ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଶୁଟିଂ ସମୟରେ ବଲିଉଡର ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଥିଲେ ! ନାମ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ…

ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଶୁଟିଂ ସମୟରେ ବଲିଉଡର ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଥିଲେ ! ନାମ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ…

ବଲିଉଡ ଦୁନିଆଁ ବିଷୟରେ ଆମେ ପ୍ରାୟତଃ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ନା କିଛି ନୂଆ କଥା କହିଥାଉ । ବଲିଉଡ ଦୁନିଆଁକୁ ଏଭଳି ଗ୍ଲାମର୍ ଦୁନିଆଁ କୁହାଯାଏ ନାହିଁ । ଯିଏ ମଧ୍ୟ ଏହାର ଗ୍ଲାମରରେ ଫସି ଯାଆନ୍ତି, ନିଜକୁ ଏହାଠାରୁ ଦୂରେଇ ରଖିପାରନ୍ତି ନାହିଁ । ବଲିଉଡରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବର୍ଷ ଅନେକ ନୂଆ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାଣ ହୋଇଥାଏ, ଏଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରୁ କେତେକ ହିଟ୍ ଏବଂ ଆଉ କେତେକ ଫ୍ଲପ୍ ହୋଇଥାଏ । କିନ୍ତୁ କିଛି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଏଭଳି ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ, ଯାହା ସୁପରହିଟ୍ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଇତିହାସ ରଚନା କରିଦେଇଥାଏ । ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଭଳି ଏକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ।

ବଲିଉଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଶୋଲେ’ ବିଷୟରେ କାହାକୁ କିଛି କହିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ । ‘ଶୋଲେ’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବଲିଉଡର ସବୁଠାରୁ ଭଲ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ଅଟେ । ‘ଶୋଲେ’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇତିହାସ ରଚନା କରିଦେଇଥିଲା । ‘ଶୋଲେ’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଚରିତ୍ର, ତାହା ଗବର୍ ହେଉ କିମ୍ବା ଜୟଭୀରୁ, ‘ବାସନ୍ତୀ’ ହେଉ କିମ୍ବା ‘ଠାକୁର୍’, ସମସ୍ତେ ଲୋକମାନଙ୍କ ହୃଦୟରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ସୃଷ୍ଟି କରିନେଇଛନ୍ତି । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଅନେକ ଡାଇଲଗ୍ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଲୋକମାନଙ୍କ ମୁହଁରେ ରହିଛି । ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଗବର୍ ଦ୍ୱାରା କୁହାଯାଇଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଡାଇଲୋଗ୍ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହୋଇଥିଲା ।

ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ, ଯେଉଁ ସମୟରେ ‘ଶୋଲେ’ ନିର୍ମିତ ହୋଇଥିଲା ସେ ସମୟରେ ଅଧିକ ଚାଲି ପାରିନଥିଲା । ଏହାଦ୍ଵାରା ଏହାର ନିର୍ମାତାଙ୍କୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଃଖ ହୋଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ କିଛିଦିନ ପରେ ଯେତେବେଳେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଚାଲିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା, ତା’ପରେ ଇତିହାସ ରଚନା କରିଦେଇଥିଲା । ଆଜିର ସମୟରେ ‘ଶୋଲେ’ ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାଣ ହେବା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟକର ଅଟେ । ‘ଶୋଲେ’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଶୁଟିଂ ସମୟରେ ଅନେକ ଘଟଣା ହୋଇଥିଲା । ଆଜି ଆମେ ସେଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରୁ ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣା ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯାହାକୁ ଜାଣିବା ପରେ ଆପଣଙ୍କ ହୋଶ୍ ଉଡିଯିବ । ‘ଶୋଲେ’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଜୟ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଚରିତ୍ର ଲୋକମାନଙ୍କ ହୃଦୟରେ ଘର କରିନେଇଥିଲା ।

କିନ୍ତୁ ବହୁତ କମ୍ ଲୋକ ଜାଣିଥିବେ ଯେ, ‘ଶୋଲେ’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଶୁଟିଂ ସମୟରେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ କାରଣରୁ ଜଣେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ । ଆପଣ ତ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଜାଣିଥିବେ ଯେ, ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଗଲିୟରରେ ଅମିତାଭ ଏବଂ ରେଖାଙ୍କ ପ୍ରେମ କାହାଣୀ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଥିଲା ।

କିନ୍ତୁ କୌଣସି କାରଣରୁ ଦୁହିଁଙ୍କର ବିବାହ ହୋଇ ପାରିନଥିଲା । ରେଖା ସେହି ଅଭିନେତ୍ରୀ ନୁହଁନ୍ତି । ଏହାପରେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଜୟା ବଚ୍ଚନଙ୍କର ନିକଟତର ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ । ଦୁହେଁ ପରସ୍ପରକୁ ଭଲ ପାଇ ବସିଥିଲେ ଏବଂ ବିବାହ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ ।

ଜୟା ବଚ୍ଚନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସେହି ସବୁ ଗୁଣ ଥିଲା, ଯାହା ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଖୋଜୁଥିଲେ । ଦୁହେଁ ବିବାହ କରି ନେଇଥିଲେ । ‘ଶୋଲେ’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଜୟା ବଚ୍ଚନ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଶୁଟିଂ ସମୟରେ ଦୁହିଁଙ୍କର ବିବାହ ହୋଇ ସାରିଥିଲା ଏବଂ ଜୟା ବଚ୍ଚନ ଗର୍ଭବତୀ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ । ‘ଶୋଲେ’ର ଶୁଟିଂ ସମୟରେ ଜୟା ବଚ୍ଚନ ଶ୍ଵେତାଙ୍କର ମା’ ହେବାକୁ ଯାଉଥିଲେ । ଗର୍ଭବତୀ ଥିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ମଧ୍ୟ ସେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଶୁଟିଂ ପୁରା କରିଥିଲେ । ଜୟା ବଚ୍ଚନଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ଏହି ରହସ୍ୟ ବିଷୟରେ ବହୁତ କମ୍ ଲୋକ ଜାଣିଥିବେ । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ, ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କର ସୁପରହିଟ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଶହଂଶାହ’ର କାହାଣୀ ମଧ୍ୟ ଜୟା ବଚ୍ଚନ ଲେଖିଥିଲେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *