ଜୟା ବଚ୍ଚନଙ୍କ ଠାରୁ ମାଧୁରୀଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ,ଏହି ୧୦ ଜଣ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସୁଟିଂ ସମୟରେ ହୋଇଥିଲେ ଗର୍ଭବତୀ । ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଅଟନ୍ତି କୁଆଁରୀ !

ଜୟା ବଚ୍ଚନଙ୍କ ଠାରୁ ମାଧୁରୀଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ,ଏହି ୧୦ ଜଣ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସୁଟିଂ ସମୟରେ ହୋଇଥିଲେ ଗର୍ଭବତୀ । ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଅଟନ୍ତି କୁଆଁରୀ !

ପ୍ରାୟତଃ ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରୁ କିଛି ନୂଆଁ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଥାଏ । ବେଳେବେଳେ ଅଭିନେତା ଏବଂ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସମ୍ପର୍କର ଖବର ଆସେ ଏବଂ ବେଳେବେଳେ ଗର୍ଭଧାରଣ । ହଁ ବନ୍ଧୁଗଣ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଏପରି ଅନେକ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ସୁଟିଂ ମଝିରେ ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ନିର୍ମାତାମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ନେଇ ଅନେକ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ । ନିର୍ମାତାମାନେ ନାୟିକାଙ୍କ ଛୁଆକୁ କୌଣସି ପ୍ରକାରରେ ଲୁଚାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ । ଜଣେ ଏପରି ଅଭିନେତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି, ଯାହାଙ୍କର ଗର୍ଭବତୀ ହେଲାପରେ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଦାବି କରଗଲା ଯେ, ସେ ସଫାସଫି ଭାବରେ କହିଦିଅନ୍ତୁ ଯେ ସେ ଫିଲ୍ମ ନସରିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗର୍ଭବତୀ ହେବେ ନାହିଁ । ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହିପରି ୧୦ ଜଣ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବୁ ଯେଉଁମାନେ ଶୁଟିଂ ମଧ୍ୟରେ ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଥିଲେ ଓ ସେତେବେଳେ ବହୁତ ଦ୍ୱନ୍ଦ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା । ଜଣେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ କୁମାରୀ ଅବସ୍ଥାରେ ମାଁ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ।

google

କରିନା କପୁର:-

ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ମାଁ ହେବାର ଖୁସି ଖବର କରୀନା କପୁର ଖାନ୍ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ଦେଇଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା ‘ଲାଲ୍ ସିଂ ଚଢା’ ଏଥିରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । କାରଣ କରୀନା କପୁର ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଫିଲ୍ମର ସୁଟିଂର ଏକ ଯଥେଷ୍ଟ ଅଂଶ ବାକି ଅଛି । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ବଜେଟ୍ ପ୍ରାୟ ୨୦୦ କୋଟି କୁହାଯାଉଛି, ଯାହା ଆଡଭାଇଟ ଚନ୍ଦନଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାରେ ନିର୍ମାଣ ହେଉଛି ।

google

କିନ୍ତୁ ଶୁଟିଂ ମଧ୍ୟରେ କରୀନା ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ମାଁ ହୋଇନାହାଁନ୍ତି । ଏହାପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ସେ ଫିଲ୍ମ ‘ଭିରେ ଡି ୱେଡିଂ’ର ସୁଟିଂ ସମୟରେ ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଥିଲେ । ଶୁଟିଂ ମଧ୍ୟରେ ସେ ଏହା ବିଷୟରେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ । କରୀନା ପ୍ରସବ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ବିରତି ନେଇଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ଏହା ପରେ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ସୁଟିଂ ମଧ୍ୟରେ ଗର୍ଭବତୀ ନହେବାକୁ ଦାବି ହୋଇଥିଲା ।

ଶ୍ରୀଦେବୀ:-

ଶ୍ରୀଦେବୀ ବିବାହ ନକରି ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ହଁ ଯେତେବେଳେ ଶ୍ରୀଦେବୀ ଫିଲ୍ମ ‘ଜୁଦାଇ’ ପାଇଁ ସୁଟିଂ କରୁଥିଲେ ସେତେବ ସେ ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଥିଲେ। ତା’ପରେ ସେ ବଡ଼ ଝିଅ ଜାହ୍ନବୀ କପୁରଙ୍କୁ ଜନ୍ମ ଦେବାକୁ ଯାଉଥିଲେ ।

google

ବୋନି କପୁର ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାଣ କରୁଥିଲେ । ସେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉଭୟ ବିବାହ କରି ନଥିଲେ କିନ୍ତୁ ପରେ ଦୁହେଁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ କୁହାଯାଏ ଯେ ଶ୍ରୀଦେବୀ ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ।

କାଜୋଲ:-

୨୦୧୦ରେ ‘ଆମ ପରିବାର’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ସୁଟିଂ ବେଳେ କାଜୋଲ ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ କାଜୋଲ ଗର୍ଭଧାରଣର ପ୍ରଭାବକୁ ତାଙ୍କ କାମ ଉପରେ ପକାଇବାକୁ ଦେଇନଥିଲେ । ସେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ ସୁଟିଂ ଜାରି ରଖିଥିଲେ ଏବଂ ପ୍ରମୋସନାଲ ଇଭେଣ୍ଟରେ ମଧ୍ୟ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ।

google

ସେତେବେଳେ ସ୍ୱାମୀ ଅଜୟ ଦେବଗନ୍ ଚାହୁଁଥିଲେ ଯେ କାଜୋଲ ବିଶ୍ରାମ କରନ୍ତୁ । କିନ୍ତୁ ପ୍ରସବ ପୂର୍ବରୁ କାଜୋଲ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି କାମ କରିଥିଲେ । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପରେ ଅଜୟ ଏବଂ କାଜୋଲଙ୍କ ପୁଅ ୟୁଗ୍ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲା ।

ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ରାୟ:-

ସୁନ୍ଦର ଅଭିନେତ୍ରୀ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ରାୟ ମଧ୍ୟ ସୁଟିଂ ମଧ୍ୟରେ ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ ସେ ଫିଲ୍ମ ‘ହିରୋଇନ୍’ ପାଇଁ ସୁଟିଂ କରୁଥିଲେ ସେତେବେଳ ସେ ଗର୍ଭବତୀ ହେବା ବିଷୟରେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ପରେ ସେ ଶୁଟିଂ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲେ ।

google

ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟାଙ୍କ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଯୋଗୁଁ ନିର୍ମାତାମାନଙ୍କର ଅନେକ କ୍ଷତି ହୋଇଥିଲା । କାରଣ ଫିଲ୍ମର ଏକ ବଡ଼ ଅଂଶ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ସହ ସୁଟିଂ କରାଯାଇଥିଲା। ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଯିବା ପରେ କରୀନା କପୁର ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ ।

ଜୁହି ଚାୱଲା:-

ଜୁହି ଚାୱଲା ୧୯୯୫ରେ ବ୍ୟବସାୟୀ ଜୟ ମେହେତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ସ୍ୱାମୀଙ୍କର ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ସହିତ କୌଣସି ସମ୍ପର୍କ ନଥିଲା । ଏହା ସତ୍ଵେ ଜୁହି ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ସହିତ ସଂଯୁକ୍ତ ରହି କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରଖିଥିଲେ । ଜୁହି ପ୍ରଥମ ଥର ମାଁ ହେବା ବିଷୟରେ ଜାଣିଥିଲେ ।

google

ପରେ ସେ ଆମେରିକାରୁ ଷ୍ଟେଜ୍ ଶୋ’ର ଏକ ଅଫର୍ ପାଇଲେ, ଯାହାକୁ ସେ ଅସ୍ୱୀକାର କରିନଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ ଜୁହି ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ମାଁ ହୋଇଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ‘ଝଙ୍କାର ବିଟ୍ସ’ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରୁଥିଲେ ।

ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ସିତ୍:-

ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ସିତ୍ ଡାକ୍ତର ନେନେଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ମାଧୁରୀ ଆରମ୍ଭରୁ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ସହିତ ଜଡିତ ଅଛନ୍ତି । ମାଧୁରୀ ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାର ସବୁଠାରୁ ସଫଳ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଏବଂ ଜଣେ ବହୁତ ଭଲ ନୃତ୍ୟଶିଳ୍ପୀ ଭାବରେ ପରିଗଣିତ ହୁଅନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ ମାଧୁରୀ ଫିଲ୍ମ ‘ଦେବଦାସ’ରେ କାମ କରୁଥିଲେ ।

google

ସସେତେବେଳେ ସେ ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଥିଲେ । ଏହା ସତ୍ଵେ ସେ ‘ହମ୍ପେ ୟେ କିସ୍ନେ ହର ରଙ୍ଗ ଡାଲା’ରେ ଏକ ସୁନ୍ଦର ନୃତ୍ୟ କରିଥିଲେ । ମାଧୁରୀଙ୍କ ଲୁକ୍ ଏବଂ ନୃତ୍ୟକୁ ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା ମିଳିଥିଲା ​।

ଫରାହ ଖାନ:-

କେବଳ ହିରୋଇନ୍ ନୁହଁନ୍ତି ବରଂ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଫରାହ ଖାନ୍ ମଧ୍ୟ କାମ ମଧ୍ୟରେ ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ ଫରାହ ଫିଲ୍ମ ‘ଓମ୍ ଶାନ୍ତି ଓମ୍’ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ଦେଉଥିଲେ, ସେ କାମକୁ ନଛାଡି । ଗର୍ଭଧାରଣ ସମୟରେ ଫିଲ୍ମ କରିଥିଲେ ।

google

ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପରେ, ଫାରାହ ୩ଟି ସନ୍ତାନର ମାଁ ହୋଇଥିଲେ ଏକ ପୁଅ ଏବଂ ୨ଟି ଝିଅ ।

ମୈସୁମୀ ଚାଟାର୍ଜୀ :-

ଅଭିନେତ୍ରୀ ମୌସୁମୀ ଚାଟାର୍ଜୀ ରୋଟି କପଡା ଘର ମାକାନ ଫିଲ୍ମର ସୁଟିଂ କରୁଥିବା ସମୟରେ ସେ ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଥିଲେ । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ମୁସୁମୀଙ୍କ ସହ ଏକ ବଳାତ୍କାର ଦୃଶ୍ୟ ସୁଟିଂ କରାଯିବାର ଥିଲା ।

google

ଏହା ଗର୍ଭଧାରଣ ହେତୁ ସମ୍ଭବ ନଥିଲା କାରଣ, ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଘଟୁଥିଲା । ଏହା ସତ୍ଵେ ସାବଧାନ ସହ ତାଙ୍କ ବଳାତ୍କାର ଦୃଶ୍ୟକୁ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଜୟା ବଚ୍ଚନ:-

ସୁଟିଂ ସମୟରେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଜୟା ବଚ୍ଚନ ମଧ୍ୟ ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଥିଲେ । ‘ଶୋଲେ’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଏକ ଦୃଶ୍ୟରେ

google

ଜୟାଙ୍କ ବେବି ବୋମ୍ପ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ଦେଖାଯାଉଛି । ସେତେବେଳେ ଜୟା ଝିଅ ଶ୍ୱେତାଙ୍କୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ ।

ନନ୍ଦିତା ଦାସ:-

ଫିଲ୍ମ ‘ଆଇ ଏମ୍’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ସୁଟିଂ କରୁଥିବା ସମୟରେ ନନ୍ଦିତା ଦାସ ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସେ କାର୍ଯ୍ୟରେ କୌଣସି ବୁଝାମଣା କରିନଥିଲେ । ବରଂ ସେ କାମକୁ ଭଲ ଭାବରେ କରିଥିଲେ ।

google

ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଥିବା ନନ୍ଦିତା ଏକ ଝିଅ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । ଯିଏକି ଘରେ ଏକୁଟିଆ ରହୁଥିଲା ଏବଂ ମାଁ ହେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲା ।

କୋଙ୍କଣା ସେନ୍:-

ମିର୍ଚ ଫିଲ୍ମ ସହିତ ରାଇଟ୍ ୟା ରଙ୍ଗ ସୁଟିଂ ସମୟରେ କୋଙ୍କଣା ସେନ୍ ମାଁ ହେବାକୁ ଯାଉଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସେ ନା କେବଳ

google

ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରକୁ ସମାପ୍ତ କରିଥିଲେ ବରଂ ସେ ସେହି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଫଟୋସୁଟ୍ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଫିଲ୍ମର ପ୍ରମୋସନାଲ ଇଭେଣ୍ଟରେ ମଧ୍ୟ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *