ଏହି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତ୍ରୀମାନେ ଦକ୍ଷିଣ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ନିଜର ଜଲବା ଦେଖାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଅନେକ ପ୍ରଶଂସା ପାଇଛନ୍ତି !

ଏହି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତ୍ରୀମାନେ ଦକ୍ଷିଣ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ନିଜର ଜଲବା ଦେଖାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଅନେକ ପ୍ରଶଂସା ପାଇଛନ୍ତି !

ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ କିମ୍ବା ଟିଭି ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ସୁନ୍ଦର ଅଭିନେତ୍ରୀମାନଙ୍କର ଅଭାବ ନାହିଁ । ଯଦି ଆମେ ଛୋଟ ପରଦା ଅଭିନେତ୍ରୀମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଚର୍ଚ୍ଚା କରୁ, ତେବେ ସେଠାରେ ଅନେକ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଟିଭି ସିରିଏଲରେ ସେମାନଙ୍କର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟରେ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସ୍ଥାନ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି । ଟିଭି ଧାରାବାହିକ ହେତୁ ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀମାନେ ଲୋକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ, କିନ୍ତୁ ଅନେକ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଫିଲ୍ମ ବିନା ମଧ୍ୟ ହେଡଲାଇନରେ ଅଛନ୍ତି ।

ଟେଲିଭିଜନ୍ ଦୁନିଆରେ ଅନେକ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ସିରିଏଲ୍ ବ୍ୟତୀତ ଅନେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିମଧ୍ୟରୁ କିଛି ସଫଳ ହୋଇନଥିଲା, ତେଣୁ କିଛି ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପରଦାରେ ବିଶେଷ କ୍ୟାରିୟର୍ ବନିନଥିଲା । ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଟିଭି ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଅଭିନେତ୍ରୀମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯେଉଁମାନେ ଦକ୍ଷିଣ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରି ଦର୍ଶକଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିଥିଲେ । ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀମାନେ ଅନେକ ହେଡଲାଇନ୍ ମଧ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ ।

ହନସିକା ମୋଟୱାନି

ହନସିକା ମୋଟୱାନି ଶିଶୁ କଳାକାର ଭାବରେ ନିଜର କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ସେ ଟିଭି ଶୋ “ଶାକା ଲାକା ବୁମ୍ ବୁମ୍” ରେ କାମ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ହନସିକା ଫିଲ୍ମ “କୋଇ ମିଲ୍ ଗୟା”ରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରୁ ନିଜକୁ ଦୂରେଇ ରଖିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ହନସିକା ମୋଟୱାନୀଙ୍କୁ ଦକ୍ଷିଣ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଜଣେ ପ୍ରମୁଖ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ ।

ଅଦିତି ଶର୍ମା

ଭାରତୀୟ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଦିତି ଶର୍ମା ଜଣେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଟିଭି ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ଅଭିନେତ୍ରୀ । ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କୁ “ଗଙ୍ଗା” ଏବଂ “ସିଲସିଲା ବଦଲତେ ରିସ୍ଥା କା” ଟିଭି ସିରିଏଲରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଟିଭି ସିରିଏଲ୍ ବ୍ୟତୀତ ଅଦିତି ଶର୍ମା ବଲିଉଡ ଫିଲ୍ମରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଛନ୍ତି । ଅଦିତି ଫିଲ୍ମ “ଲେଡିଜ୍ ଭସେସ୍ ରିକି ବହଲ୍”ରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଅଦିତି ଶର୍ମା ଦକ୍ଷିଣ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଛନ୍ତି । ସେ ଦକ୍ଷିଣ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଜଣେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ଓମ୍ ଶାନ୍ତି, ଗୁଣ୍ଡେ ଜାଲୁମାଣ୍ଡି ଏବଂ ବବଲୁ ଭଳି ଦକ୍ଷିଣ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ତାଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।

ଅନୀତା ହସନଦାନି

କିଏ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଟିଭି ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅନୀତା ହସନଦାନିଙ୍କୁ ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ । ସେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଭଳି ସିରିଏଲରେ ମଧ୍ୟ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି । ଛୋଟ ପରଦାର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅନୀତା ହସନଦାନି ୨୦୦୧ ମସିହାରେ “ନୁବଭୁ ନେନୁ” ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସହିତ ସାଉଥ୍ ସିନେମାରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନୀତା ହସନଦାନି ଅନେକ ଦକ୍ଷିଣ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି । ଦର୍ଶକ ଅନୀତାଙ୍କ ଅଭିନୟକୁ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ।

ଏରିକା ଫର୍ଣ୍ଣାଣ୍ଡିଜ୍

ଟିଭି ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଜଣେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଏରିକା ଫର୍ଣ୍ଣାଣ୍ଡିଜ୍ ମଧ୍ୟ ଦକ୍ଷିଣ ସିନେମାର ଜଣେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତ୍ରୀ । ସେ ତାମିଲ୍, ତେଲୁଗୁ ଏବଂ କନ୍ନଡ ଭାଷାରେ ଅନେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ଅଭିନୟ ସହିତ ହେଡଲାଇନରେ ମଧ୍ୟ ଆସିଛନ୍ତି । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଏରିକା ଫର୍ଣ୍ଣାଣ୍ଡିଜ୍ ଏକତା କପୁରଙ୍କ ଟିଭି ଧାରାବାହିକ “କସୋଟି ଜିନ୍ଦେଗୀ କେ”ରେ ପ୍ରେରଣା ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି ।

ଶ୍ରଦ୍ଧା ଆର୍ଯ୍ୟା

ଟିଭି ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଜଣେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଶ୍ରଦ୍ଧା ଆର୍ଯ୍ୟା ଏକ ତାମିଲ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରୁ ନିଜର ଅଭିନୟ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଶ୍ରଦ୍ଧା ଆର୍ଯ୍ୟ ଟିଭି ଧାରାବାହିକ “କୁଣ୍ଡଳୀ ଭାଗ୍ୟ”ରେ କାମ କରିଛନ୍ତି । ଶ୍ରଦ୍ଧା ଆର୍ଯ୍ୟା ୨୦୦୬ ମସିହାରେ ତାମିକ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କଲଭାନିନ୍ କାଧାଲି ସହିତ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦର୍ଶକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଖୁବ୍ ପସନ୍ଦ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହାପରେ ସେ ଅନେକ ତେଲୁଗୁ, କନ୍ନଡ ଏବଂ ମାଲାୟାଲମ୍ ଭାଷା ବିଶିଷ୍ଟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । ଶ୍ରଦ୍ଧା ଆର୍ଯ୍ୟା ବଲିଉଡ୍ ଫିଲ୍ମରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଛନ୍ତି । ସେ ନିଶବ୍ଦ ଏବଂ ପାଠଶାଳା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଛନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *