ତେଜପତ୍ର କାଢା ଦୂର କରିବ ଅନେକ ରୋଗ, ଅପାର ଲାଭ ମିଳିବ ! ଜାଣନ୍ତୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାର ପଦ୍ଧତି…

ତେଜପତ୍ର କାଢା ଦୂର କରିବ ଅନେକ ରୋଗ, ଅପାର ଲାଭ ମିଳିବ ! ଜାଣନ୍ତୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାର ପଦ୍ଧତି…

ରୋଷେଇ ଘରେ ତେଜ ପତ୍ରକୁ ଏକ ମସଲା ସାମଗ୍ରୀ ଭାବରେ ବ୍ୟବହୃତ କରା ଯାଇଥାଏ । ଯଦି ଭୋଜନ ସମୟରେ ତେଜ ପତ୍ର ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ ତେବେ ଏହାର ସ୍ୱାଦ ଆହରି ଦ୍ବିଗୁଣିତ ହୋଇ ଯାଇଥାଏ । ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଏହାକୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପନିପରିବାରେ ବ୍ୟବହାର କରିଥାନ୍ତି ଏବଂ ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ହେଉଛି, ଏହା ଖାଦ୍ୟକୁ ସୁସ୍ୱାଦୁ କରିବା ସହିତ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ । ତେଜ ପତ୍ରରେ ଅନେକ ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ ରହିଛି । ଯାହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ।

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ କି ତେଜ ପତ୍ରରେ କପର୍, ପୋଟାସିୟମ୍, କ୍ୟାଲସିୟମ୍, ମ୍ୟାଗ୍ନେସିୟମ୍, ସେଲେନିୟମ୍ ଏବଂ ଆଇରନ୍ ପ୍ରଚୁର ମାତ୍ରାରେ ମିଳିଥାଏ । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ତେଜ ପତ୍ର ହେଉଛି ଏହିପରି ଏକ ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ଯାହା କର୍କଟ, ରକ୍ତ ଜମାଟ ବାନ୍ଧିବା ଏବଂ ହୃତପିଣ୍ଡ ଜନିତ ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । ତେଜ ପତ୍ର ଦ୍ୱାରା ନିର୍ମିତ କାଢା ଅନେକ ରୋଗ ମାନଙ୍କରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ।

ଯଦିଓ ପନିପରିବାର ସ୍ୱାଦ ବଢାଇବା ପାଇଁ ଆପଣ ତେଜ ପତ୍ର ବ୍ୟବହାର କରିଥାନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଏହା ଆମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଯଦି ଆପଣ ତେଜ ପତ୍ର ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଅନେକ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ । ଆଜି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ତେଜ ପତ୍ର ସାହାଯ୍ୟରେ କାଢା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ଆପଣ ନିଜ ଶରୀରକୁ କିପରି ସୁସ୍ଥ ରଖିପାରିବେ । ଏହାର ଲାଭ କ’ଣ ଅଟେ ଏବଂ ତେଜପତ୍ର କାଢା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାର ପଦ୍ଧତି କ’ଣ ଅଟେ ? ଏହା ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେବାକୁ ଯାଉଛୁ ।

ତେଜପତ୍ର କାଢା କାଢା ପିଇବାର ଲାଭ

* ଶରୀରରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଏବଂ ଥଣ୍ଡା ଲାଗିଲେ ପିଅନ୍ତୁ

ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଥଣ୍ଡା କିମ୍ବା ଥଣ୍ଡା ହେତୁ ଶରୀରରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହିପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ତେଜ ପତ୍ରର କାଢା ପିଇବା ଉଚିତ୍। ଏହା ସହିତ ଆପଣ ଏହାର ତେଲ ସାହାଯ୍ୟରେ ମାଲିସ କରନ୍ତୁ। ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ଶୀଘ୍ର ଆରାମ ଅନୁଭୂତ ହେବ।

* ଅଣ୍ଟା ଯନ୍ତ୍ରଣା ରେ ତେଜପତ୍ର କାଢା ଲାଭଦାୟକ

ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଅଣ୍ଟା ଯନ୍ତ୍ରଣା ସମସ୍ୟା ଥାଏ ତେବେ ସେ ଦୈନିକ ‘ଅତି କମ୍’ରେ ଦୁଇଥର ତେଜ ପତ୍ରର କାଢା ପିଇବା ଉଚିତ୍ । ଏହା ସହିତ ଅଣ୍ଟାରେ ତେଜ ପତ୍ର ତେଲକୁ ମାଲିଲ୍ କରନ୍ତୁ, ଏହିପରି କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ଲାଭ ମିଳିବ । ଆପଣ ତେଜ ପତ୍ରକୁ ସୋରିଷ ତେଲ ସାହାଯ୍ୟରେ ରାନ୍ଧି ନିଜେ ମଧ୍ୟ ଏହାର ତେଲ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିପାରିବେ ।

* ମୁଣ୍ଡ ବ୍ୟଥା ହେଲେ ତେଜପତ୍ର କାଢା ପିଅନ୍ତୁ

ପ୍ରାୟତଃ ଦେଖାଯାଏ କି ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମୁଣ୍ଡ ବ୍ୟଥା ସମସ୍ୟା ଦେଖା ଯାଇଥାଏ । ଯଦି କାହାକୁ ମୁଣ୍ଡ ବ୍ୟଥାର ସମସ୍ୟା ରହିଛି ତେବେ ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ ତେଜ ପତ୍ରର ଏକ କାଢା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ପିଇବା ଉଚିତ । ଏହି କାଢା ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ତୁରନ୍ତ ମୁଣ୍ଡ ବ୍ୟଥାରୁ ଆରାମ ମିଳିବ ଏବଂ ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ଶୀଘ୍ର ମୁକ୍ତି ମିଳିବ ।

* ଆଘାତ କିମ୍ବା ଗୋଡ଼ ମୋକଚି ହେଲେ ତେଜପତ୍ର କାଢା ପିଅନ୍ତୁ

ଯଦି କୌଣସି କାରଣ ହେତୁ କିଛି ଆଘାତ କିମ୍ବା ମୋକଚି ହୋଇଯାଏ, ତେବେ ଏହିପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ତେଜ ପତ୍ରର କାଢା ପିଇବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ଏବଂ ଏହି ତେଲ ସାହାଯ୍ୟରେ ମାଲିସ୍ ମଧ୍ୟ କରନ୍ତୁ । ଏହିପରି କରିବା ଦ୍ୱାରା ମୋକଚି ହୋଇଥିବା ଫୁଲା ଏବଂ ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇ ପାରିବେ । ଯଦି ଆପଣ ତେଜ ପତ୍ରକୁ ପେଶୀ ମୋକଚି ହୋଇଥିବା ସ୍ଥାନରେ ଲଗାନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କୁ ଆରାମ ମଧ୍ୟ ମିଳିବ ।

ତେଜ ପତ୍ରର କାଢା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାର ପଦ୍ଧତି –

ଆପଣ ଘରେ ତେଜପତ୍ରର କାଢା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିପାରିବେ, ଏହାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାର ପଦ୍ଧତି ଅତି ସହଜ ଅଟେ । କାଢା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ୧୦ ଗ୍ରାମ୍ ତେଜ ପତ୍ର, ୧୦ ଗ୍ରାମ୍ ଜିରା ଏବଂ ୫ ଗ୍ରାମ୍ ପାନମହୁରୀ ନେବାକୁ ପଡିବ । ଏହି ସବୁକୁ ଗୋଟିଏ ସାଥିରେ ପେଶୀ ଏକ ମିଶ୍ରଣ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏଥିରେ ଏକ ଲିଟର ପାଣି ପକାଇ ଭଲ ଭାବେ ଫୁଟାନ୍ତୁ । ଯେତେବେଳେ ପାଣି ଭଲ ଭାବରେ ଫୁଟିଯିବ ଏବଂ ୧୦୦-୧୫୦ ମିଲି ବାକି ରହିବ ସେତେବେଳେ ଆପଣ ଗ୍ୟାସ୍ ବନ୍ଦ କରିଦିଅନ୍ତୁ । ଥଣ୍ଡା ହେବା ପରେ ଆପଣ ଏହି କାଢା ପିଇପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *