ଏମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ବଲିଉଡର ୫ଟି ଧନୀ ଅଭିନେତ୍ରୀ ! ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ଏମାନଙ୍କୁ କିଏ ଟକ୍କର ଦେଇପାରିବନି…

ଏମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ବଲିଉଡର ୫ଟି ଧନୀ ଅଭିନେତ୍ରୀ ! ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ଏମାନଙ୍କୁ କିଏ ଟକ୍କର ଦେଇପାରିବନି…

ବଲିଉଡ କଳାକାରମାନେ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ଜୀବନ ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା । ଟଙ୍କା, ଘର, କାର୍, ପୋଷାକ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜିନିଷ ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନଶୈଳୀ ଦର୍ଶାଏ । ସଫଳ ହେବା ସହିତ କଳାକାରମାନଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ମଜବୁତ୍ ହୋଇଥାଏ । ବଲିଉଡର ଧନୀ ଅଭିନେତାମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ପ୍ରାୟତଃ ଚର୍ଚ୍ଚା ହୋଇଥାଏ, କିନ୍ତୁ ଏପରି ବହୁତ କମ୍ ମୌକା ଆସେ ଯେତେବେଳେ ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାର ଧନୀ ଅଭିନେତ୍ରୀମାନଙ୍କ ନାମ ନିଆଯାଏ । ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି ୫ଟି ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯେଉଁମାନେ ସେମାନଙ୍କର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ସହିତ ନିଜର ଧନସମ୍ପତି ପାଇଁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ।

କାଜୋଲ୍

୯୦ ଦଶକରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ କାଜୋଲ୍ ବହୁତ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । କାଜୋଲ୍ ବଲିଉଡର ଅନ୍ୟତମ ସଫଳ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସହିତ ଧନୀ ଅଭିନେତ୍ରୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ । ନିଜର ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଅଭିନୟ ସହିତ ବିଶ୍ୱକୁ ନିଜର ପ୍ରଶଂସକ କରିପାରିଥିବା କାଜୋଲ୍ ଏକରୁ ଅଧିକ ହିଟ୍ ଫିଲ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି । କାଜୋଲଙ୍କ ମୋଟ ସମ୍ପତ୍ତି ପ୍ରାୟ ୧୬ ମିଲିୟନ୍ ଡଲାର୍ (ପ୍ରାୟ ୧୨ କୋଟି) ବୋଲି ଜଣାଯାଇଛି । କହିରଖୁଛୁ ଯେ, କାଜୋଲ୍ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଫିଲ୍ମ ପରଦାରୁ ଦୂରରେ ଅଛନ୍ତି । ତାଙ୍କୁ ଶେଷଥର ପାଇଁ ୨୦୧୮ରେ ଆସିଥିବା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ହେଲିକପ୍ଟର୍ ଏଲାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ​​।

ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ରାୟ ବଚ୍ଚନ୍

ପୂର୍ବତନ ବିଶ୍ୱ ସୁନ୍ଦରୀ ତଥା ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାର ଅନ୍ୟତମ ସଫଳ ଏବଂ ସୁନ୍ଦର ଅଭିନେତ୍ରୀ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ରାୟ ବଚ୍ଚନଙ୍କୁ ଫିଲ୍ମ ପରଦାରେ ଆଉ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁ ନାହିଁ । ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ରାୟଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ବଲିଉଡର ଧନୀ ଅଭିନେତ୍ରୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ । ‘ଅର୍ ପ୍ୟାର୍ ହୋ ଗୟା’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସହିତ ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିବା ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ଅନେକ ହିଟ୍ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ରୋଜଗାର ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ତାଙ୍କର ସମ୍ପତ୍ତି ପ୍ରାୟ ୩୫ ମିଲିୟନ୍ ଡଲାର୍ (ପ୍ରାୟ ୨୪ କୋଟି) ଉପରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ।

ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନ୍

ଆଜିର ସବୁଠାରୁ ସଫଳ ତଥା ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଭିନେତ୍ରୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗଣିତ ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ଏହି ତାଲିକାରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛି । ୨୦୦୭ ମସିହାରେ ଶାହାରୁଖ ଖାନଙ୍କ ସହ ଫିଲ୍ମ ‘ଓଁ ଶାନ୍ତି ଓଁ’ରୁ ନିଜ ଫିଲ୍ମ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନ୍ ତାଙ୍କ ୧୩ ରୁ ୧୪ ବର୍ଷ କ୍ୟାରିଅରରେ ଅନେକ ସୁପରହିଟ୍ ଫିଲ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି । ପ୍ରାପ୍ତ ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ତାଙ୍କର ବାର୍ଷିକ ଆୟ ହେଉଛି ୪୫ ମିଲିୟନ୍ ଡଲାର୍ (୩୦ କୋଟି ଟଙ୍କା) ।

କରୀନା କପୁର୍ ଖାନ୍

ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାର ଅନ୍ୟତମ ସୁନ୍ଦରୀ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭାବରେ କରୀନା କପୁର୍ ଖାନଙ୍କୁ ଗଣାଯାଏ । ଏଥିସହିତ ସେ ରୋଜଗାର କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଆଗରେ ଅଛନ୍ତି । ୨୦୦୦ ମସିହାରେ କରୀନା କପୁର୍ ତାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜୀବନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କର ଫିଲ୍ମ ‘ରିଫ୍ୟୁଜି’ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିଲା । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନେତା ଅଭିଷେକ ବଚ୍ଚନ ତାଙ୍କ ସହ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ନଜର ଆସିଥିଲେ । ପ୍ରାପ୍ତ ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, କରୀନା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଏବଂ ବିଜ୍ଞାପନରୁ ପ୍ରତିବର୍ଷ ପ୍ରାୟ ୩୫-୩୭ ମିଲିୟନ୍ ଡଲାର୍ (ପ୍ରାୟ ୨୩ -୨୫ ​​କୋଟି ଟଙ୍କା) ରୋଜଗାର କରନ୍ତି ।

ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା

ବଲିଉଡରୁ ହଲିଉଡ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାମ କରିଥିବା ପୂର୍ବତନ ବିଶ୍ୱ ସୁନ୍ଦରୀ ତଥା ଅଭିନେତ୍ରୀ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରାଙ୍କୁ ଆଜି କୌଣସି ପରିଚୟର ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ । ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା ତାଙ୍କର ପ୍ରାୟ ୧୭ ବର୍ଷର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କ୍ୟାରିୟରରେ ବହୁତ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଅନେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ହିଟ୍ ହୋଇଛି । ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ବଲିଉଡର ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭାବରେ ଗଣାଯାଏ । ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା ଏକ ବର୍ଷରେ ୪୦ ମିଲିୟନ୍ ଡଲାର୍ (ପ୍ରାୟ ୨୭ କୋଟି ଟଙ୍କା) ରୋଜଗାର କରନ୍ତି । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ନିକଟରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଆମେରିକାରେ “ସୋନା” ନାମକ ଏକ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ଖୋଲିଛନ୍ତି, ଏହି ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟରେ ଭାରତୀୟ ରୋଷେଇ ଉପଲବ୍ଧ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *