ଝିଅଟି ଯୁବକଙ୍କ ସହିତ ବିବାହ କରି ପ୍ରେମିକଙ୍କ ସହିତ ଘର ବସାଇଲେ ! ତା’ପରେ ‘ପୋଲିସ୍ ଷ୍ଟେସନ୍’ରେ ପହଞ୍ଚି କହିଲେ…

ଝିଅଟି ଯୁବକଙ୍କ ସହିତ ବିବାହ କରି ପ୍ରେମିକଙ୍କ ସହିତ ଘର ବସାଇଲେ ! ତା’ପରେ ‘ପୋଲିସ୍ ଷ୍ଟେସନ୍’ରେ ପହଞ୍ଚି କହିଲେ…

ତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଚିତ୍ରକୋଟରେ ଜଣେ କନ୍ୟା ବିଦାୟ ନେବା ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କ ଘର ଛାଡ଼ି ପଳାଇଯାଇଥିଲେ । ବର ଏବଂ ଝିଅର ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ଖୋଜିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ କେଉଁଠାରେ ପାଇଲେ ନାହିଁ । ଏହାପରେ କନ୍ୟା ବିନା ବରଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଫେରିବାକୁ ପଡିଲା । ଏଥି ସହିତ କିଛି ଦିନ ପରେ ପଳାଇଯାଇଥିବା କନ୍ୟା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ‘ପୋଲିସ୍ ଷ୍ଟେସନ୍’ରେ ପହଞ୍ଚି ପୋଲିସକୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ଜିଦ୍ ଧରିଥିଲେ । ଏହାପରେ କ’ଣ ଘଟିଲା କେହି କଳ୍ପନା କରିପାରିବେ ନାହିଁ । ଏହି ଅଜବ ମାମଲା ରାଜ୍ୟର ମଉ ପୋଲିସ୍ ଷ୍ଟେସନ୍ ଅଞ୍ଚଳର ଅଟେ ।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ନିକଟରେ ଜଣେ ଝିଅ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଜବରଦସ୍ତ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ଏହି ବିବାହରେ ଝିଅଟି ଖୁସି ନଥିଲା । ତେଣୁ ସେ ବିବାହ ପରେ ତୁରନ୍ତ ତାଙ୍କ ଘର ଛାଡ଼ି ପଳାଇଯାଇଥିଲେ । ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ଝିଅକୁ ବହୁତ ଖୋଜିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ପାଇଲେ ନାହିଁ । ଏହାପରେ ବରକୁ କନ୍ୟା ବିନା ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଫେରିବାକୁ ପଡିଲା । ଏହି ମାମଲାରେ ଏକ ନୂଆ ମୋଡ଼ ଆସିଲା, ଯେତେବେଳେ ପଳାଯାଇଥିବା କନ୍ୟା ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକ ସହିତ ‘ପୋଲିସ୍ ଷ୍ଟେସନ୍’ରେ ପହଞ୍ଚି ସେମାନଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ପୋଲିସଙ୍କୁ ଦାବି କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ ।

କୁହାଯାଉଛି ଯେ ମଉ ପୋଲିସ୍ ଷ୍ଟେସନ୍ ଅଞ୍ଚଳର ମଭଇ ଖୁରଦ୍ ଗ୍ରାମରେ ଶତ୍ରୁଘ୍ନ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ଝିଅ ରାନୀଙ୍କ ବିବାହ ସୁରୌନ୍ଧା ଗାଁର ଅଜୟ ନାମକ ଏକ ପୁଅ ସହିତ ସ୍ଥିର କରିଥିଲେ । ମେ ୨୯ରେ ଅଜୟ ବରଯାତ୍ରୀ ସହିତ ରାନୀଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ସମସ୍ତ ବିବାହ ରୀତିନୀତି ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଅଜୟ ଏବଂ ରାନୀ ସାତ ଫେରା ମଧ୍ୟ ନେଇଥିଲେ । ପରଦିନ ବିଦାୟ ହେବାକୁ ଥିଲା । ୩୦ ମେ’ରେ ବିଦାୟ ନେବା ପୂର୍ବରୁ ରାନୀ ପ୍ରେମିକ ସହିତ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ ।

ସୌଚ ବାହାନାରେ ଘରୁ ବାହାରି ଆସିଥିଲେ

ଯେତେବେଳେ ସକାଳେ ଶାଶୁଘରକୁ ଯିବାର ସମୟ ଆସିଲା, ରାନୀ ସୌଚାଳୟ ଯିବା ବାହାନାରେ ନିଜ କୋଠରୀ ଛାଡି ଚାଲିଗଲେ । ରାନୀଙ୍କ ପ୍ରେମିକ ଛୁଟ୍ଟନ୍ ପଟେଲ୍ ଘରୁ କିଛି ଦୂରରେ ତାଙ୍କୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ ରାନୀ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଫେରି ନଥିଲେ, ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ । ସେମାନେ ତାଙ୍କୁ ଖୋଜିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ । କିନ୍ତୁ ସେ କିଛି ଜାଣିପାରିଲେ ନାହିଁ । ଯାହାପରେ ସମଗ୍ର ବିବାହ ସମାରୋହରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଥିଲା ଏବଂ ପୁଅ ଘର ବହୁତ ହଙ୍ଗାମା ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ ।

ସାନ ଭଉଣୀ ସହିତ ବିବାହ କରିବା ଉଚିତ

ଏହି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଝିଅର ପରିବାର ସଦସ୍ୟ କନ୍ୟାର ସାନ ଭଉଣୀକୁ ବିବାହ କରିବାର ପ୍ରସ୍ତାବ ପୁଅର ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ କନ୍ୟାର ସାନ ଭଉଣୀ ନାବାଳିକା ହୋଇଥିବାରୁ ପୁଅର ପରିବାର ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରି ବରଯାତ୍ରୀ ନେଇ ଗାଁକୁ ଫେରିଥିଲେ ।

ଏଥିସହ ବରର ପିତା ଅଭିଯୋଗ କରି ମଉ ‘ପୋଲିସ୍ ଷ୍ଟେସନ୍’ରେ ରାନୀଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରିଥିଲେ । ପୋଲିସ ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳଙ୍କୁ ଖୋଜିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଏହି ସମୟରେ ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳ ‘ପୋଲିସ୍ ଷ୍ଟେସନ୍’ରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଗୁରୁବାର ଦିନ ନିଜ ପ୍ରେମିକ ସହିତ ‘ପୋଲିସ୍ ଷ୍ଟେସନ୍’ରେ ପହଞ୍ଚି ରାନୀ କହିଥିଲେ ଯେ ଆମେ ଦୁହେଁ ପରସ୍ପରକୁ ଭଲପାଉ ଏବଂ ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ । କିଛି ସମୟ ପରେ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ମଧ୍ୟ ‘ପୋଲିସ୍ ଷ୍ଟେସନ୍’ରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଯେଉଁଠାରେ ଦୁହେଁ ପୋଲିସଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ ଏବଂ ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ବାନ୍ଧି ହୋଇଥିଲେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *