ବିଗତ ୨୭ ବର୍ଷ ହେବ ନିଜ ପତିଙ୍କ ଠାରୁ ଦୁରେଇ ରହିଛନ୍ତି ଏହି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଗାୟିକା…..

ବିଗତ ୨୭ ବର୍ଷ ହେବ ନିଜ ପତିଙ୍କ ଠାରୁ ଦୁରେଇ ରହିଛନ୍ତି ଏହି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଗାୟିକା…..

ନା କୌଣସି ଝଗଡା ନା କୌଣସି କଳହ , କିନ୍ତୁ ବିଗତ ୨୭ ବର୍ଷ ହେବ ନିଜ ପତିଙ୍କ ଠାରୁ ଦୁରେଇ ରହିଛନ୍ତି ଏହି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଗାୟିକା ।

କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ଅଲ୍କା ୟାଗିନି ଅନେକ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଗୀତ ଗାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ବଲିଉଡର ସର୍ବୋତ୍ତମ ଗାୟକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ, ୫୪ ବର୍ଷୀୟା ଅଲକା ୟାଗିନି ବହୁତ କମ୍ ବୟସରେ ଗୀତ ଗାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଅଲକା ୟାଗନି ଗୋଟିଏ ଗୁଜୁରାଟୀ ପରିବାରରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ମାଆ ଜଣେ ଶାସ୍ତ୍ରୀୟ ଗାୟିକା ଥିଲେ । କେବଳ ୬ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଅଲକା ଆକାଶବାଣୀ ପାଇଁ ଗୀତ ଗାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ୧୦ ବର୍ଷ ବୟସରେ ସେ ଶିଶୁ କଳାକାର ରୂପରେ ବଲିଉଡରେ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ଯାତ୍ରା ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି ।

ଅଲକା ୟାଗିନୀଙ୍କ ଜୀବନ ବିଷୟରେ ବହୁତ କମ୍ ଲୋକ ଜାଣନ୍ତି । ବାସ୍ତବରେ, ଅଲକା ୟାଗନିଙ୍କୁ ସଙ୍ଗୀତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଲକ୍ଷ୍ମୀକାନ୍ତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଗୀତ ଗାଇବାର ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଅଲକା ୟାଗନି ଏହି ସୁଯୋଗକୁ ଭଲ ରୂପରେ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ । ତେଜାଵ ଫିଲ୍ମ ପରେ ୟାଲକା ୟଗିନୀଙ୍କୁ ବେଷ୍ଟ ପ୍ଲେ ବେକ ସିଙ୍ଗର ରୂପରେ ଆୱାର୍ଡ ମିଳିଥିଲା ।

ପ୍ରେମ ବିବାହ କରିଥିଲେ

ଅଲକା ଅଗ୍ନି ୧୯୮୯ ରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ, ଯେତେବେଳେ ଅଲକା ୟାଗିନି ୧୯୮୬ ରେ ମାଆଙ୍କ ସହ ଦିଲ୍ଲୀ ଆସିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ନୀରଜ କପୁରଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ। ନୀରଜ କପୁର ଅଲକାଙ୍କ ମା’ଙ୍କ ଭଣଜା ଥିଲେ, ଏହି ସାକ୍ଷାତ ପରେ ଦୁହେଁ ପରସ୍ପରକୁ ଡେଟିଂ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ।

ପରିବାର ଲୋକେ ଏହି ବିବାହକୁ ପସନ୍ଦ କରିନଥିଲେ

୨ ବର୍ଷର ଡେଟିଂ ପରେ ନିରଜ ଏବଂ ଅଲକା ବିବାହ କରିଥିଲେ । ଅଲକାଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ନୀରଜଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ତାଙ୍କ ପରିବାରର ଖୁସି ନଥିଲା । ନୀରଜ ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀ ଏବଂ ଅଲକା ଏକ ଗାୟିକା ଥିଲେ ତେଣୁ ଅଲକାଙ୍କ ପରିବାର ଏହି ବିବାହରେ ଖୁସି ନଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଅଲକା ତାଙ୍କ ପରିବାରର ସଦସ୍ୟଙ୍କ କଥା ଶୁଣିନଥିଲେ ଏବଂ ନୀରଜଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ବିବାହ ପରେ ଅଲକାଙ୍କର ଏକ ପୁତ୍ରୀ କନ୍ୟା ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ, ଯାହାର ନାମ ସାୟସା ଅଟେ ଏବଂ ବିବାହର କିଛି ବର୍ଷ ପରେ ଅଲକା ଏବଂ ନିରଜ ଅଲଗା ହୋଇଗଲେ ।

ଅଲକାଙ୍କ ବିବାହ ବହୁତ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତିଷ୍ଠି ରହିନଥିଲା ଏବଂ ଅଲକା ଏବଂ ଅଲକାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଏକତ୍ର ରୁହନ୍ତି ନାହିଁ । ଅଲକା ଏହି ସମୟରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ରହୁଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ସିଂଲଙ୍ଗରେ ନିଜ ବ୍ୟବସାୟ ସମ୍ଭାଳୁଛନ୍ତି । ଅଲକା ବିଗତ ୨୭ ବର୍ଷରୁ ନିଜ ପତିଙ୍କ ଠାରୁ ଅଲଗା ରହୁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଦୁହେଁ ପ୍ରାୟତଃ ଭେଟିଥାନ୍ତି ।

ବାସ୍ତବରେ,ଉଭୟଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ଯୋଗୁଁ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଲଗା ରହିବାକୁ ପଡିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ନୀରଜ ମୁମ୍ବାଇ ଆସନ୍ତି , ସେ ଅଲକାଙ୍କୁ ଭେଟନ୍ତି , ସେହିଭଳି ଅଲକା ସମୟ ସମୟରେ ନୀରଜଙ୍କ ପାଖକୁ ଯାଇଥାନ୍ତି ।

ଅଲକାଙ୍କ ଅନୁସାରେ ନିରଜ ବିବାହ ପରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ନିଜର ବ୍ୟବସାୟ ପ୍ରାରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେ ଅସଫଳ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟରେ ବହୁତ କ୍ଷତି ସହିବା ପାଇଁ ପଡ଼ିଥିଲା, ଯାହାଫଳରେ ନିରଜ ସିଲଙ୍ଗରେ ନିଜର ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତି ନେଇଥିଲେ । ଅଲକାଙ୍କ ଝିଅ ବିଗତ ବର୍ଷ ବିବାହ କରିଥିଲେ ଏବଂ ନିଜ ଝିଅର ବିବାହ ନିରଜ ଏବଂ ଅଲକା ଖୁବ ଧୁମଧାମରେ କରିଥିଲେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *