୨୫ ବର୍ଷ ପରେ ଏତେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇ ଯାଇଛନ୍ତି ‘ଦିଲ ୱାଲେ ଦୁଲହନିୟା ଲେ ଜାଏଙ୍ଗେ’ର ଛୁଟକୀ, ଜାଣନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ କେଉଁଠାରେ ଅଛନ୍ତି

ସିଲଭର୍ ସ୍କ୍ରିନରେ ଅନେକ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଥିବା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରୁ ଶାହରୁଖ ଖାନ୍ ଏବଂ କାଜୋଲଙ୍କ ଅଭିନୀତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଦିଲୱାଲେ ଦୁଲହନିୟା ଲେ ଜାଏଙ୍ଗେ’ ଅନ୍ୟତମ ଅଟେ । ଏହା ସେହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଯାହା ଶାହରୁଖ ଖାନଙ୍କୁ “କିଙ୍ଗ ଅଫ୍ ରୋମାନ୍ସ”ର ଆଖ୍ୟା ଦେଇଥିଲା । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଯୋଗୁଁ କାଜୋଲ ଏକ ନୂଆ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ୨୫ତମ ବାର୍ଷିକୀ ୨୦ ଅକ୍ଟୋବରରେ ପାଳନ କରାଯିବ । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ୨୦ ଅକ୍ଟୋବର ୧୯୯୫ ମସିହାରେ ବଡ ପରଦାରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିଲା ​​। କିନ୍ତୁ ୨୫ ବର୍ଷ ବିତିଯାଇଥିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଯାଦୁ ହ୍ରାସ ପାଇନାହିଁ ।

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ‘ଦିଲୱାଲେ ଦୁଲହନିୟା ଲେ ଜାଏଙ୍ଗେ’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବଲିଉଡର ସବୁଠାରୁ ସଫଳ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ତାଲିକାରେ ରହିଛି । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଚରିତ୍ରକୁ ଲୋକମାନେ ଆଜି ଯାଏ ମଧ୍ୟ ମନେ ରଖିଛନ୍ତି । ବାଉଜୀ ଭୂମିକାରେ ଅମରିଶ ପୁରୀ, ରାଜ ଭୂମିକାରେ ଶାହରୁଖ ଖାନ, ସିମରନ ଭୂମିକାରେ କାଜୋଲ ଏବଂ ରାଜଙ୍କର ପିତା ଭୂମିକାରେ ଅନୁପମ ଖେର ହୁଅନ୍ତୁ, ଏହି ସବୁ ଚରିତ୍ର ଏବେ ମଧ୍ୟ ସ୍ମରଣୀୟ ହୋଇ ରହିଛି । ଏମାନଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଆଉ ଏକ ସ୍ମରଣୀୟ ଚରିତ୍ର ହେଉଛି ଛୁଟକୀ । ଡିଡିଏଲଜେ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା ହେବ, ଆଉ ସିମରନଙ୍କ ଭଉଣୀ ଛୁଟକୀ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା ହେବ ନାହିଁ , ତେବେ ଏହା ଅନ୍ୟଥା ହୋଇଯିବ ।

ଡିଡିଏଲଜେ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା ହେବା ମାତ୍ରେ ବାକି ଚରିତ୍ରମାନଙ୍କ ସହିତ ଛୁଟକୀଙ୍କ ସ୍ମୃତି ମଧ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସତେଜ ହୋଇଯାଏ । ମନେପକାଇ ଦେଉଛୁ ଯେ ଛୁଟକୀ ସେହି ଚରିତ୍ର ଅଟେ, ଯିଏ ରାଜ ଓ ସିମରନଙ୍କୁ ମିଶାଇ ଥିଲେ । କଣ ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି ସେହି ଛୁଟକୀ ବର୍ତ୍ତମାନ କେଉଁଠାରେ ଅଛନ୍ତି ? କିପରି ଦେଖା ଯାଉଛନ୍ତି ଏବଂ କଣ କରୁଛନ୍ତି ? ଯଦି ନୁହେଁ ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇବୁ, ଛୁଟକୀଙ୍କ ବିଷୟରେ ସମସ୍ତ କଥା ।

ଛୁଟକୀଙ୍କ ଫୋଟ ଦେଖି ପାଗଳ ହୋଇଯିବେ :-

ଦିଲୱାଲେ ଦୁଲହନିୟା ଲେ ଜାଏଙ୍ଗେରେ ନିରୀହ ଦେଖାଯାଉଥିବା ଛୁଟକୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗ୍ଲାମରସ ଏବଂ ଷ୍ଟାଇଲିସ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଛୁଟକୀଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରୁଥିବା ଅଭିନେତ୍ରୀ ପୂଜା ରୁପାରେଲଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ୩୯ ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇ ଯାଇଛି । ଡ଼ିଡିଏଲଜେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ଖ୍ୟାତି ଦେଇଥିଲା ​​ଏବଂ ସେହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପରଠାରୁ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଛୁଟକୀ ନାମରେ ଜାଣନ୍ତି ।

ଯଦିଓ ପୂଜା ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି କୌଣସି ବଲିଉଡ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିନାହାଁନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ପୂଜା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବହୁତ ସକ୍ରିୟ ରହନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ଫୋଟୋ ଏବଂ ଭିଡିଓକୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିଥାନ୍ତି ।

ଡ଼ିଡିଏଲଜେର ଛୁଟକୀ ବର୍ତ୍ତମାନ କଣ କରୁଛନ୍ତି:-

ଜାଣିଥିବେ ଯେ ପୂଜା ଅଭିନୟ କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଗୀତ ଗାଇବା ଏବଂ ଷ୍ଟାଣ୍ଡଅପ କମେଡି କରିବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ନିଜର ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରିଥିଲେ ଏବଂ ନିଜର ଭିନ୍ନ ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ପୂଜା ରୁପରେଲ ବହୁ ପ୍ରତିଭାବାନ ଅଟନ୍ତି, ସେ ଗାୟିକା, ଷ୍ଟାଣ୍ଡଅପ କମେଡି କରିବା ସହିତ ସ୍କ୍ରିପ୍ଟ ଲେଖିବାର କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ କରନ୍ତି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ
ଟାଇକୋଡୋ ମାର୍ଶଲ ଆର୍ଟରେ ମଧ୍ୟ ତାଲିମ ନେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ବୃତ୍ତିଗତ ଭାବରେ ସେ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ମାର୍ଶଲ ଆର୍ଟରେ ତାଲିମ ଦେଉଛନ୍ତି ।

ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ ପୂଜା ରୂପାରେଲ ହେଉଛନ୍ତି ସୋନାକ୍ଷୀ ସିହ୍ନାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଭଉଣୀ । କହିରଖୁଛୁ ଯେ ସେ ୧୯୯୧ ମସିହାରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିବା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କିଙ୍ଗ ଅଙ୍କଲ ମାଧ୍ୟମରେ ବଲିଉଡ ଜଗତରେ ପାଦ ରଖିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରୁ ତାଙ୍କୁ କୌଣସି ବିଶେଷ ପରିଚୟ ମିଳି ପାରିନଥିଲା । ୧୯୯୫ ମସିହାରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିବା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦିଲୱାଲେ ଦୁଲହନିୟା ଲେ ଜାଏଙ୍ଗେରୁ ତାଙ୍କୁ ପରିଚୟ ମିଳିଥିଲା ​​। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ତାଙ୍କର ଛୁଟକୀ ଭୂମିକାକୁ ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇଥିଲା ।

ଥରେ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ସେ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଖୋଲାସା କରିଥିଲେ । ପୂଜା କହିଥିଲେ ଯେ ମାତ୍ର ୧୩ ବର୍ଷ ବୟସରୁ ତାଙ୍କୁ ବିବାହ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ ମିଳିବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ଏଥିସହ ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେହି ସମୟରେ ତାଙ୍କ ଇମେଲ ବକ୍ସ କେବଳ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବରେ ଭରି ରହୁଥିଲା । ତେବେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦିଲୱାଲେ ଦୁଲହନିୟା ଲେ ଜାଏଙ୍ଗେ ପରେ ସେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତକୁ ବିଦାୟ ଜଣାଇଥିଲେ ଏବଂ ପ୍ରାୟତଃ ୨୦ ବର୍ଷ ପରେ ୨୦୧୫ ମସିହାରେ ତାଙ୍କର ଗୋଟିଏ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଏକ୍ସ: ପାଷ୍ଟ ଇଜ ପ୍ରେଜେଣ୍ଟ’ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିଲା , କିନ୍ତୁ ଏହା ମଧ୍ୟ ଫ୍ଲପ ହୋଇଥିଲା । ପୂଜା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତ ସହିତ ତାଙ୍କର ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରହି ନଥିଲା , ତେଣୁ ସେ ଅଭିନୟ ଜଗତରୁ ନିଜ ପରିଚୟକୁ ଦୂରେଇ ରଖିଥିଲେ ।

ଯଦି ଡିଡିଏଲଜେ ଆଜି ନିର୍ମାଣ ହୋଇଥାନ୍ତା, ତେବେ ହୋଇଥାନ୍ତା ଏତିକି ରୋଜଗାର:-

ଆଦିତ୍ୟ ଚୋପ୍ରାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ୧୦ଟି ଫିଲ୍ମଫେୟାର ପୁରସ୍କାର ଲାଭ କରିଥିଲା ​​। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ୪ କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ନିର୍ମିତ ହୋଇ ସାରା ଦେଶରେ ୮୯ କୋଟି ଟଙ୍କା ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା ଏବଂ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ବିଦେଶ ବଜାରରେ ୧୩.୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆୟ କରିଥିଲା । ୧୯୯୫ ମସିହାରେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ୧୦୨ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଆୟ କରିଥିଲା । ଯଦି ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଆଜିର ଦିନରେ ନିର୍ମିତ ହୋଇଥାନ୍ତା ତେବେ ଏହାର ମୋଟ ରୋଜଗାର ୫୨୪ କୋଟି ଟଙ୍କା ହୋଇଥାନ୍ତା । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରକୁ ବଲିଉଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇତିହାସରେ ଏକ ମାଇଲଖୁଣ୍ଟ କୁହାଯାଏ ।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*