ:-

ଯଦି ଆମେ ମଇ ମାସରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କର ନକରାତ୍ମକ ଗୁଣ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା, ତେବେ ଏମାନଙ୍କୁ ଖୁବଶୀଘ୍ର କ୍ରୋଧ ଆସି ଯାଇଥାଏ । ଏମାନେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜିଦିଆ ହୋଇଥାନ୍ତି । ଏମାନଙ୍କ ହୃଦୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ କଠୋର ହୋଇଥାଏ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଏମାନଙ୍କର ଏହି ନକରାତ୍ମକ ଗୁଣ ଉନ୍ନତିରେ ମାର୍ଗରେ ଶତ୍ରୁ ହୋଇ ଯାଇଥାଏ । ଯଦି ଜୀବନରେ ସଫଳ ହେବାର ଅଛି, ତେବେ ନକରାତ୍ମକ ପକ୍ଷ ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାର ଅତ୍ୟନ୍ତ ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି ଏବଂ ନିଜ ମଧ୍ୟର ଅଭାବକୁ ସୁଧାରି ଦେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି । ସେତେବେଳେ ଯାଇ ସଫଳତାର ପଥ ହାସଲ କରାଯାଇପାରିବ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *