ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଲାଇମଳାଇଟ୍ ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିଥାନ୍ତି ସାଉଥର ଏହି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ତାରକାଙ୍କ ଝିଅମାନେ ! ସୁନ୍ଦରତାରେ କାହାଠାରୁ ମଧ୍ୟ କମ ନୁହଁନ୍ତି… !

ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଲାଇମଳାଇଟ୍ ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିଥାନ୍ତି ସାଉଥର ଏହି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ତାରକାଙ୍କ ଝିଅମାନେ ! ସୁନ୍ଦରତାରେ କାହାଠାରୁ ମଧ୍ୟ କମ ନୁହଁନ୍ତି… !

ସୁନ୍ଦରତା ଏବଂ ଗ୍ଲାମର ବିଷୟରେ ଯେବେ କଥା ପଡ଼େ, ତେବେ ବଲିଉଡର ସୁନ୍ଦରୀ ମାନଙ୍କ ନାମ ପ୍ରତ୍ୟେକଙ୍କ ପାଟିରେ ଆସିଯାଇଥାଏ । ସାଉଥର ହିରୋଇନମାନେ ମଧ୍ୟ ବଲିଉଡର ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ ମାନଙ୍କୁ ଜମେଇ କରି ଟକ୍କର୍ ଦେଉଛନ୍ତି । ଏମାନଙ୍କ ଅଭିନୟ ସହିତ ଏମାନଙ୍କ ସୁନ୍ଦରତା ଦେଖି କେହି ହେଲେ ମଧ୍ୟ ଏମାନଙ୍କ ଉପରେ ଫିଦା ହୋଇଯାଇଥାଏ । ତଥାପି ସୁନ୍ଦରତା କେବଳ ତାହା ହିଁ ନୁହେଁ ଯାହା କି ପରଦାରେ ଦେଖାଯାଇଥାଏ । ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତର ଅନେକ ହ୍ୟାଣ୍ଡସମ୍ ଅଭିନେତାଙ୍କ ଝିଅମାନେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଅଟନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ଲାଇମଲାଇଟରୁ ଦୂରେଇ ରହିଥାନ୍ତି । ଯଦି ଏହି ତାରକାମାନଙ୍କ ଝିଅମାନେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତରେ ପାଦ ରଖନ୍ତି; ତେବେ କେତେ ଭଲ-ଭଲ କଳାକାରମାନଙ୍କ ଛୁଟି ହୋଇଯିବ । ଆଜିର ଏହି ଅନୁଛେଦରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇବୁ କେଉଁ କଳାକାରମାନଙ୍କ ଝିଅମାନେ ଅଟନ୍ତି ସେମାନେ, ଯେଉଁମାନଙ୍କ ଲାଇମଲାଇଟରୁ ନିଜକୁ ଦୂରେଇ ରଖିଛନ୍ତି । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା :

ସୁଷ୍ମିତା ଏବଂ ଶ୍ରୀଜା :

Google

ଚିରଞ୍ଜୀବୀ ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତୀୟ ସିନେମା ଜଗତର ଜଣେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ କଳାକାର ରହିଆସିଛନ୍ତି । ଆଜି ବି ତାଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ସିନେମାରେ ବହୁତ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । “ପୁନଧିରଲ୍ଲୁ” ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରୁ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ଚିରଞ୍ଜୀବୀ ଆଜି ତିନି ଜଣ ସନ୍ତାନଙ୍କ ପିତା ଅଟନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଜଣେ ପୁଅ ଅଛନ୍ତି, ରାମଚରଣ ତେଜା ଏବଂ ଦୁଇ ଝିଅ ସୁଷ୍ମିତା ଏବଂ ଶ୍ରୀଜା । ତାଙ୍କର ଦୁଇ ଝିଅ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଅଟନ୍ତି । ସୁଷ୍ମିତାଙ୍କ ବିବାହ ବିଷ୍ଣୁ ପ୍ରସାଦଙ୍କ ସହିତ ୨୦୦୬ ମସିହାରେ ହୋଇଥିଲା । ଶ୍ରୀଜା, ଶିରୀଷ ଭରଦ୍ୱାଜଙ୍କ ସହିତ ବିବାହ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଶ୍ରୀଜାଙ୍କ ବିବାହ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟିଷ୍ଟି ପାରିନଥିଲା ଏବଂ ସେମାନେ ଛାଡପତ୍ର ନେଇଯାଇଥିଲେ । ୨୦୧୬ ମସିହାରେ, ଶ୍ରୀଜା ବ୍ୟବସାୟୀ କଲ୍ୟାଣଙ୍କ ସହିତ ବିବାହ କରିଥିଲେ ।

ମଞ୍ଚୁ ଲକ୍ଷ୍ମୀ :

Google

ସାଉଥର ସୁପରଷ୍ଟାର ମୋହନ ବାବୂ ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ଦୁଇଟି ବିବାହ କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ପତ୍ନୀଙ୍କ ନାମ ବିଦ୍ୟା ଦେବୀ ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ପତ୍ନୀଙ୍କ ନାମ ନିର୍ମଳା ଦେବୀ ଅଟେ । ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ପତ୍ନୀଙ୍କ ଠାରୁ ତାଙ୍କୁ ଦୁଇଟି ଝିଅ ରହିଛି । ସେମାନଙ୍କ ନାମ ମଞ୍ଚୁ ବିଷ୍ଣୁ ଓ ମଞ୍ଚୁ ଲକ୍ଷ୍ମୀ । ମଞ୍ଚୁ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଦେଖିବାକୁ ଭାରି ସୁନ୍ଦର ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ସାଉଥର ଜଣେ ବଡ ତାରକା ଅଟନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକୁ ଦେଖି ପ୍ରଶଂସକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଦିୱାନା ହୋଇରହିଥାନ୍ତି ।

ଅକ୍ଷିତା ବିକ୍ରମ :

Google

ସାଉଥର ହ୍ୟାଣ୍ଡସମ୍ ତାରକା ବିକ୍ରମ ନିଜର ପ୍ରତିଭା ଦ୍ୱାରା ଲୋକମାନଙ୍କ ହୃଦୟରେ ରାଜ୍ କରିଥାନ୍ତି । “ଅପରିଚିତ” ଏବଂ “ଆଈ” ପରି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରୁ ପ୍ରଶଂସକ ମାନଙ୍କ ହୃଦୟକୁ ଜିଣି ପାରିଥିବା ବିକ୍ରମଙ୍କ ଅସଲ ନାମ ହେଉଛି କେନେଡୀ ଜନ୍ । ବିକ୍ରମ ୧୯୯୨ ମସିହାରେ ଶୈଲଜା ବାଲକୃଷ୍ଣନଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ବିକ୍ରମ ଏବଂ ଶୈଲଜାଙ୍କର ଦୁଇଜଣ ସନ୍ତାନ ରହିଛି । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ପୁଅ ଓ ଗୋଟିଏ ଝିଅ । ପୁଅର ନାମ ଧ୍ରୁବକୃଷ୍ଣା ଏବଂ ଝିଅ ଅକ୍ଷିତା । ଅକ୍ଷିତା ବହୁତ ଷ୍ଟାଇଲିସ୍ ଅଟନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସେ ଲାଇମଲାଇଟ ଠାରୁ ନିଜକୁ ଦୂରେଇ ରଖିଥାନ୍ତି । ଅକ୍ଷିତା ମନୁ ରଞ୍ଜିତଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି ।

ଶ୍ରୁତି ହାସନ ଏବଂ ଅକ୍ଷରା :

Google

ସାଉଥର ଜବରଦସ୍ତ ଅଭିନେତା କମଲ ହାସନ ମଧ୍ୟ ନିଜ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମାନଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମ ଜୀବନକୁ ନେଇ ବହୁତ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଛନ୍ତି । ସେ କେବଳ ସାଉଥରେ ହିଁ ନୁହଁନ୍ତି ବରଂ ବଲିଉଡରେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମାନଙ୍କରେ କାମ କରିଛନ୍ତି । ଯେଉଁଥିରେ ସାଗର, ଗିରଫ୍ତାରୀ, ରାଜ ତିଲକ, ଚାଚୀ-୪୨୦ ପରି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସାମିଲ ରହିଛି । ସେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସାରିକାଙ୍କ ସହିତ ବିବାହ କରିଥିଲେ, ଯାହାଙ୍କ ଔରଷରୁ ଦୁଇଟି ଝିଅ ଶ୍ରୁତି ଏବଂ ଅକ୍ଷରା ଜନ୍ମିତ ହୋଇଥିଲେ । ଦୁହେଁ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଟନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଶ୍ରୁତି ବଲିଉଡରେ ମଧ୍ୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କରିଛନ୍ତି ।

ଦିବ୍ୟା ସତ୍ୟରାଜ :

Google

ବାହୁବଲୀରେ କଟାପ୍ପାଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିବା ସତ୍ୟରାଜଙ୍କ ଝିଅ ଦିବ୍ୟା ମଧ୍ୟ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଅଟନ୍ତି । ସତ୍ୟରାଜଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ନାମ ରଙ୍ଗାରାଜ ସୁବାୟ୍ୟା ଅଟେ । ତାଙ୍କ ପୁଅଙ୍କ ନାମ ସିବିରାଜ ଏବଂ ଝିଅଙ୍କ ନାମ ଦିବ୍ୟା ଅଟେ । ସିବିରାଜ ମଧ୍ୟ ଜଣେ ଅଭିନେତା ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ଦିବ୍ୟା ଜଣେ ପୁଷ୍ଟିକର ବିଶେଷଜ୍ଞ ଅଟନ୍ତି । ସେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଠାରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତି । ଦିବ୍ୟା ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ପୁଷ୍ଟିକର ଉପରେ ଗୋଟିଏ ପୁସ୍ତକ ଲେଖୁଛନ୍ତି ।

ବିସ୍ମୟା :

Google

ମୋହନଲାଲ ସାଉଥ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଜଣେ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଭାବେ ଜଣାଯାଇଥାନ୍ତି । ସେ ଜଣେ ଅଭିନେତା ହେବା ସହିତ ଜଣେ ପ୍ରଯୋଜକ, ଗାୟକ ଏବଂ ଥିଏଟର୍ କଳାକାର ମଧ୍ୟ ଅଟନ୍ତି । ମୋହନଲାଲ ମାଲାୟାଲମ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବ୍ୟତୀତ ତାମିଲ, ତେଲୁଗୁ, କନ୍ନଡ ଏବଂ ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଛନ୍ତି । ମୋହନଲାଲଙ୍କର ଗୋଟିଏ ପୁଅ ପ୍ରଣବ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଝିଅ ବିସ୍ମୟା ଅଟନ୍ତି । ତଥାପି ବିସ୍ମୟା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିଥାନ୍ତି ।

ଐଶ୍ଵର୍ଯ୍ୟା ଏବଂ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟା :

Google

ରଜନୀକାନ୍ତଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ନାମ ହେଉଛି ଶିବାଜିରାଓ ଗାୟକୱାଡ । ସୁପରଷ୍ଟାର ରଜନୀ ସାଉଥ୍ ସିନେମା ବ୍ୟତୀତ ବଲିଉଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମାନଙ୍କରେ ମଧ୍ୟ ନିଜର ଦମଦାର ଅଭିନୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଲୋକମାନଙ୍କ ହୃଦୟରେ ରାଜ୍ କରିଛନ୍ତି । ସେ ଫେବୃୟାରୀ ମାସ ୨୫ ତାରିଖ ୧୯୮୧ ମସିହାରେ ଲତା ରଙ୍ଗାଚାରିଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କର ଦୁଇଟି ଝିଅ ଅଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏର ନାମ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟା ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଗୋଟିଏ ଝିଅର ନାମ ଐଶ୍ବର୍ଯ୍ୟା । ବଡ ଝିଅ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟାଙ୍କ ବିବାହ ଶିଳ୍ପପତି ଅଶ୍ୱିନ୍ କୁମାରଙ୍କ ସହିତ ହୋଇଛି ଏବଂ ସାନ ଝିଅଙ୍କ ବିବାହ ସାଉଥ୍ ଅଭିନେତା ଏବଂ ଗାୟକ ଧନୁଷଙ୍କ ସହିତ ହୋଇଛି । ତଥାପି, ତାଙ୍କର ଦୁଇ ଝିଅ ଲାଇମଲାଇଟ୍ ଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *