ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ରହସ୍ୟମୟ ମୃତ୍ୟୁରୁ ଉଠିଲା ପରଦା ! ସେଦିନ ରାତିରେ ସିସିଟିଭି ଖରାପ ନଥିଲା, କମ୍ପାନୀ ମାଲିକ କହିଛନ୍ତି ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ..

ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଏକ ରହସ୍ୟମୟ ରହିଛି । କିନ୍ତୁ ଏହି ମାମଲା ସହ ଜଡିତ ଥିବା କେତେକେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଜଣନ କଥା ଚଳିତ ଦିନଗୁଡିକରେ ଖୁଲାସା ହେଉଅଛି । ଏହି ସମୟରେ, ସୁଶାନ୍ତ ସିଂଙ୍କ ଘର ବାହାରେ ଲାଗିଥିବା ସିସିଟିଭି ବିଷୟ ଏକ ବଡ ତଥ୍ୟ ସମ୍ମୁଖକୁ ଆସିଛି । ବାସ୍ତବରେ ସିସିଟିଭି କମ୍ପାନୀର ମାଲିକ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ୧୪/୧୫ ମଧ୍ୟରେ ରାତିରେ ସିସିଟିଭି ଖରାପ ନଥିଲା । ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ବୋଧେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ କିଛି ତଥ୍ୟ ଲୁଚାଇ ରଖିଛି ।

ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇ ଦେଉଛୁ ଯେ, ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ୍ ରୁ ଯେଉଁ ପାର୍ଶ୍ଵ ଦୃଶ୍ୟ ସମ୍ମୁଖକୁ ଆସିଥିଲା, ସେଥିରେ ଫାଶୀ ଲଗାଇବାର କଥା କୁହାଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂଙ୍କ ପିତା କେ.କେ ସିଂ ଏହି କଥାକୁ ଅସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି । କାରଣ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ଆକସ୍ମିକ ଭାବେ ଜାଣିଜାଣି ଫାଶୀର ଫନ୍ଦାକୁ ନିଜ ବେକରେ ଲଗାଇବେ କି ? ଏହି ବିଷୟକୁ କେହି ସ୍ଵୀକାର କରୁନାହାଁନ୍ତି ।

Google

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଏହି ମାମଲାକୁ ଦୁଇ ରାଜ୍ୟର ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ କରୁଛନ୍ତି । ମାତ୍ର ଦେଢ ମାସ ଧରି ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ କେବଳ ଅନୁସନ୍ଧାନ ହିଁ ଜାରି ରଖିଛି । ତେବେ ସିସିଟିଭି କମ୍ପାନୀ ମାଲିକଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ପରଠାରୁ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ପୁଣି ଥରେ ସନ୍ଦେହ ଘେରକୁ ଆସିଛି ।

Google

ଏହାପୂର୍ବରୁ ବିହାର ଡିଜିପି ଗୁପ୍ତଚର ପାଣ୍ଡେ ମଧ୍ୟ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସର ତଦନ୍ତରେ ସହଯୋଗ ନ କରିବାରୁ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସର ଏହିପରି ଅସହଯୋଗ ସମସ୍ତଙ୍କ ମନରେ ଅସନ୍ତୋଷର ବହ୍ନି ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ବିହାରର ଜଣେ ଆଇପିଏସ୍ (IPS) ଅଧିକାରୀ ବିନୟ ତିୱାରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ମୁମ୍ବାଇ ମ୍ୟୁନିସିପାଲଟି କର୍ପୋରେସନ୍ ୧୪ ଦିନ ପାଇଁ କ୍ଵାରେଣ୍ଟିନ୍ କରିଦେଇଥିଲା, ଯାହାଦ୍ୱାରା ଯାହାର ପ୍ରଭାବ ମାମଲାର ତଦନ୍ତର ବିପକ୍ଷରେ ରହିବ ।

Google

ଏହା ସହିତ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଆଡକୁ ମଧ୍ୟ ଏହି ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସନ୍ଦେହ ବଢିବାରେ ଲାଇଛି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ଯେ, ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ବିହାର ପୋଲିସ ସହିତ ତଦନ୍ତରେ କାହିଁକି ସହଯୋଗ କରୁନାହିଁ ? କେଉଁ ମୁଖ୍ୟ ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବା ନିମନ୍ତେ ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରୁଛି କି ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ?

ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଦିନ ନିଜର ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଥିଲା, ସେଠାରେ ସିସିଟିଭି ଖରାପ ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ନ୍ୟୁଜ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ଦାବି କରିଛି ଯେ ସିସିଟିଭି କମ୍ପାନୀର ମାଲିକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସିସିଟିଭି ଖରାପ ନଥିଲା ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଏହି ମାମଲାରେ କିଛି ଲୁଚାଉଛି ।

Google

ସୁଶାନ୍ତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲା ଦିନକୁ ଦିନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜଟିଳ ହୋଇବାକୁ ଲାଗିଥିବା ବେଳେ କେତେକ ଲୋକ ଏହି ମାମଲାକୁ ସିବିଆଇକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ସିବିଆଇ ଏହାର ଅବଜେକ୍ଟିଭ୍ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିପାରିବେ । ଯଦିଓ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସର ୪୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା ଜାରି କରିଛି, ତଥାପି ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପିତା କେ.କେ ସିଂ ପାଟଣାର ରାଜୀବ ନାଗର ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ବିହାର ପୋଲିସରେ ଏଫଆଇଆର (FIR) ଦାଖଲ କରିଛି । ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟର ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ବିହାର ପୋଲିସର ହାତରେ ମଧ୍ୟ ରଖାଯାଇଛି, ଯଦି ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ବିହାର ପୋଲିସ ସହିତ ସହଯୋଗ କରେ, ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଏହି ମାମଲାର ସମାଧାନ ହୋଇପାରିବ ।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*