ମାଆଙ୍କ ଅବିକଳ ରୂପ ନେଇ ଜନ୍ମିଛନ୍ତି ବଲିଉଡର ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀମାନେ । ଜାଣନ୍ତୁ ସେହି ଅଭିନେତ୍ରୀମାନେ କିଏ କିଏ ?

ମାଆଙ୍କ ଅବିକଳ ରୂପ ନେଇ ଜନ୍ମିଛନ୍ତି ବଲିଉଡର ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀମାନେ । ଜାଣନ୍ତୁ ସେହି ଅଭିନେତ୍ରୀମାନେ କିଏ କିଏ ?

ନିଜ ମାଆଙ୍କର କାର୍ବନ କପି ଲାଗିଥାନ୍ତି ବଲିଉଡର ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ ମାନେ , ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ କିଏ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଅଛନ୍ତି

ଆଜିର ଏହି ବିଷୟରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ବଲିଉଡର କିଛି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ମାଁ ଏବଂ ଝିଅଙ୍କ ସହିତ ପରିଚିତ କରିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଚେହେରା ବହୁ ପରିମାଣରେ ପରସ୍ପର ସହିତ ମିଶିଥାଏ ।

ସାରା ଅଲି ଖାନ୍-ଅମୃତା ସିଂହ:-

ବଲିଉଡର ଜଣାଶୁଣା ଅଭିନେତ୍ରୀ ତଥା ପଟୌଦି ନବାବ ସୈଫ ଅଲି ଖାନଙ୍କ ଝିଅ ସାରା ଅଲି ଖାନ୍ ଅନେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସୈଫଙ୍କ ପ୍ରଥମ ପତ୍ନୀ ଏବଂ ନିଜ ମାତା ଅମୃତା ସିଂହଙ୍କ ପରି ଦେଖାଯାଆନ୍ତି । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ସାରା ଅଲି ଖାନ୍ ମଧ୍ୟ କୁହନ୍ତି ଯେ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ସୈଫଙ୍କ ଝିଅ ନୁହେଁ ବରଂ ଅମୃତାଙ୍କ ଝିଅ ବୋଲି ଜାଣନ୍ତୁ ।

ଆଲିଆ ଭଟ୍ଟ-ସୋନି ରଜଦାନ:-

ଆଲିଆ ଭଟ୍ଟ ବଲିଉଡର ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ଜଣାଶୁଣା ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଟନ୍ତି । ଏଥି ସହିତ, ଆଲିଆଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ସେ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଜଣାଶୁଣା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ମହେଶ ଭଟ୍ଟ ଅଟନ୍ତି । ଝିଅ ଆଲିଆଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ଆଲିଆଙ୍କ ଚେହେରା ମଧ୍ୟ ନିଜ ମାତା ସୋନି ରଜଦାନଙ୍କ ସହ ପ୍ରାୟତଃ ମିଶିଥାଏ ।

ଜାହ୍ନବୀ କପୁର-ଶ୍ରୀଦେବୀ:-

ଶ୍ରୀଦେବୀ ତାଙ୍କ ସମୟର ବଲିଉଡରେ ସବୁଠାରୁ ସୁନ୍ଦର ଅଭିନେତ୍ରୀ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି, ଯାହାଙ୍କର ଝିଅ କିଛି ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ବଲିଉଡରେ ପାଦ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ ଆଉ କେହି ନୁହେଁ ବରଂ ବଲିଉଡ଼ରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହୋଇ ସାରିଥିବା ଜାହ୍ନବୀ କପୁର ଅଟନ୍ତି । ଧଡକ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମାଧ୍ୟମରେ ବଲିଉଡରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିବା ଜାହ୍ନବୀଙ୍କ ଚେହେରା ମଧ୍ୟ ମାଁ ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କ ସହ ବହୁତ ମିଶିଥାଏ ।

କରିସ୍ମା କପୁର- ବବିତା କପୁର:-

ବଲିଉଡର ପ୍ରସିଦ୍ଧ କପୁର ଭଉଣୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ବଡ଼ ଭଉଣୀ କରିସ୍ମା କପୁରଙ୍କ ଚେହେରା ମାଁ ବବିତାଙ୍କ ସହିତ ବହୁ ପରିମାଣରେ ମିଶିଥାଏ । ଥରେ ଯଦି ସେମାନଙ୍କ ଆଖିର ଏକ ଅଂଶକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଦିଆଯାଏ, ତେବେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ଚିହ୍ନି ପାରିବେ ନାହିଁ । ତେବେ ସାନ ଭଉଣୀ କରିନାଙ୍କ ସହ ଏଭଳି କିଛି ବିଶେଷ ନାହିଁ ।

କାଜୋଲ-ତନୁଜା:-

ବଲିଉଡର ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଜଣାଶୁଣା ଅଭିନେତ୍ରୀ ତଥା ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତା ଅଜୟ ଦେବଗନଙ୍କ ପତ୍ନୀ କାଜୋଲଙ୍କ ଚେହେରା, ମାତା ତନୁଜାଙ୍କ କାର୍ବନ କପି ପରି ଜଣା ପଡ଼ିଥାଏ କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା କହିବା ଟିକେ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ହେବ, କାରଣ ତନୁଜାଙ୍କ ବୟସ ବର୍ତ୍ତମାନ ବହୁତ ଅଧିକ ହୋଇଗଲାଣି ଏବଂ ଏଥିରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପାର୍ଥକ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ।

ଟ୍ୱିଙ୍କଲ ଖାନ୍ନା-ଡିମ୍ପଲ କପାଡିଆ:-

ଶତାବ୍ଦୀର ପ୍ରଥମ ସୁପରଷ୍ଟାର ରାଜେଶ ଖାନ୍ନାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଡିମ୍ପଲ କପାଡିଆ ଏବଂ ଟ୍ୱିଙ୍କଲ ଖାନ୍ନା ମଧ୍ୟ ଏହି ତାଲିକାରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଟ୍ୱିଙ୍କଲଙ୍କ ଚେହେରା ମାଁ ଡିମ୍ପଲଙ୍କ ସହିତ ବହୁତ ପରିମାଣରେ ମିଶିଥାଏ । ତେବେ ତାଙ୍କର ସିମ୍ପଲା ଖାନ୍ନା ନାମକ ଅନ୍ୟ ଏକ ଭଉଣୀ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ଚେହେରା ଏବଂ ମାଁ ଡିମ୍ପଲଙ୍କ ଚେହେରା ମଧ୍ୟରେ ଯଥେଷ୍ଟ ପାର୍ଥକ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ ।

ସୋହା ଅଲି ଖାନ୍- ଶର୍ମିଲା ଟାଗୋର:-

ଏହି ତାଲିକାରେ ବଲିଉଡର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତା ସୈଫ ଅଲି ଖାନଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ଭଉଣୀ ତଥା ପଟୌଦି ପରିବାରର ଝିଅ ସୋହା ଅଲି ଖାନଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ରହିଛି । ତାଙ୍କ ଚେହେରା ନିଜ ମାତା ଶର୍ମିଲା ଟାଗୋରଙ୍କ ସହିତ ବହୁତ ପରିମାଣରେ ମିଶିଥାଏ । କିଛି ଲୋକ ଏପରି କହନ୍ତି ଯେ ବୟସ ବଢିବା ପରେ ସୋହା ତାଙ୍କ ମାତାଙ୍କ ପରି ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି ।

ସୋହା ଅଲି ଖାନ୍ ତାଙ୍କ ମାତା ଶର୍ମିଲା ଟାଗୋରଙ୍କ ପରି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରାଜକୀୟ ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି । ସୋହା ତାଙ୍କ ମାତାଙ୍କଠାରୁ ଏହି ଆକର୍ଷଣୀୟ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ପାଇଛନ୍ତି । ଉଭୟଙ୍କ ଚେହେରାରେ ବହୁତ ସମାନତା ଅଛି । ପ୍ରଶଂସକମାନେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ସୋହା ଅଲି ଖାନ ବୃଦ୍ଧ ହେଲେ ଶର୍ମିଲାଙ୍କ ପରି ଦେଖାଯିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *