କରୋନାର ସଙ୍କଟକାଳୀନ ସ୍ଥିତିରେ ଏହି ୫ଟି ଜିନିଷ ସେବନ କରିବା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରରେ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢେଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ ! ଆଜିଠାରୁ ଖାଇବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ…

କରୋନାର ସଙ୍କଟକାଳୀନ ସ୍ଥିତିରେ ଏହି ୫ଟି ଜିନିଷ ସେବନ କରିବା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରରେ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢେଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ ! ଆଜିଠାରୁ ଖାଇବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ…

କରୋନା ଭୂତାଣୁର ଦ୍ୱିତୀୟ ତରଙ୍ଗ ଯୋଗୁଁ ସାରା ଦେଶ ଚିନ୍ତିତ ଅଛି । କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ତରଙ୍ଗ ବହୁତ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବ୍ୟାପିଚାଲିଛି । ଭୂତାଣୁ ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଦିନକୁ ଦିନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଅନେକ ଲୋକ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାଣ ହରାଉଛନ୍ତି । ସମ୍ପ୍ରତି କରୋନା ଭୂତାଣୁ ଦେଶ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ପାଲଟିଛି । ମହାମାରୀକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ପାଇଁ ସରକାର ଅନେକ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ଫଳପ୍ରଦ ହେଉନାହିଁ ।

ଏହି ସମୟରେ ଯଦି ଆପଣ କରୋନା ଭୂତାଣୁ କୁ ଏଡାଇବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଏଥି ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ଦୃଢ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ଶକ୍ତି ରହିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜରୁରୀ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ଦୃଢ଼ ହୁଏ, ତେବେ ଆପଣ ରୋଗ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଲଢ଼ିବା ପାଇଁ ଶକ୍ତି ପାଇବେ । ଯଦି ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ଦୃଢ ରୁହେ, ଯଦି ଭୂତାଣୁ ଆମ ଶରୀରରେ ପ୍ରବେଶ କରେ, ତେବେ ଶରୀର ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ମୁକାବିଲା କରିପାରିବ ।

ଯଦି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ଖାଦ୍ୟକୁ ଭଲ ଭାବେ ଖାଇବେ ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କର ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢାଇବ । ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି କିଛି ଜିନିଷ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହାକୁ ଯଦି ଆପଣ ଖାଇବେ ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢାଇବ । ସେଥିପାଇଁ ଆପଣ ଆଜିଠାରୁ ଏହି ସୁପର୍-ଫୁଡ୍ ଖାଇବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ।

ଅଦା

ଅଦାର ବ୍ୟବହାର ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତଙ୍କ ରୋଷେଇ ଘରେ ହୋଇଥାଏ । ଅନେକ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଅଦା ଚା’ ପିଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ଆଉ କିଛି ଲୋକ ଅଦାର ଚୋପା ଛଡେଇ କରି ଏହା କୁ ଚୋବାଇ ଥାନ୍ତି । ଅଦା ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ପେଟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ମାଂସପେଶୀ ଏବଂ ହାଡ ଗଣ୍ଠିରେ ଥିବା ଯନ୍ତ୍ରଣା ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୋଇଥାଏ । ସାଧାରଣ ଥଣ୍ଡା ଏବଂ ଫ୍ଲୁରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଅଦାକୁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ରେସିପି ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ତୁଳସୀ ପତ୍ର ସହିତ ଅଦା, ମହୁ ଏବଂ ଗୋଲମରିଚ ମିଶାଇ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀରରେ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ଅଧିକ ହୋଇଥାଏ ।

ରସୁଣ

ରସୁଣ ଖାଦ୍ୟର ସ୍ୱାଦ ବଢାଇବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ । ରସୁଣ କେବଳ ଖାଦ୍ୟର ସ୍ୱାଦକୁ ବଢାଏ ନାହିଁ ବରଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସହ ଜଡିତ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିଥାଏ । ରସୁଣର ଅନେକ ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ ରହିଛି । ରସୁଣ ଏକ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ବୃଦ୍ଧିକାରୀ ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ଜଣାଶୁଣା । ଯଦି ରସୁଣ ତେଲକୁ ଶରୀରରେ ଘସିବା ଦ୍ୱାରା ମାଂସପେଶୀ ଏବଂ ଗଣ୍ଠି ଯନ୍ତ୍ରଣା ଦୂର ହୋଇଥାଏ । ଯଦି ଆପଣ ନିଜ ଖାଦ୍ୟରେ ରସୁଣକୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଅନେକ ରୋଗରୁ ଦୂରେଇ ରଖିଥାଏ । ଆପଣ କଞ୍ଚା କିମ୍ବା ରନ୍ଧା ରସୁଣକୁ ଦୈନନ୍ଦିନ ଖାଦ୍ୟରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିପାରିବେ, କିନ୍ତୁ ଏହାର ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟ ନୁହେଁ ।

ଡାଲଚିନି

‘ଫୁସ୍-ଫୁସ୍’ରେ ଜମା ହୋଇଥିବା ଶ୍ୱାସକୁ ବାହାର କରିବାରେ ଡାଲଚିନି ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଛାତି ଏବଂ ପେଟରେ ଜଳାପୋଡା, ବଦ୍ ହଜମି, ବାନ୍ତି ଲାଗିବା ଭଳି ସମସ୍ୟା ଥାଏ, ତେବେ ଡାଲଚିନି କୁ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଦ୍ୱାରା ଏଥିରୁ ଉପଶମ ମିଳିଥାଏ । ଡାଲଚିନି ରକ୍ତରେ ଗ୍ଲୁକୋଜର ସ୍ତରକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରେ । ପ୍ରତିରକ୍ଷା ପାଇଁ ଡାଲଚିନି ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ।

ଚିଆ ମଞ୍ଜି

ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଦ୍ୱାରା ହୃଦରୋଗର ଆଶଙ୍କା ହ୍ରାସ ହୋଇଥାଏ । ଚିଆ ମଞ୍ଜିରେ ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣର ପ୍ରୋଟିନ୍ ଫାଇବର୍, ଓମେଗା-୩ ଏବଂ ଫ୍ୟାଟି ଏସିଡ୍ ଥାଏ । ଏଥିରେ ପ୍ରାୟ ୧୮% କ୍ୟାଲସିୟମ୍ ଥାଏ, ଯାହା ହାଡକୁ ମଜବୁତ୍ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । ଆପଣ ଚିଆ ମଞ୍ଜିକୁ ରାତିସାରା କ୍ଷୀର କିମ୍ବା ଓଟସ୍ ସହିତ ଭିଜାଇ ଏହାକୁ ସକାଳେ ଜଳଖିଆରେ ଖାଇପାରିବେ କିମ୍ବା ଆପଣ ଚିଆ ମଞ୍ଜିକୁ ସାଲାଡ୍ କିମ୍ବା ସ୍ମୁଦି ସହିତ ମିଶାଇ ମିଶ୍ରଣ କରିପାରିବେ ।

ଗୋଜି ବେରୀ

ଗୋଜି ବେରୀରେ ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟର ମାତ୍ରା ଅଧିକ ଥାଏ । ଏହାକୁ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା, ଏହା ଶରୀରକୁ ଫ୍ରି ରେଡିକାଲରୁ ରକ୍ଷା କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ । ଗୋଜି ବିରିରେ ତମ୍ବା, ଲୁହା, ସେଲେନିୟମ୍ ଏବଂ ଜିଙ୍କ ଥାଏ । ଯାହା ପ୍ରତିରକ୍ଷା ପ୍ରଣାଳୀକୁ ମଜବୁତ୍ କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥାଏ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *