ବହୁତ କଠିନ ଥିଲା ସୁସ୍ମିତା ସେନ୍ “ମିସ୍ ୟୁନିଭର୍ସ” ହେବାର ରାସ୍ତା !

ବହୁତ କଠିନ ଥିଲା ସୁସ୍ମିତା ସେନ୍ “ମିସ୍ ୟୁନିଭର୍ସ” ହେବାର ରାସ୍ତା !

ବଲିଉଡର ଅନ୍ୟତମ ସୁନ୍ଦର ଅଭିନେତ୍ରୀ ସୁସ୍ମିତା ସେନ୍ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ବଲିଉଡରୁ ଦୂରେଇ ରହିଛନ୍ତି । ଏତେ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗାଏବ୍ ହେବା ସତ୍ତ୍ୱେ ସୁସ୍ମିତା ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବହୁତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ । ମିସ୍ ୟୁନିଭର୍ସ ଏବଂ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସୁସ୍ମିତା ସେନ୍ ନିଜର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଅଭିନୟ ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା । ସେ ବହୁ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ମିସ୍ ୟୁନିଭର୍ସ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ଆଜି ବି ତାଙ୍କ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଷ୍ଟାଇଲ୍ ନୂତନ ଅଭିନେତ୍ରୀମାନଙ୍କ ତୁଳନାରେ ଅଧିକ ।

ଏହି ପୂର୍ବତନ ମିସ୍ ୟୁନିଭର୍ସଙ୍କ ଫ୍ୟାନ୍ ଫଲୋଇଙ୍ଗ ଏବେ ବି କୋଟିରେ ଅଛନ୍ତି । ସୁସ୍ମିତା ସେନଙ୍କ ପାଇଁ ମେ-୨୧ ଏକ ବିଶେଷ ଦିନ । ସେ ୨୭ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ୧୯୯୪ ମସିହାରେ ସେହି ଦିନ ମିସ୍ ୟୁନିଭର୍ସ ଟାଇଟଲ୍ ନିଜ ନାମରେ କରିଥିଲେ । ଏହି ଦିନ ସେ ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ସୁନ୍ଦର ମହିଳା ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ସ୍ମରଣୀୟ ମୁହୂର୍ତ୍ତକୁ ମନେପକାଇ ସୁସ୍ମିତା ତାଙ୍କ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଏକ ଫୋଟ ସହିତ ପୋଷ୍ଟ ସେୟାର୍ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କର ଏହି ପୋଷ୍ଟର ଫୋଟ ମିସ୍ ୟୁନିଭର୍ସ ହେବା ସମୟର ।

ଏହି ପୋଷ୍ଟରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଲେଖିଛନ୍ତି, ଆପଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେହି କେବେ ଅସମ୍ଭବକୁ ଦେଖିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହାକୁ ସମ୍ଭବ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି କି । ସେହି ସୁଯୋଗକୁ ସମ୍ଭବ କରିଥିବାରୁ କେବେ ଭଗବାନଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇଛନ୍ତି କି । ମୋ ପାଖରେ ଏହି ସୁଯୋଗ ଅଛି । ମୋ ମଦର୍ ଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଇଣ୍ଡିଆକୁ, ମନିଲାରେ #ମିସ୍ ୟୁନିଭର୍ସରେ ଭାରତର ପ୍ରଥମ ବିଜୟର ୨୭ ତମ ବାର୍ଷିକୀ ପାଇଁ ଅନେକ ଶୁଭେଚ୍ଛା #ଫିଲିପାଇନ୍ସ । ୨୧ ମେ ୧୯୯୪ ସକାଳ କେବଳ ଗୋଟେ ୧୮ ବର୍ଷର ଝିଅର ଜୀବନ ବଦଳାଇଲା ନାହିଁ, ଏହା ସହିତ ଏକ ଇତିହାସ ମଧ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି କଲା । ଏସବୁ ବ୍ୟତୀତ ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ ତାଙ୍କ କ୍ୟାପସନରେ ନିଜ ହୃଦୟର କଥା ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ସହିତ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ମଧ୍ୟ ଜଣାଇଛନ୍ତି ।

କହିରଖୁଛୁ ଯେ, ମିସ୍ ୟୁନିଭର୍ସ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ସମୟରେ ସୁସ୍ମିତା ସେନ୍ ତାଙ୍କ ଉତ୍ତର ସହିତ ମଧ୍ୟ ବିଚାରପତିମାନଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିଥିଲେ । ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମଞ୍ଚରେ ସୁସ୍ମିତା ସେନ୍ କହିଥିଲେ ଯେ ଭାରତୀୟଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରେମ କିପରି ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ବଡ ପୁଞ୍ଜି ଅଟେ । ପ୍ରେମ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ କିପରି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଧର୍ମର ଲୋକମାନେ ଭାରତରେ ରୁହନ୍ତି । ସମସ୍ତଙ୍କର ପାରସ୍ପରିକ ଭାଇଚାରା ସହିତ ଏକାଠି ରହିବା କହିଥାଏ ଯେ ପ୍ରେମ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବଞ୍ଚିବାର ଏକମାତ୍ର ମୂଳ ମନ୍ତ୍ର ଅଟେ ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି ସୁସ୍ମିତା ସେନଙ୍କ ପାଇଁ ୨୦୨୦ ବହୁତ ଭାଗ୍ୟବାନ୍ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି । ଏହି ବର୍ଷ ସେ ଡିସ୍ନି-ହଟଷ୍ଟାରର ୱେବ୍ ସିରିଜ୍ ‘ଆର୍ଯ୍ୟ’ ସହିତ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ । ସୁସ୍ମିତାଙ୍କ ଏହି ୱେବ୍ ସିରିଜ୍ ହେଉଛି ଡଚ୍ ସିରିଜ୍ ‘ପେନୋଜା’ର ଏକ ହିନ୍ଦୀ ରିମେକ୍ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଆର୍ଯ୍ୟର ଦ୍ୱିତୀୟ ସିଜିନ୍ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ ବିଷୟରେ କହିବାକୁଗଲେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଗତ ବର୍ଷ ଠାରୁ ମଡେଲ୍ ରୋହମାନ୍ ଶାଲଙ୍କୁ ଡେଟ୍ କରୁଛନ୍ତି ।

ଏହି ଦୁଇଜଣଙ୍କ ବୟସ ମଧ୍ୟରେ ୧୫ ବର୍ଷର ପାର୍ଥକ୍ୟ ଅଛି । ସୁସ୍ମିତାଙ୍କୁ ୪୫ ବର୍ଷ ବୟସ ଏବଂ ରୋହମାନଙ୍କୁ ୨୯ ବର୍ଷ ବୟସ । ଦୁହେଁ ‘ଲାଇଭ୍-ଇନ୍’ରେ ରୁହନ୍ତି । ସୁସ୍ମିତା ଦୁଇ ଝିଅ ରେନେ ଏବଂ ଅଲିଶାଙ୍କୁ ପୋଷ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ରୋହମାନ ଏବଂ ସୁସ୍ମିତାଙ୍କର ଉଭୟ ଝିଅଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଭଲ । ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଆର୍ଯ୍ୟର ସିଜନ୍ ୨ରେ ସୁସ୍ମିତାଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *