ଦୀର୍ଘ ୧୨ ବର୍ଷଧରି ଚାଲିଆସୁଥିବା “Indian Idol” ବର୍ତ୍ତମାନ ଶୋଚନୀୟ ଅବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ ଦେଇ ଗତି କରୁଅଛି ! ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହା ପଛରେ ଥିବା କାରଣ…

ଦୀର୍ଘ ୧୨ ବର୍ଷଧରି ଚାଲିଆସୁଥିବା “Indian Idol” ବର୍ତ୍ତମାନ ଶୋଚନୀୟ ଅବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ ଦେଇ ଗତି କରୁଅଛି ! ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହା ପଛରେ ଥିବା କାରଣ…

‘ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଆଇଡଲ୍ ରିୟାଲିଟୀ ଶୋ’ ଟେଲିଭିଜନ୍ ଦୁନିଆର ସର୍ବ ପୁରାତନ ଶୋ’ ଅଟେ । ଏହି ଶୋ’ ସମଗ୍ର ଭାରତ ବର୍ଷରେ ଅସୀମ ସଫଳତା ଏବଂ ଲୋକପ୍ରିୟତା ହାସଲ କରିପାରିଛି । ଏହାର ସଫଳତାକୁ ଦେଖି ଅନେକ ଗୁଡିଏ ରିୟାଲିଟୀ ଶୋ’ ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏହି ଶୋ’ର ଦ୍ୱାଦଶତମ ଅଧ୍ୟାୟ ଚାଲିଛି । ଯାହା ନିଜର ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଏହି ଶୋ’ରେ ସମୁଦାୟ ୧୧ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ବାକି ରହିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହା ହୋଇପାରେ କି ଏହି ସପ୍ତାହ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୦ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କୁ ଚୟନ କରାଯିବ ।

ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଯଦି ଏହି ଶୋ’ ସହିତ ଜଡିତ କିଛି ରିପୋର୍ଟ ଦେଖାଯାଏ, ତେବେ ଏହି ଶୋ’ ଆସନ୍ତା ୨୭ ତାରିଖରେ ଶେଷ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଅର୍ଥାତ୍ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହାର ଅଳ୍ପ କିଛି ଶୋ’ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ । ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଶୋ’କୁ ଅଫ୍ ଏୟାର୍ ହେବା ପାଇଁ ତିନି ସପ୍ତାହ ରହିଛି ଅର୍ଥାତ ୬ ଗୋଟି ଏପିସୋଡ୍ ବାକି ରହିଛି । ଏହା ପଛରେ ସବୁଠାରୁ ବଡ କାରଣ ହେଉଛି ଶୋ’କୁ ମିଳୁଥିବା କମ୍ ଟିଆରପି । ଏହି ଆଗାମୀ ୬ଗୋଟି ଏପିସୋଡରେ ୧୦ ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କୁ ହଟାଇ ଶୋ’ର ବିଜେତାଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱକୁ ଆଣିବା ନିର୍ମାତା ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରାୟ ଅସମ୍ଭବ ମନେ ହେଉଛି ।

ଯଦି ଏହା କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ଅଟେ ତେବେ ଏହା ବନ୍ଦ ହେବାର ଖବର ମଧ୍ୟ ଆସୁଛି । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ କି ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସ ୨୭ ତାରିଖରୁ ସୋନିରେ ଏକ ନୂଆ ଶୋ’ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଏହାର ନାମ “ସୁପର୍ ଡାନ୍ସର୍ ଚୈପ୍ଟର-୪” ଅଟେ । ଏହି ଆଗାମୀ ନୂଆ ଶୋ’ର ସମୟ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଶନିବାର ଏବଂ ରବିବାର ରାତ୍ର ୮ ଘଣ୍ଟରେ ରଖାଯାଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଆଇଡଲର ଶୋ’ ପ୍ରସାରଣ କରାଯାଉଛି । ଏଥିରୁ ଲୋକମାନେ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି କି ନିର୍ମାତା ମାନେ ଯଥାଶୀଘ୍ର ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଆଇଡଲ୍ ଶେଷ କରିବେ । ଏହାପରେ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଆଇଡଲ୍-୧୨କୁ ଏକ ନୂତନ ଶୋ’ ମାଧ୍ୟମରେ ପୁନଃସ୍ଥାପନ କରାଯିବ ।

ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଶୋ’ ନିର୍ମାତାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା କୌଣସି ଅଫିସିଆଲ୍ ବିବୃତ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇ ନାହିଁ । ଏଥିରେ ଶୋ’ ସହିତ ଜଡିତ କିଛି ଲୋକଙ୍କ ଭାବନା ଅନୁସାରେ ନିର୍ମାତାମାନେ ଏହାର ସମୟ ଅବଧିକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ କେବଳ ସମୟ କହିବ କି ନିର୍ମାତା ମାନେ କ’ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଉଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଏହି ଶୋ’ରେ ୧୦ ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ରହିଛନ୍ତି । ଯେଉଁ ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପୱନଦୀପ ରାଜନ୍, ମୋହମ୍ମଦ ଦାନିଶ୍, ନଚିକେତ ଲେଲେ, ସୱାଇ ଭଟ୍ଟ, ଅରୁଣିତା କାଞ୍ଜିଲାଲ୍, ସାୟଲୀ କାମ୍ବଲେ, ନିଖିଲ ତୋରୋ, ଆଶିଷ କୁଲକର୍ଣ୍ଣି, ଅଞ୍ଜଳି ଗାୟକୱାଡ ଏବଂ ଶାନମୁଖ ପ୍ରିୟା ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ କି ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଅନୁଷ୍କା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କୁ ବାଦ୍ ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

ଗୁରୁତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ଏହିକି ଯେ, “ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଆଇଡଲ୍”ର ଏହି ଅଧ୍ୟାୟ ଟିଆରପି ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ମଧ୍ୟ ହେଉଛି । ଏହାର ସବୁଠାରୁ ବଡ କାରଣ ଏହା ହୋଇପାରେ କି ଏହି ଫୋରମର୍ ଗାୟକ ତଥା ପୂର୍ବତନ ବିଚାରପତି ସୋନୁ ନିଗମ ଶୋ’ ସହିତ ଜଡିତ ଅନେକ କଥା ଖୁଲାସା କରିଥିଲେ । ସୋନୁଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ, ଶୋ’ରେ ଟିଆରପି ଆଣିବା ପାଇଁ ମିଥ୍ୟ କାହାଣୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଥାଏ । ଯେଉଁଥିରେ ମିଥ୍ୟା ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କୁ ଆଣିବା ଏବଂ ଜବରଦସ୍ତ କାନ୍ଦିବା ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଅଟେ । ଏହା ସହିତ ଶୋ’ ଉପରେ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ମଧ୍ୟ ଉଠିଥିଲା । ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ସୱାଇ ଭଟ୍ଟଙ୍କ ସତ୍ୟର ଅନେକ ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ।

ସୱାଇ ଭଟ୍ଟଙ୍କୁ ଶୋ’ରେ ବହୁତ ଗରିବ ବୋଲି ଦର୍ଶାଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କର ଅନେକ ପୁରୁଣା ଶୋ’ର ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଅପଲୋଡ୍ କରିଥିଲେ । ଯେଉଁ ଥିରେ ସେ ବହୁତ ଦାମୀ ପୋଷାକ ପିନ୍ଧି ଷ୍ଟାଇଲିସ୍ ଭାବେ ନଜର ଆସୁଥିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଖିବାକୁ ହେବ କି ଏହି ଶୋ’ର କାହାଣୀ ଏହି ଠାରୁ ଆଗକୁ କିପରି ଯାଉଛି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *