ଏହି ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ହେଉଛନ୍ତି ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ଝିଅ ! ନାମ ଜାଣିଲେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ପଡ଼ିଯିବେ…

ଏହି ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ହେଉଛନ୍ତି ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ଝିଅ ! ନାମ ଜାଣିଲେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ପଡ଼ିଯିବେ…

ବିଜୟ ମାଲ୍ୟା ଜଣେ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟବସାୟୀ ତଥା ରାଜନେତା । ସେ ହେଉଛନ୍ତି ‘ୟୁବି ଗ୍ରୁପ୍’ର ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ଯାହାଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟ ମଦ, ବିମାନ ଚଳାଚଳ, ସାର ଏବଂ ରିଏଲ୍ ଇଷ୍ଟେଟ୍ ଭଳି କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିସ୍ତାର, ଯିଏ ୧୮ ଡିସେମ୍ବର ୧୯୫୫ରେ ମୂଳତଃ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ମାଙ୍ଗାଲୋରର ବନ୍ତୱାଲ୍ ସହରରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ । ୧୯୭୩ରେ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ଆକସ୍ମିକ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ବିଜୟ ମାତ୍ର ୨୮ ବର୍ଷ ବୟସରେ ‘ୟୁବି ଗ୍ରୁପ୍’ର ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ହୋଇଥିଲେ । ସେହି ଦିନଠାରୁ ‘ୟୁବି ଗ୍ରୁପ୍’ ପ୍ରାୟ ୬୦ଟି କମ୍ପାନୀ ସହିତ ଏକ ବହୁରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସମ୍ମିଳନୀରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି ।

୧୯୭୩ ରୁ ୧୯୯୯ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦଳର କାରବାର ପ୍ରାୟ ୬୪ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଲା । ବିଜୟ ଗୋଷ୍ଠୀର ସମସ୍ତ କମ୍ପାନୀକୁ ମଜବୁତ୍ କରିଲେ ଏବଂ କ୍ଷତି ସୃଷ୍ଟ କମ୍ପାନୀଗୁଡ଼ିକୁ ବିକ୍ରୟ କିମ୍ବା ବନ୍ଦ କରିଦେଲେ । ସେ ନିଜର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଧ୍ୟାନ ଗୋଷ୍ଠୀର ମୁଖ୍ୟ ବ୍ୟବସାୟ ମଦରେ ଲଗାଇଲେ । ମାଲ୍ୟା କ୍ରୀଡା ପ୍ରତି ବହୁତ ଆଗ୍ରହୀ ।

ମୋଟରସ୍ପୋର୍ଟ ସହିତ ତାଙ୍କର ଏକ ବିଶେଷ ଆସକ୍ତ ଅଛି । ସେ ୧୯୭୦ ଏବଂ ୧୯୮୦ ଦଶକରେ ଅନେକ ଟ୍ରାକ୍ ରେସିଂ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ମଧ୍ୟ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ । ସେ ଶୋଲାଭାରାମ୍ ଗ୍ରାଣ୍ଡ ପ୍ରିକ୍ସ (୧୯୮୦/୧୯୮୧) ଏବଂ କୋଲକାତା ଗ୍ରାଣ୍ଡ ପ୍ରିକ୍ସ (୧୯୭୯)ର ବିଜେତା ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ । ବିଜୟ ମାଲ୍ୟା ନିଜର ରଙ୍ଗୀନ୍ ମନୋଭାବ ପାଇଁ ବେଶ୍ ଜଣାଶୁଣା । ତାଙ୍କୁ ‘ପେଜ୍-୩’ ପାର୍ଟୀରେ ପ୍ରାୟତଃ ମଡେଲମାନଙ୍କ ସହିତ ଦେଖାଯାଏ ।

ମାଲ୍ୟା ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ‘କାର୍’କୁ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଭଲ ପାଆନ୍ତି । କିଙ୍ଗଫିସର୍ କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର୍ ଗର୍ଲ ମଡେଲ୍ ସହିତ ତାଙ୍କ ଫୋଟ ସର୍ବଦା ହେଡଲାଇନରେ ରହୁଥିଲା । ମାଲ୍ୟାଙ୍କର ୨୫୦ରୁ ଅଧିକ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ଭିଟେଞ୍ଜ କାର୍ ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଆଜି ସେ ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଋଣଗ୍ରସ୍ତ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ଆଜିର ଦିନରେ ମାଲ୍ୟା ସାହେବଙ୍କ ଭାବମୂର୍ତ୍ତି ପଳାତକ ରୂପେ ପରିଣତ ହୋଇଛି । ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟା ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ନେବା ପରେ ବିଦେଶ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ ।

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟା ଦୁଇଟି ବିବାହ କରିଛନ୍ତି, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟା ସମୀରାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ ଯିଏ ଏୟାର୍ ଇଣ୍ଡିଆର ହୋଷ୍ଟେସ୍ ଥିଲେ ଏବଂ ସେ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଥିଲେ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ମାଲ୍ୟା ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ ଥର ଦେଖିଥିଲେ ସେ ତାଙ୍କୁ ଭଲପାଇବସିଥିଲେ, ସେ ୧୯୮୬ରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କର ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ନାମକ ଏକ ପୁତ୍ର ମଧ୍ୟ ଅଛି । କିଛି ବର୍ଷ ପରେ ମାଲ୍ୟା ସମୀରାଙ୍କୁ ଛାଡପତ୍ର ଦେଇ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ତାଙ୍କ ପଡ଼ୋଶୀରେ ରହୁଥିବା ରେଖା ମାଲ୍ୟାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କର ଦୁଇ ଝିଅ ଲୀନା ଏବଂ ତାନିଆ ମାଲ୍ୟା ।

ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ଅନ୍ୟ ଏକ ଝିଅ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯାହାଙ୍କ ବିଷୟରେ ଆପଣ କ୍ୱଚିତ ଜାଣିଥିବେ । କହିରଖୁଛୁ ଯେ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟା ଏବଂ ବଲିଉଡର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସମୀରା ରେଡ୍ଡୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ବିଶେଷ ସମ୍ପର୍କ ଅଛି ଏବଂ ଏହା ହେଉଛି ପିତା ଏବଂ ଝିଅ ସମ୍ପର୍କ । ନିକଟରେ ସେମାନଙ୍କର ଏକ ଫୋଟ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ୍ ହୋଇଥିଲା, ଲୋକମାନେ ଏହି ଫୋଟ ବିଷୟରେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ବୋଧହୁଏ ଖୁବ୍ କମ୍ ଲୋକ ଜାଣିଥିବେ ଯେ ବଲିଉଡର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସମୀରା ରେଡ୍ଡୀଙ୍କ କନ୍ୟାଦାନ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । ସମୀରା ରେଡ୍ଡୀ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କୁ ଅଙ୍କଲ୍ ବୋଲି ଡାକନ୍ତି ।

ଯଦି ଆମେ ସମୀରା ରେଡ୍ଡୀଙ୍କ ବଲିଉଡ କ୍ୟାରିୟର୍ ବିଷୟରେ କହିବା, ତେବେ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର୍ ବହୁତ ଭଲ ରହିଛି । ସମୀରା ଅନେକ ବଲିଉଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ‘ଦେ ଦନା ଦନ୍’, ‘ତେଜ୍’, ‘ନକ୍ସା’, ‘ଟ୍ୟାକ୍ସି ନମ୍ବର୍ ୯୨୧୧’, ‘ନୋ ଏଣ୍ଟ୍ରି’, ‘ମେନେ ଦିଲ୍ ତୁଝକୋ ଦିଆ’, ‘ଡରନା ମନା ହେ’, ମୁସାଫିର୍ ପରି ଅନେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଛନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *