ଭାଗ୍ୟ ଉପରେ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ ଘରେ ଲାଗିଥିବା ଘଣ୍ଟା ! ଏହି ଦିଗରେ କେବେ ଲଗାନ୍ତୁ ନାହିଁ…

ଭାଗ୍ୟ ଉପରେ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ ଘରେ ଲାଗିଥିବା ଘଣ୍ଟା ! ଏହି ଦିଗରେ କେବେ ଲଗାନ୍ତୁ ନାହିଁ…

ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଆମ ଘରର ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଠିକ୍ ରହିବା ଅଧିକ ଜରୁରୀ ଅଟେ, ଯଦି ଘରର ବାସ୍ତୁ ଠିକ୍ ନାହିଁ ତେବେ ଏହା ଫଳରେ ବ୍ୟକ୍ତି ଜୀବନରେ ଅନେକଗୁଡ଼ିଏ ଅସୁବିଧା ଉତ୍ପନ ହୋଇଥାଏ, ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ବ୍ୟକ୍ତି କୌଣସି ନା କୌଣସି କଥାକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତିତ ରୁହନ୍ତି, ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଖାଯାଇଛି ଯେ ବାସ୍ତୁର ବହୁତ ଗୁରୁତ୍ୱ ରହିଛି ଏବଂ ସମସ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ଘରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସମସ୍ତ ଜରୁରୀ ସ୍ଥାନରେ ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ କାମ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି, ସେମିତିରେ ଦେଖାଗଲେ ଦୈନନ୍ଦିନ ଜୀବନର କାମରେ ଆସୁଥିବା ଜିନିଷର ସଠିକ୍ ଦିଗ ଜଣାଥିବା ବହୁତ ଆବଶ୍ୟକ ଅଟେ ଏବଂ ସେଥି ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ହେଉଛି ଘଣ୍ଟା, ଘଣ୍ଟାର ବ୍ୟବହାର ପ୍ରତିଦିନ ହୋଇଥାଏ, ପ୍ରତିଦିନ ସମୟ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଘଣ୍ଟାର ପ୍ରୟୋଗ କରାଯାଏ, ଏଥିପାଇଁ ଘରେ ଲାଗିଥିବା ଘଣ୍ଟାର ବହୁତ ମହତ୍ୱ ରହିଛି ।

ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ପୋଷ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଘଣ୍ଟା ସହ ଜଡ଼ିତ କିଛି ଜରୁରୀ କଥା ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯାହା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ବହୁତ ଜରୁରୀ ଅଟେ, ଯଦି ଆପଣ ଏହିସବୁ କଥା ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ନଦିଅନ୍ତି ତେବେ ଏଥିରୁ ଆପଣଙ୍କ ସମୟ ଖରାପ ହୋଇପାରେ, କାରଣ ଯଦି ଘଣ୍ଟା ସଠିକ୍ ଦିଗରେ ନଥିବ ତେବେ ଏହା ଫଳରେ ବ୍ୟକ୍ତିର ଭାଗ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥାଏ ।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ବାସ୍ତୁ ଅନୁସାରେ ଘଣ୍ଟା ସହ ଜଡ଼ିତ କିଛି କଥା

ସର୍ବପ୍ରଥମେ ପ୍ରଥମ ଓ ମହତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ଆପଣଙ୍କୁ ଏହାର ଧ୍ୟାନ ରଖିବାକୁ ପଡ଼ିବ ଯେ ଘଣ୍ଟା ଲଗାଇବା ସଠିକ୍ ଦିଗ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜରୁରୀ ଅଟେ, ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଘରର ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗରେ କେବେହେଲେ ଘଣ୍ଟା ଲଗାନ୍ତୁ ନାହିଁ କାରଣ ଯଦି ଆପଣ ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗରେ ଘଣ୍ଟା ଲଗାନ୍ତି ତେବେ ଏଥିରୁ ସମ୍ପର୍କୀୟ ମାନଙ୍କ ଆୟୁ ଓ ସୌଭାଗ୍ୟ ପାଇଁ ଏହା ଶୁଭ ନୁହେଁ, ଏହା ଅତିରିକ୍ତ ଏହି ଦିଗକୁ ଯମର ସ୍ଥାନ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି, ଆପଣ ଘଣ୍ଟାକୁ ଉତ୍ତର, ପୂର୍ବ ଓ ପଶ୍ଚିମ ଦିଗରେ ଲଗାଇପାରିବେ, ଯଦି ଆପଣ ଘଣ୍ଟାକୁ ସଠିକ୍ ଦିଗରେ ଲଗାନ୍ତି ତେବେ ଏଥିରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଘର ପରିବାରରରେ ଶୁଭ ପରିଣାମ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ।

ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଏପରି କୌଣସି ଘଣ୍ଟା ଥିବ ଯାହାକି ପୁରୁଣା କିମ୍ବା ବାରମ୍ବାର ଖରାପ ହୋଇଯାଏ କିମ୍ବା ଘଣ୍ଟାରେ ଲାଗିଥିବା କାଚ ଭଲ ଭାବରେ ଦେଖାଯାଏ ନାହିଁ ତେବେ ଆପଣ ଏଭଳି ଘଣ୍ଟାକୁ ଘରୁ ବାହାର କରିଦିଅନ୍ତୁ, କାରଣ ଏହା ଶୁଭ ନୁହେଁ, କାରଣ ଏହା ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ସଫଳ6ମାର୍ଗରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ, କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ଫଳ ମିଳିପାରେ ନାହିଁ, ଯେଉଁ ଘଣ୍ଟା ଅଟକି ଅଟକି ଚାଲେ ଏହି କାରଣରୁ ନକରାତ୍ମକ ଉର୍ଜା ଉତ୍ପନ ହୁଏ ।

ଆପଣ ଏହି କଥାକୁ ଧ୍ୟାନ ରଖନ୍ତି ଯେ ଆପଣ ଘଣ୍ଟାକୁ କବାଟରେ ଲଗାନ୍ତୁ ନାହିଁ, ଏହି କାରଣରୁ ଘର ପରିବାରର ଖୁସି କମ୍ ହୋଇଥାଏ ।

ଯଦି ଆପଣ ନିଜ ଘରେ ଘଣ୍ଟା ଲାଗି ରହିଥାଏ ତେବେ ଆପଣ ଘଣ୍ଟାର ସମୟ ବିଲକୁଲ୍ ଠିକ୍ ରହେ ଏବଂ ପରେ ତିନି ଚାରି ମିନିଟ୍ ଘଣ୍ଟାକୁ ଆଗରେ ରଖିପାରିବେ କିନ୍ତୁ କେବେହେଲେ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟରୁ ଘଣ୍ଟାର ସମୟ ପଛରେ ରଖିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ କାରଣ ଏହା ଫଳରେ ଜୀବନରେ ବହୁତଗୁଡିଏ ବାଧା ଉତ୍ପନ ହେବାକୁ ଲାଗିଥାଏ ଏବଂ ପରିଶ୍ରମର ଫଳ ମିଳେ, ଏହା ଅତିରିକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ଅସୁବିଧା ଉତ୍ପନ ହୋଇଥାଏ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *