ଏ ହେଉଛନ୍ତି ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ସୁନ୍ଦରୀ କିନ୍ନର୍, ଯିଏ ସୁନ୍ଦରତାରେ ବଡ଼ ବଡ଼ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପଛରେ ପକାଇଦିଅନ୍ତି ! ଫୋଟ ଦେଖିଲେ ଆପଣଙ୍କର ମଧ୍ୟ ହୋସ୍ ଉଡ଼ିଯିବ…

ଏ ହେଉଛନ୍ତି ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ସୁନ୍ଦରୀ କିନ୍ନର୍, ଯିଏ ସୁନ୍ଦରତାରେ ବଡ଼ ବଡ଼ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପଛରେ ପକାଇଦିଅନ୍ତି ! ଫୋଟ ଦେଖିଲେ ଆପଣଙ୍କର ମଧ୍ୟ ହୋସ୍ ଉଡ଼ିଯିବ…

ଆମ ସମାଜରେ ଯେପରି ମହିଳା ଏବଂ ପୁରୁଷମାନଙ୍କୁ ସମାଜର ଏକ ଅଂଶ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ, ସେହିଭଳି କିନ୍ନର୍ ମଧ୍ୟ ଏହି ସମାଜର ଏକ ଅଂଶ ଅଟନ୍ତି । ତଥାପି ସମାଜରେ କିନ୍ନରମାନେ ସେହି ସମ୍ମାନ ପାଆନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ସମାଜରୁ ଦୁରେଇ ଦିଆଯାଏ । ଏହି କାରଣ ହେଉଛି କିନ୍ନର୍ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଲୋକମାନେ ଆମ ଘରେ ଖୁସି ସମୟରେ ଗୀତ ଗାଇବା କିମ୍ବା ରାସ୍ତାରେ ନାଚୁଥିବା ଦେଖାଯାଆନ୍ତି । କାରଣ ସେମାନଙ୍କ ରୋଜଗାରର ଅନ୍ୟ କୌଣସି ମାଧ୍ୟମ ନାହିଁ ।

କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି କିନ୍ନରଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହାଙ୍କୁ ଆଜି କୌଣସି ପରିଚୟର ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ, ତାଙ୍କ ନାମ ଆଜି ସମସ୍ତ ମଣିପୁରୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଏବଂ ଜଣାଶୁଣା ନାମରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି । ସେ ଅତି ସୁନ୍ଦର ତଥା ପାରମ୍ପାରିକ ମଧ୍ୟ । ଏହାସହିତ ସେ ସିନେମା ଜଗତରେ ପାଦ ରଖିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି ।

ଆମେ ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ସୁନ୍ଦରୀ କିନ୍ନର୍ ବିଶେଷ ହୁଇରେମଙ୍କ ବିଷୟରେ କହୁଛୁ, ଯିଏ ୨୭ ବର୍ଷ ବୟସର । ଯିଏ ଥାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ଆୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଥିବା ମିସ୍ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ୍ କୁଇନ୍ ବିୟୁଟି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରି ନିଜର ଖ୍ୟାତିକୁ ମଣିପୁର ଏବଂ ମଣିପୁରୀ କଥିତ ପଡୋଶୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ଆସାମ, ବାଂଲାଦେଶ ଏବଂ ମିଆଁମାରକୁ ଆଗକୁ ନେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । କହିରଖୁଛୁ ଯେ, ବିଶେଷ ବାଙ୍ଗାଲୋର୍ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ଫ୍ୟାଶନ୍ ଏବଂ ପୋଷାକ ଡିଜାଇନିଂରେ ସ୍ନାତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି, ମଣିପୁରୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଏବଂ ଥିଏଟରରେ ସର୍ବାଧିକ ପାରିଶ୍ରମିକ ପ୍ରାପ୍ତ ଅଭିନେତାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍ୟତମ ।

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ, ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଥାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ କେବଳ କିନ୍ନରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥାଏ, ଯେଉଁଥିରେ ସବୁଠାରୁ ସୁନ୍ଦର କିନ୍ନରଙ୍କୁ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିୟୁଟି କୁଇନ୍ ଆଖ୍ୟା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥାଏ । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ, ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ବିଶେଷ ମନୋନୀତ ୩୦ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍ୟତମ ।

ବିଶେଶଙ୍କ ପିତା ‘ଆଇଏନଏସ୍’କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯେତେବେଳେ ସେ ପିଲାଦିନେ ବିଶେଷଙ୍କର ନଂପୁସକତା ବିଷୟରେ ଜାଣିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ବହୁତ ଧର୍ଯ୍ୟବାନ ଥିଲେ ଏବଂ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ ଯେ ମୋର ପୁଅ ଏକ ଝିଅଠାରୁ ଅଧିକ, ଯାହା ପରେ ସେ ବିଶେଷଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ସେ ବହୁତ ଭଲପାଇ ସ୍ନେହରେ ବଢ଼ାଇଲେ ।

ସେହିଭଳି ବିଶେଷଙ୍କ ମା’ ଖୋମଦୋନବୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଆମ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ଥିଲା କାରଣ ଯେତେବେଳେ ବି ସେ ପୁଅର ଝିଅମାନଙ୍କ ପୋଷାକ ପ୍ରତି ଆକର୍ଷିତ ହେଉଥିବାର ଦେଖୁଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ କ୍ରୋଧିତ ହେଉଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ପରେ ସେ ଏହାକୁ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । କହିରଖୁଛୁ ଯେ, ଗତ ବର୍ଷ ସେ ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବିୟୁଟି ପାର୍ଲର୍ ମଧ୍ୟ ପରିଚାଳନା କରୁଥିଲେ ।

ଏହିପରି ଭାବରେ ବିଶେଷ ବହୁ ଅସୁବିଧା ମଧ୍ୟରେ ନିଜକୁ ଏହି ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚାଇଛନ୍ତି, ତାଙ୍କୁ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଏବଂ ପରିବହନ ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ତ ଖର୍ଚ୍ଚ ମଧ୍ୟ ନିଜକୁ ବହନ କରିବାକୁ ପଡ଼େ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବିଶେଷ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ଜଣେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ କିନ୍ନର୍ ହେବା କାରଣରୁ ତାଙ୍କୁ ଅନାବଶ୍ୟକ ବିବାଦର ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡ଼େ, କିନ୍ତୁ ରାଜ୍ୟରେ ଅନ୍ୟ କିନ୍ନରଙ୍କ ସମର୍ଥନ ରହିଛି ।

ନିକଟରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଟ୍ରାନ୍ସଜେଣ୍ଡର୍ ହୁଇରେମ୍ ମଣିପୁରର ଜଣେ ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ହୁଇରେମ୍ ତତ୍କାଳୀନ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ତଥା ପଞ୍ଚାୟତ ରାଜ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ଯାନବାହନ ଚଳାଚଳ ଉପରେ ହୁଇରେମ୍ ଏବଂ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଝଗଡା ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ହୁଇରେମ୍ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *