‘ତାରକ ମେହତା କା ଓଲଟା ଚଷମା’ ଫେମ୍ ‘ମୁନ୍-ମୁନ୍’ ଦତ୍ତା କଲେ ଜାତିସୂଚକ ଶବ୍ଦର ପ୍ରୟୋଗ ! ‘ଗିରଫ୍’ର ମାଙ୍ଗ ଉଠିଲା…

‘ତାରକ ମେହତା କା ଓଲଟା ଚଷମା’ ଫେମ୍ ‘ମୁନ୍-ମୁନ୍’ ଦତ୍ତା କଲେ ଜାତିସୂଚକ ଶବ୍ଦର ପ୍ରୟୋଗ ! ‘ଗିରଫ୍’ର ମାଙ୍ଗ ଉଠିଲା…

‘ତାରକ ମେହତା ଓଲଟା ଚଷମା’ ଫେମ୍ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମୁନ୍-ମୁନ୍ ଦତ୍ତା ଏକ ଭିଡ଼ିଓ ସେୟାର୍ କରିଥିଲେ, ଯାହାକୁ ପରେ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ସେ ଏଥିପାଇଁ କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା କରିଛନ୍ତି ।

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଟିଭି ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଲୋକପ୍ରିୟ ଧାରାବାହିକ ‘ତାରକ ମେହତା ଓଲଟା ଚଷମା’ରେ ବବିତା ଚରିତ୍ରରେ ନଜର ଆସୁଥିବା ମୁନ୍-ମୁନ୍ ଦତ୍ତା ସୋସିଆଲ୍ ମିଡ଼ିଆରେ ଖୁବ୍ ସକ୍ରିୟ ରୁହନ୍ତି । ସେ ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ନିଜ ଫୋଟ ଓ ଭିଡ଼ିଓ ପୋଷ୍ଟ କରନ୍ତି । ଅଭିନେତ୍ରୀ ‘ମୁନ୍-ମୁନ୍’ ଦତ୍ତା ଲେଟେଷ୍ଟ ଭିଡ଼ିଓରେ ଦଳିତ ସମୁଦାୟ ପାଇଁ ଜାତିସୂଚକ ଶବ୍ଦର ପ୍ରୟୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଭିଡ଼ିଓକୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ କିଛି ଲୋକ ଦୁଃଖିତ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଟ୍ରୋଲ୍ କରିବାକୁ ଲାଗୁଛନ୍ତି ।

‘ଗିରଫ୍’ର ଉଠିଲା ମାଙ୍ଗ

ଏତିକିନୁହେଁ କିଛି ଲୋକ ‘ମୁନ୍-ମୁନ୍’ ଦତ୍ତାଙ୍କ ‘ଗିରଫ୍’ର ମାଙ୍ଗ କରିବାକୁ ଲାଗୁଛନ୍ତି । ଏଥି ମଧ୍ୟରେ ‘ମୁନ୍-ମୁନ୍’ ଦତ୍ତାଙ୍କୁ ନିଜ ଭୁଲର ଅନୁଭବ ହେଲା ଏବଂ ସେମାନେ ତୁରନ୍ତ ଏକ ପୋଷ୍ଟ ସେୟାର୍ କରି ସେହି ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା କଲେ ।

ମୁନ୍-ମୁନ୍ କଲେ କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା

ମୁନ୍-ମୁନ୍ ଦତ୍ତା ନିଜ ପୋଷ୍ଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ‘ଏହା ସେହି ଭିଡ଼ିଓ ବିଷୟରେ ଅଟେ ଯାହାକୁ ମୁଁ କଲି ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲି, ଯେଉଁଠାରେ ମୋ ଦ୍ୱାରା ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥିବା ଗୋଟିଏ ଶବ୍ଦର ଭୁଲ୍ ଅର୍ଥ ଲଗାଯାଇଛି । ଏହା ଅପମାନ, ଧମକ କିମ୍ବା କୌଣସି ଭାବନାକୁ କଷ୍ଟ ପହଞ୍ଚାଇବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ କୁହାଯାଇନାହିଁ । ମୋର ଭାଷାର ଅବରୋଧ କାରଣରୁ, ମୋତେ ସଠିକ୍ ଅର୍ଥ ଜଣାନଥିଲା । ଥରେ ଯେତେବେଳେ ମୋତେ ଏହା ବିଷୟରେ କୁହାଗଲା ସେତେବେଳେ ମୁଁ ତୁରନ୍ତ ଭିଡ଼ିଓରୁ ସେହି ଭାଗକୁ ବାହାର କରିଦେଲି । ମୋର ସମସ୍ତ ଜାତି, ପନ୍ଥ କିମ୍ବା ଲିଙ୍ଗରୁ ସମସ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସମ୍ମାନ ଓ ସମାଜ କିମ୍ବା ରାଷ୍ଟ୍ରରେ ତାଙ୍କର ଅପାର ଯୋଗଦାନକୁ ମୁଁ ସ୍ୱୀକାର କରେ । ମୁଁ ସ୍ୱାଭିମାନର ସହିତ ସମସ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବାକୁ ଚାହେଁ, ଯେଉଁମାନେ ମୋ ଅଜାଣତରେ ଶବ୍ଦର ଉଚ୍ଚାରଣରୁ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି ଏବଂ ମୁଁ ଏଥିପାଇଁ ଦୁଃଖ ଅଛି ।’

ଭାଇରଲ୍ ହେଉଛି ଭିଡ଼ିଓ

ଜଣାଇଦେଉଛୁ ଯେ, ମୁନ୍-ମୁନ୍ ଦତ୍ତା ଗତ ଦିନ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡ଼ିଆ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଏକ ଭିଡ଼ିଓ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ । ଏହି ଭିଡ଼ିଓରେ ମୁନ୍-ମୁନ୍ ମେକଅପ୍ ବିଷୟରେ କହୁଛନ୍ତି । ମୁନ୍-ମୁନ୍ ଏହି ଭିଡ଼ିଓରେ କହିଥିଲେ ଯେ, “ମୁଁ ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ଆସିବାକୁ ଯାଉଛି । ମୁଁ ଭଲ ଦେଖାଯିବାକୁ ଚାହେଁ । ମୁଁ କାହାଭଳି ଦେଖାଯିବାକୁ ଚାହେଁ ନାହିଁ । ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭିଡ଼ିଓ ନିଜ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡ଼ିଆରୁ ହଟେଇ ଦେଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଲୋକମାନେ ଲଗାତାର ସୋସିଆଲ୍ ମିଡ଼ିଆରେ ଏହି ପୋଷ୍ଟ ସେୟାର୍ କରୁଛନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *