ସରକାରଙ୍କ ଆଦେଶ, ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବିମାନ ସେବା ଉପରେ ୧୫ ଜୁଲାଇ  ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲାଗୁ ରହିବ ।

ସରକାରଙ୍କ ଆଦେଶ, ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବିମାନ ସେବା ଉପରେ ୧୫ ଜୁଲାଇ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲାଗୁ ରହିବ ।

୨୫ ମାର୍ଚ୍ଚ ଦିନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ଲକ୍ଡ଼ାଉନ୍ ! ସେହି ଦିନ ଠାରୁ ଜାରି ରହିଛି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ !

କରଗୋ ଅପରେଶନ୍ ଏବଂ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବିମାନ ଚଳାଚଳ ଜାରି ରଖିବ ।

ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଉଡାଣ ଉପରେ ଜୁଲାଇ ମାସରେ ଆଲୋଚନା କରିବେ ସରକାର !

କେତେକ ମନୋନୀତ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନ ଅନୁମତି ମିଳିପାରେ !

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ :

ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସର ସ୍ଥିତିକୁ ନଜରରେ ରଖି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ବର୍ତ୍ତମାନ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବିମାନ ଉଡାଣ ସେବାକୁ ବନ୍ଦ ରଖିବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତି କରିଛନ୍ତି । ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ଏକ ଆଦେଶ ଅନୁସାରେ ବାଣିଜ୍ୟିକ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବିମାନ ଯାତ୍ରା ସେବା ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ୧୫ ଜୁଲାଇ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲାଗୁ ରହିବ । ତଥାପି, ଏହି ପ୍ରତିବନ୍ଧ କାର୍ଗୋ ଅପରେଶନ (ମାଲ ପରିବହନ) ଏବଂ ଡୀଜୀସୀଏ (ବେସାମରିକ ବିମାନ ଚଳାଚଳର ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ) ଠାରୁ ଅନୁମତି ପ୍ରାପ୍ତ ଉଡାଣ ଉପରେ ଲାଗୁ ରହିବ ନାହିଁ ।

କହିରଖୁଛୁ କି, ଦେଶରେ ମହାମାରି କରୋନା ଭାଇରସର ପ୍ରସାରକୁ ଅଟକାଇବା ପାଇଁ ୨୫ ମାର୍ଚ୍ଚ ଠାରୁ ରାଷ୍ଟ୍ରବ୍ୟାପି ଲକଡ଼ାଉନ ଲଗାଯାଇଥିଲା । ଏହା ଦ୍ୱାରା ରେଳ ଏବଂ ବିମାନ ପରିବହନ ସହିତ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ପରିବହନ ଉପରେ କୋଟକଣା ଲଗାଦିଆଯାଇଥିଲା । ତଥାପି, ୩୧ ମଇ ପରେ ସରକାର ଲକଡ଼ାଉନର ପର୍ଯ୍ୟାୟକ୍ରମେ ରିହାତି ଦିନ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି, ଯାହାକୁ ନେଇ ଘରୋଇ ବିମାନ ଉଡାଣକୁ ଅନୁମତି ଦେଇ ଦିଆଯାଇଛି । ନାଗରିକ ଉନ୍ନୟନ ମନ୍ତ୍ରୀ ହରଦୀପ ସିଂହପୁରୀ ବିଗତ ଦିନରେ କହିଥିଲେ କି, ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଉଡାଣକୁ ନେଇ ସରକାର ଜୁଲାଇ ମାସରେ କୌଣସି ନିଷ୍ପତି କରିପାରନ୍ତି । ପୁରୀ କହିଥିଲେ କି, ଯଦି କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣ ଅନୁମାନ ମୁତାବିକ ନିଷ୍ପତି ଅଟେ ଏଵଂ ଉଡାଣ ଗୁଡିକୁ ସଂଚଳିତ କରିବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ଏବଂ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଦେଶ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଯାଏ ତେବେ ସରକାର ଏହାକୁ ନେଇ ଜୁଲାଇ ମାସରେ କୌଣସି ନିଷ୍ପତି କରିବେ

ସାମାନ୍ୟ ରେଳ ସଂଚାଳନ ଉପରେ ମଧ୍ୟ କୋଟକଣା ବଢ଼ାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଗୁରୁବାର ଦିନ ରେଳବାଇ ବୋର୍ଡ ରେଳ ମାନଙ୍କର ସଂଚାଳନ ଉପରେ ଲାଗିଥିବା କୋଟକଣାକୁ ଆଗକୁ ବଢ଼ାଇବା ପାଇଁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ବୋର୍ଡ କହିଥିଲେ କି, ୧୨ ଅଗଷ୍ଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତ ମେଲ, ଏକ୍ସପ୍ରେସ, ପାସେଞ୍ଜର, ଲୋକଲ ଏବଂ ଡିଇମୟୁ ରେଳ ଗୁଡିକର ସଂଚାଳନ କରାଯିବ ନାହିଁ । ଏହା ସହିତ ହିଁ ୧୨ ଅଗଷ୍ଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ମଧ୍ୟ ଵ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସାମନ୍ୟ ରେଳରେ ଆରକ୍ଷଣ ରହିଛି ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଟିକଟର ସମ୍ପୁର୍ଣ୍ଣ ପଇସା ଫେରସ୍ତ କରିଦିଆଯିବ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *