କଲିକତା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ମେରୀଟ୍ ତାଲିକାରେ ସନୀ ଲିୟୋନୀଙ୍କ ନାମ, ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦେଇଛନ୍ତି କୌତୁକପୂର୍ଣ୍ଣ ମନ୍ତବ୍ୟ !

କଲିକତାର ଆଶୁତୋଷ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଇଂରାଜୀ ବୀଏ (ହନର୍ସ)ରେ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି, ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ କଥା ଏହା ଯେ ଏହି ତାଲିକାରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଏବଂ ମଡେଲ ସନୀ ଲିୟୋନୀଙ୍କ ନାମ ଆସିଛି । ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି କି ସନୀ ଲିୟୋନୀଙ୍କ ଦ୍ୱାଦଶ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷାରେ ଚାରୋଟି ବିଷୟରେ ଚାରି ଶହ ମାର୍କ ଆସିବାର କଥା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି । ଏହି ତାଲିକାରେ ସନୀ ଲିୟୋନୀଙ୍କ ନାମ ଆଗରେ ଆବେଦନ ଆଈଡୀ ଏବଂ କ୍ରମିକ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି । କହିରଖୁଛୁ କି ଆଶୁତୋଷ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଏହି ଆଡମିଶନ ତାଲିକା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦିନ ମାନଙ୍କରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ।

newstrend

ସନୀ ଲିୟୋନୀ କହିଛନ୍ତି, “ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ମିଶିବା….”

କହିରଖୁଛୁ କି ଏହି ତାଲିକା ଯେତେବେଳେ ସନୀ ଲିୟୋନୀଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିଲା, ସେତେବେଳେ ସେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ହସକୁ ରୋକି ପାରି ନଥିଲେ । ସେ ଏହା ଉପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେବା ସହିତ ନିଜ ଟ୍ୱିଟରରେ ଲେଖିଛନ୍ତି କି, କଲେଜର ପରବର୍ତ୍ତୀ ସେମିଷ୍ଟରରେ ମିଶୁଛି । ଆଶା କରୁଛି କି ଆପଣମାନେ ମୋ ଶ୍ରେଣୀରେ ଥିବେ । ଏଥି ସହିତ କଲେଜ ପ୍ରଶାସନର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି କି ଏହା କିଛି ଖଳ ପ୍ରକୃତିର ଲୋକଙ୍କ କାମ ଅଟେ । ସେ କହିଛନ୍ତି କି କେହି ଜଣେ ଜାଣିଶୁଣି ଭୁଲ୍ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି ଯାହା ଉପରେ ସନୀ ଲିୟୋନୀ ଲେଖା ଯାଇଛି । ଆମେ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଆଡମିଶନ ବିଭାଗକୁ ଏହାର ସୂଚନା ଦେଇଛୁ ଏବଂ ଯଥା ଶୀଘ୍ର ସମାଧାନ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ କହିଛୁ । ଏଥିସହ ଅଧିକାରୀ ଜଣକ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି କି ଆମେ ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରିବୁ ।

ସନୀ ଲିୟୋନୀ ଅନେକ ଥର ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରି ସାରିଛନ୍ତି

ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ଏହା ଯେ ସନୀ ଲିୟୋନୀ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଅନେକ ଥର ଶୀର୍ଷ ତାଲିକାରେ ସ୍ଥାନ ବଜାୟ ରଖି ପାରିଛନ୍ତି । ମନେ ପକାଇଦେଉଛୁ କି ଗତ ବର୍ଷ ବିହାର ଜନସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ବିଭାଗରେ ଜୁନିୟର ଇଞ୍ଜିନିୟର ପଦ ପାଇଁ ଡ୍ରାଫ୍ଟ ତାଲିକାରେ ସନୀ ଲିୟୋନୀ ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥିଲେ । ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜଣକ ୯୮.୫ ପ୍ରତିଶତ ମାର୍କ ସହ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂର ଡିପ୍ଲୋମା ସିଟ୍ ଉପରେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।

newstrend

ସନୀ ଏହା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ବ୍ୟକ୍ତ କରିବା ସହିତ କହିଥିଲେ କି ମୋତେ ବହୁତ ଖୁସି ଲାଗୁଛି କି ଅନ୍ୟ ଲୋକ ମାନେ ମଧ୍ୟ ଏତେ ଭଲ ମାର୍କ ରଖିଛନ୍ତି । ତେବେ ବିହାରର ଯୁଗ୍ମ ସଚିବ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଜାରି କରିବା ସହ କହିଛନ୍ତି କି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଜଣକ ନକଲି ଥିଲେ । ଏହା ସହିତ ହିଁ ସେ କହିଛନ୍ତି କି, ହଁ ଆମକୁ ସନୀ ଲିୟୋନୀ ନାମକ ଜଣେ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଆବେଦନ ପତ୍ର ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥିଲା, ଯାହାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ନାମ ଲିୟୋନୀ ଲିୟୋନୀ ଏବଂ ଜନ୍ମ ତାରିଖ ମଇ ମାସ ୧୩ ତାରିଖ ୧୯୯୧ ମସିହା କୁହା ଯାଇଥିଲା । ଅଧିକାରୀ ଜଣକ କହିଛନ୍ତି କି ଆମେ ଏହି ଘଟଣାର ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିବୁ ଏବଂ ଉପସ୍ଥାପିତ କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଦଲିଲର ସତ୍ୟତାର ମଧ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ କରିବୁ ।

କହିରଖୁଛୁ କି ସନୀ ଲିୟୋନୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସହିତ ଲସ୍ ଏଞ୍ଜେଲସରେ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରୁଛନ୍ତି । ଭାରତରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଲକଡାଉନ ଉଠାଯିବା ପରେ ହିଁ ସେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଡୈନିୟଲ ୱେବର ଏବଂ ସନ୍ତାନ ନିଶା, ନୂହ ଏବଂ ଅଶରଙ୍କ ସହିତ ଆମେରିକା ପାଇଁ ଉଡାଣ ଭରିଥିଲେ । ସେ କହିଥିଲେ କି ତାଙ୍କ ପରିବାର ଆମେରିକାରେ ଅଧିକ ସୁରକ୍ଷିତ ରହିବେ ।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*