ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୂତଙ୍କ ଭିସେରା ରିପୋର୍ଟ, ହୋଇଛି ଏକ ବଡ଼ ଖୁଲାସା !

ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୂତଙ୍କ ଭିସେରା ରିପୋର୍ଟ, ହୋଇଛି ଏକ ବଡ଼ ଖୁଲାସା !

ବଲିଉଡର ଯୁବ ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୂତ ବିଗତ ଜୁନ ମାସ ୧୪ ତାରିଖ ଦିନ ନିଜ ଘରେ ଫାଶୀ ଲଗାଇ ଦୁନିଆକୁ ବିଦାୟ କହିଦେଇଥିଲେ, ଯାହା ପରଠାରୁ ସେ ସବୁ ଖବର ମାନଙ୍କର ଶୀର୍ଷରେ ରହି ଆସୁଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ଦିନକୁ ଦିନ କିଛି କିଛି ନୂଆ ଖୁଲାସା ମଧ୍ୟ ହେଉଅଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ତାଙ୍କର ଭିସେରା(Viscera) ରିପୋର୍ଟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର ସମ୍ପୁର୍ଣ୍ଣ ସତ୍ୟ ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଆଜ୍ଞା ହଁ, ଭିସେରା ରିପୋର୍ଟରେ ସେହି ସମସ୍ତ କାରଣ ମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ କୁହାଯାଇଛି, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୂତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ପୁରା ମାମଲା କଣ ଅଟେ ?

ଜୁନ ୧୪ ତାରିଖ ଅପରାହ୍ନ ସମୟରେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୂତଙ୍କ ନିଧନର ଖବର ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ୟ କରିଦେଇଛି । ବାସ୍ତବରେ, ତାଙ୍କର କ୍ୟାରିୟର ବହୁତ ଭଲ ଭାବେ ଚାଲୁଥିଲା ଏବଂ ବିଗତ ଅନେକ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସେ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ସୁନ୍ଦର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦେଇଥିଲେ, ଏମିତିରେ ତାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କାହାକୁ ମଧ୍ୟ ସହଜରେ ହଜମ ହେଉ ନାହିଁ । କେବଳ ଏତିକି ନୁହଁ, ସୋସିଆଲ୍ ମିଡ଼ିଆରେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୂତଙ୍କ ପାଇଁ ନ୍ୟାୟ ମଧ୍ୟ ଦାବି କରାଯାଇଛି, ଯେଉଁଥିପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଠାରୁ ସିବିଆଈ ଯାଞ୍ଚ ମଧ୍ୟ ଦାବି କରାଯାଇଛି । ଏଥିମଧ୍ୟରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୂତଙ୍କ ଭିସେରା ରିପୋର୍ଟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିସାରିଛି । ଯେଉଁଥିରେ ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟ କଣ ପାଇଁ ହୋଇଛି, ସେହି ବିଷୟରେ କୁହାଯାଇଛି ।

କଣ କହୁଛି ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୂତଙ୍କ ଭିସେରା ରିପୋର୍ଟ ?

Google

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୂତଙ୍କ ଭିସେରା ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ଅଭିନେତାଙ୍କ ଶରୀରରେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ମଧ୍ୟ ସନ୍ଦେହଜନକ ରାସାୟନିକ ପଦାର୍ଥ କିମ୍ବା ବିଷ ମିଳି ନାହିଁ । ଅର୍ଥାତ ଏଥିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ପ୍ରମାଣିତ ଯେ, ଭିସେରା ରିପୋର୍ଟ ସମସ୍ତ ସମ୍ଭାବନା ଗୁଡ଼ିକୁ ଖାରଜ କରିଦେଇଛି । ଯେଉଁଥିରେ ଏହା ଦାବି କରାଯାଉଛି ଯେ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପୂର୍ବରୁ ସେ ଅତ୍ୟଧିକ ନିଶାଦ୍ରବ୍ୟ ସେବନ କରିଥିଲେ କିମ୍ବା ତାଙ୍କୁ କେହି ନିଶା ଦେଇଥିଲେ । ବାସ୍ତବରେ, ଶବବ୍ୟବଚ୍ଛେଦର ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ହିଁ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଭିସେରାକୁ ଜେଜେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ବିଶ୍ଳେଷଣ କରିବା ପାଇଁ ପଠାଯାଇଥିଲା, ଯେଉଁଠାରେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା କି, ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୂତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି ।

Google

ଭିସେରା ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୂତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଏସ୍ଫିକ୍ସିଆ(Asphyxia) ଅଟେ । ଯଦି ସାଧାରଣ ଭାଷାରେ କୁହାଯାଏ ତେବେ ଶରୀରରେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ପରିମାଣରେ ଅମ୍ଳଜାନ ନମିଳିବା ହେତୁ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । କହିରଖୁଛୁ କି, ଶବବ୍ୟବଚ୍ଛେଦର ଅନ୍ତିମ ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସମେତ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକମାନଙ୍କୁ ଭିସେରା ରିପୋର୍ଟର ଅପେକ୍ଷା ଥିଲା, ଯାହାକି ବର୍ତ୍ତମାନ ଆସିଯାଇଛି । ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୂତଙ୍କ ଭିସେରା ରିପୋର୍ଟ ଯାହା ବି କହୁ ନା କାହିଁକି, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ନିଧନ ପରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ବିବାଦକୁ ଶେଷ କରିପାରିବ ନାହିଁ ।

ଆତ୍ମହତ୍ୟାର ଯାଞ୍ଚରେ ଲାଗି ପଡ଼ିଛି ପୋଲିସ୍

Google

ହାଇପ୍ରୋଫାଇଲର ଏକ ମାମଲା ହୋଇଥିବାରୁ ପୋଲିସ୍ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିଗକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରି ଏହାର ଯାଞ୍ଚ କରୁଛି । ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗ ବିଷୟରେ ପୋଲିସ୍ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୂତଙ୍କ ଆତ୍ମୀୟ ପରିଜନ ମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପଚରାଉଚରା କରିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ତାଙ୍କ ଗାର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ସମେତ ଅନେକ ବଡ ନାମ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ଥିଲା । କହିରଖୁଛୁ କି, ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ବଲିଉଡ୍ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଆତ୍ମୀୟ ପରିଜନଙ୍କୁ ନେଇ ବିତର୍କ ଜୋର ଧରିଛି । ଦାବି କରାଯାଉଛି ଯେ, ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ବାହାର ଲୋକମାନଙ୍କୁ ବହୁତ ହଇରାଣ କରାଯାଇଥାଏ ଏବଂ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୂତଙ୍କ ମଧ୍ୟ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ କେହି ଗଡ଼ ଫାଦର୍ ନଥିଲେ, ଯେଉଁ କାରଣ ହେତୁ ତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ହଇରାଣ କରାଯାଇଥିଲା ।

Google

ଆପଣଙ୍କ ଜ୍ଞାତସାର ନିମନ୍ତେ କହିରଖୁଛୁ ଯେ, ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୂତଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର “ଦିଲ ବେଚରା” ଜୁଲାଇ ମାସ ୨୪ ତାରିଖରେ ରିଲିଜ ହେବାକୁ ଅଛି । ଯାହାକୁ ନେଇ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଵର୍ଗ ଏହି ଦାବି କରିଛନ୍ତି କି, ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଔଟୀଟୀ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ରିଲିଜ କରାନଯାଉ, ବରଂ ଯେତେବେଳେ ଥିଏଟର୍ ଖୋଲାହେବ, ସେତେବେଳେ ରିଲିଜ କରାଯାଉ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *