ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣା : 191 ଜଣଙ୍କୁ ନେଇଥିବା ବିମାନ କେରଳର ରନୱେରୁ ଖସିପଡିଥିଲା !

ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣା : 191 ଜଣଙ୍କୁ ନେଇଥିବା ବିମାନ କେରଳର ରନୱେରୁ ଖସିପଡିଥିଲା !

କେରଳର କୋଜିକୋଡେ ଠାରେ ଥିବା ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ବିମାନ ଅବତରଣ କରିବା ସମୟରେ ରନୱେରୁ ଖସିପଡିଥିଲା । ବିମାନରେ 191 ଜଣ ଯାତ୍ରୀ ଥିଲେ ।

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ / ଥିରୁବନ୍ତପୁରମ୍: କେରଳର କୋଜିକୋଡେରେ ରନୱେରୁ ବିମାନ ଖସିଯିବାର ଏକ ମାମଲା ସମ୍ମୁଖକୁ ଆସିଛି । କୋଝିକୋଡ଼ ସ୍ଥିତ କରିପୁର ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ଏକ୍ସପ୍ରେସର ବିମାନ ଅବତରଣ କରିବା ସମୟରେ ରନୱେରୁ ଖସିପଡିଥିଲା । ଏହି ବିମାନ ଦୁବାଇରୁ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଥିଲା । ବିମାନରେ 191 ଜଣ ଅଛନ୍ତି । ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ବିମାନର ଖସିପଡିବାର କାରଣ ଜଣା ପଡିନାହିଁ ।

Google

ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ସାଂସଦ କେ.ଜେ ଆଫ୍ଲୋସ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିମାନରେ ଜଣେ ପାଇଲଟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅନେକ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ରହିଛି । ଏହି ବିମାନରେ 174 ଯାତ୍ରୀ, 10 ପିଲା, ଦୁଇ ପାଇଲଟ ଏବଂ 5 ଜଣ ନାବିକ ସଦସ୍ୟ ରହିଥିଲେ । ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଭାଗର ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଆହତମାନଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ପଠାଯାଇଛି ।

Google

ବନ୍ଦେ ଭାରତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅଧୀନରେ ଏହି ବିମାନ ଚଳାଯାଉଥିଲା । କରୋନା ଭୂତାଣୁ ମହାମାରୀରେ ବିଦେଶରେ ଫସି ରହିଥିବା ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ଫେରାଇ ଆଣିବା ପାଇଁ ଏହି ଅଭିଯାନ ଚାଲୁରହିଥିଲା ।

ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ମଧ୍ୟରେ ସନ୍ଧ୍ୟା 7.40 ପରେ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି । ସ୍ଥାନରୁ ମିଳିଥିବା ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଫଟୋଗୁଡ଼ିକରେ ବିମାନଟି ଦୁଇଟି ଖଣ୍ଡରେ ବିଭକ୍ତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଦୁର୍ଘଟନାଯୁକ୍ତ ବିମାନଟି ଚତୁଃପାର୍ଶ୍ଵ ବିଛାଇ ପଡିଥିବାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।

Google

କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ଶଶି ଥରୁର ଏନଡିଟିଭିକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ କୋଜଝିକୋଡେ ବିମାନବନ୍ଦର କେରଳର ଅନ୍ୟତମ ପ୍ରମୁଖ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନବନ୍ଦର ଅଟେ ଏବଂ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଲୋକ ଏହି ବିମାନବନ୍ଦରକୁ ବିଦେଶରୁ ଯାତ୍ରା କରନ୍ତି ।

ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇ ଦେଉଛୁ ଯେ, କେରଳରେ ଦିନସାରା ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିଛି, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଭୂସ୍ଖଳନ ହେତୁ 15 ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *