ଟଙ୍କାଟିଏ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଦରିଦ୍ର ହୋଇଗଲେଣି ଏହି ପାଞ୍ଚଟି କଳାକାର  ! ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣଙ୍କୁ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଛି ଗାର୍ଡ କାମ କରୁଛି ତ ଆଉ କାହାକୁ ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ପଡ଼ିଲା ନିଜର ବଙ୍ଗଳା…

ଟଙ୍କାଟିଏ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଦରିଦ୍ର ହୋଇଗଲେଣି ଏହି ପାଞ୍ଚଟି କଳାକାର ! ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣଙ୍କୁ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଛି ଗାର୍ଡ କାମ କରୁଛି ତ ଆଉ କାହାକୁ ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ପଡ଼ିଲା ନିଜର ବଙ୍ଗଳା…

ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ କେବେ କାହାର ସମୟ ବଦଳି ଯିବ ତାହା ନିଶ୍ଚିତ ରହେ ନାହିଁ । ବଲିଉଡ଼ ରେ କେବେ କେବେ ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ମଧ୍ୟ ଗରିବ ହୋଇଯାଆନ୍ତି ଏବଂ ଦରିଦ୍ର ବ୍ୟକ୍ତି ମାନେ ମଧ୍ୟ ଥରେ ଥରେ ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତିରେ ପରିଣତ ହୋଇଯାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ କେବେ କେବେ କିଛି ଅଭିନେତା ଏପରି ଅବସ୍ଥାରେ ନଜର ଆସନ୍ତି ଯାହାକୁ ଦେଖି ବିଶ୍ୱାସ କରିବା ବହୁତ କଷ୍ଟ ସାଧ୍ୟ ଅଟେ । ଆଜି ଆମେ ଆପଣମାନଙ୍କୁ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର କିଛି ଏପରି ଗରିବ ଦରିଦ୍ର ଅଭିନେତାଙ୍କ ବିଷୟରେ ଜଣାଇବୁ ଯେଉଁମାନେ ଗୋଟିଏ ସମୟରେ ବଲିଉଡ଼ରେ ରାଜ କରୁଥିଲେ । ଧିରେ ଧିରେ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଏପରି ହୋଇଗଲା ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କୁ ଲୋକେ ଚିହ୍ନି ମଧ୍ୟ ପାରନ୍ତି ନାହିଁ ।

ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଏବଂ ଦିଲୀପ କୁମାରଙ୍କ ସହିତ କାମ କରିଥିବା ଅଭିନେତା ସତୀଶ କୋଲ ନିଜ ଜୀବନର ୧୦ ବର୍ଷ ଆର୍ଥିକ ଅଭାବ ଯୋଗୁଁ ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ଭାବରେ ବିତାଇଲେ । ୨୦୧୯ରେ ଯେବେ ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ ଖବର ମାନଙ୍କରେ ଲେଖା ଗଲା ତେବେ ପଞ୍ଜାବ ସରକାର ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ୫୦୦୦୦୦ ଟଙ୍କା ଦେଲେ । ପ୍ରକୃତରେ ସତୀଶଙ୍କ ପାଖରେ ଯେଉଁ ଜମାପୁଞ୍ଜି ରହିଥିଲା ତାହା ଗୋଟିଏ ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଗଲା । ଏହା ପରେ ସତୀଶଙ୍କ ଅବସ୍ଥା କିଛି ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏତେ ଖରାପ ହେଲା ଯେ ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେବାକୁ ପଡ଼ିଲା । ସତୀଶଙ୍କ ପାଖରେ ନିଜର ଚିକିତ୍ସା କରାଇବା ପାଇଁ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ନଥିଲା । ଯେତେବେଳେ ଏହି କଥାଟି ମିଡ଼ିଆ ଙ୍କୁ ଜଣାପଡ଼ିଲା ବଲିଉଡ଼ର କିଛି ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ସହାୟତା ପାଇଁ ଆଗେଇ ଆସିଲେ ।

ସଲମାନ ଖାନଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମାନଙ୍କରେ କାମ କରିଥିବା ଅଭିନେତ୍ରୀ ପୂଜା ଡଡ଼ବାଲଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ଏତିକି ଖରାପ ହୋଇଗଲା ଯେ ସେ ନିଜ ରୋଗର ଚିକିତ୍ସା ମଧ୍ୟ କରି ପାରୁ ନଥିଲେ । ପୂଜା ଡ଼ଡବାଲ କହିଲେ ଯେ ସେ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ସଲମାନ ଖାନଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କଲେ କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ସହିତ କିଛି ସଂପର୍କ ହୋଇ ପାରିଲା ନାହିଁ । ଯେତେବେଳେ ସଲମାନ ଖାନଙ୍କୁ ଏହି କଥା ଜଣାପଡ଼ିଲା ସେତେବେଳେ ସେ ପୂଜାଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଆଗେଇ ଆସିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ପୂଜା ସମ୍ପୁର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ଭଲ ହୋଇ ସାରିଛନ୍ତି । ଆମେ ଆପଣମାନଙ୍କୁ ଜଣାଇଦେଉଛୁ ଯେ ପୂଜା ନିଜ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କରିୟରର ଆରମ୍ଭ ଫିଲ୍ମ ବିରଗତିରୁ କରିଥିଲେ । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ପୂଜାଙ୍କ ସହିତ ସଲମାନ ଖାନ୍ ମଧ୍ୟ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଥିଲେ ।

ସବି ସିଦ୍ଧୁ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ନିଜର କରିୟରର ଆରମ୍ଭ ଅନୁରାଗ କଶ୍ୟପଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଞ୍ଚ ରୁ କରିଥିଲେ । ସେମିତିରେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ରିଲିଜ ହେଲା ନାହିଁ । ଏହା ପରେ ସେ ଅନୁରାଗ କଶ୍ୟପଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଗୁଲାଲ ଏବଂ ବ୍ଲେକ ଫ୍ରାଇଡେରେ କାମ କରିଥିଲେ । ସବି ସିଦ୍ଧୁ ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ସହିତ ପଟିୟାଲା ହାଉସରେ ମଧ୍ୟ ନଜର ଆସିଥିଲେ । ସବିଙ୍କ ପାଖରେ କାମର କିଛି ଅଭାବ ନଥିଲା । ସେ ୟଶ ରାଜ ବେନର ଏବଂ ସୁଭାଷ ଘାଇଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ କିଛି ବ୍ୟକ୍ତିଗତ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ବଲିଉଡ଼ ଛାଡ଼ିବାକୁ ପଡ଼ିଲା ଏବଂ ନିଜ ଘରର ଖର୍ଚ୍ଚ ତୁଲାଇବା ପାଇଁ ଗାର୍ଡର ଚାକିରୀ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଲା ।

ରାଜେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ନିଜ ସମୟର ବହୁତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତା ଥିଲେ । ୧୯୬୩ ରୁ ୧୯୬୬ ମଧ୍ୟରେ ରାଜେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ସମସ୍ତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସୁପରହିଟ୍ ଥିଲା । ଏପରି କୁହାଯାଏ ଯେ ସେହି ସମୟରେ ସିନେମା ଘର ମାନଙ୍କରେ ରାଜେନ୍ଦ୍ର କୁମାରଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ହିଁ ଲାଗି ରହିଥିଲା ଏବଂ ପାଖାପାଖି ସମସ୍ତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସିଲଭର ଯୁବଲି ପାଳନ କରିଥିଲା । ଏଥିପାଇଁ ରାଜେନ୍ଦ୍ର କୁମାରଙ୍କୁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଯୁବଲି କୁମାରଙ୍କ ନାମରେ ଜଣାଶୁଣା ଥିଲେ । ଗୋଟିଏ ଏପରି ସମୟ ମଧ୍ୟ ଆସିଲା ଯେତେବେଳେ ରାଜେନ୍ଦ୍ର କୁମାରଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ବହୁତ ଖରାପ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା । ଟଙ୍କାର ଅଭାବ ଯୋଗୁଁ ରାଜେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ନିଜର ବଙ୍ଗଳା ରାଜେଶ ଖାନ୍ନାଙ୍କୁ ବିକ୍ରି କରି ଦେଲେ । ସେହି ସମୟରେ ତାଙ୍କ ବଙ୍ଗଳାର ନାମ ଡିମ୍ପଲ ଥିଲା । ଲୋକଙ୍କ କହିବା ଯେ ଯେଉଁ ସମୟରେ ରାଜେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ନିଜର ବଙ୍ଗଳା ଖାଲି କରିଥିଲେ ସେହି ରାତିରେ ସେ ବହୁତ କାନ୍ଦିଥିଲେ ।

ବଲିଉଡ଼ ର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଖଳନାୟକ ମହେଶ ଆନନ୍ଦଙ୍କ କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଗଲା । ମହେଶ ଆନନ୍ଦଙ୍କ ଶରୀର ସଢ଼ି ଯାଇଥିବା ଅବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କ ବଙ୍ଗଳାରେ ମିଳିଥିଲା । ଯେଉଁଠାରେ ସେ ଏକୁଟିଆ ରହୁଥିଲେ । ମହେଶ ଆନନ୍ଦଙ୍କ ବୟସ ୫୭ ଥିଲା ଏବଂ ଏମାନଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ବହୁତ ଖରାପ ଥିଲା । ୧୮ ବର୍ଷ ହେଲା ତାଙ୍କୁ କୌଣସି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମାନଙ୍କରେ କାମ ମିଳୁ ନଥିଲା ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *