‘ସୋନୁ ସୁଦ୍’ କଲେ ସରକାରଙ୍କୁ ନିବେଦନ, କହିଲେ କରୋନା ସମୟରେ ଅନାଥ ହୋଇଥିବା ପିଲାମାନଙ୍କୁ ମାଗଣାରେ ପାଠ ପଢାଯାଉ !

‘ସୋନୁ ସୁଦ୍’ କଲେ ସରକାରଙ୍କୁ ନିବେଦନ, କହିଲେ କରୋନା ସମୟରେ ଅନାଥ ହୋଇଥିବା ପିଲାମାନଙ୍କୁ ମାଗଣାରେ ପାଠ ପଢାଯାଉ !

ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ସୋନୁ ସୁଦ୍ କରୋନା କାଳରେ ଗତ ଏକ ବର୍ଷ ଧରି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାରେ ଲାଗି ପଡିଛନ୍ତି । ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଘରେ ପହଞ୍ଚାଇବା ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସେମାନଙ୍କୁ ରୋଜଗାର ଯୋଗାଇବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱ ସୋନୁ ସୁଦ୍ ଉଠାଇ ସାରିଛନ୍ତି । ଲୋକମାନେ ସୋନୁଙ୍କୁ ନିଜ ଭଗବାନ୍ ମାନିଥାନ୍ତି । ଏଥିସହିତ ବର୍ତ୍ତମାନ କରୋନାର ଦ୍ଵିତୀୟ ଲହର ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଅଭିନେତା କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଲୋକମାନଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସାହାଯ୍ୟ ପହଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ନିକଟରେ ସୋନୁ ସୁଦ୍ ନିଜ ଟ୍ୱିଟର୍ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର୍ କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ସମସ୍ତ ସରକାରଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି କି ଯେଉଁ ପିଲାମାନଙ୍କର ପିତାମାତା କରୋନା କାଳରେ ନିଜର ଜୀବନ ହରାଇ ସାରିଛନ୍ତି, ସେହି ପିଲାମାନଙ୍କର ପାଠପଢାର ସମସ୍ତ ଖର୍ଚ୍ଚ ସରକାର ନିଜେ ବହନ କରନ୍ତୁ, ଯାହାଫଳରେ ପିଲାମାନେ ମାଗଣାରେ ପାଠ ପଢିପାରିବେ ।

ଭିଡ଼ିଓରେ ସୋନୁ ସୁଦ୍ ସରକାରଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିବାର ଦେଖା ଯାଇଛନ୍ତି । “ନମସ୍କାର, ମୁଁ ଆଜି ସରକାରଙ୍କୁ ଏବଂ ସେହି ସମସ୍ତ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିବାକୁ ଯାଉଅଛି, ଯେଉଁମାନେ ଏହି ସମୟ ସାହାଯ୍ୟରେ ଆଗକୁ ଆସିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ଆମେ ସମସ୍ତେ ଦେଖିଛୁ ଯେ କରୋନାର ଏହି ଦ୍ଵିତୀୟ ଲହରରେ ବହୁତ ଲୋକ, ବହୁତ ପରିବାର ନିଜ ପରିବାରର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ହରାଇଛନ୍ତି । ପିଲାମାନେ ନିଜ ପିତାମାତାଙ୍କୁ ହରାଇଛନ୍ତି, କାହାର ମା ଚାଲି ଯାଇଥିବାବେଳେ ଆଉ କାହାର ବାପା ଚାଲି ଯାଇଛନ୍ତି, କେଉଁମାନଙ୍କର ପିତାମାତା ଉଭୟ ଚାଲି ଯାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ସେହି ପିଲାମାନେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଛୋଟ ଅଛନ୍ତି, କିଏ ୧୦ ପୁଣି ଆଉ କିଏ ୧୨ ପୁଣି ଆଉ କିଏ ୮ ବର୍ଷର ଅଛନ୍ତି । ମୁଁ ସବୁବେଳେ ସେହି ପିଲାମାନଙ୍କର ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିଥାଏ ।

ସୋନୁ ଭିଡ଼ିଓରେ ଆଗକୁ କହିଛନ୍ତି କି, ମୁଁ ସମସ୍ତ ସରକାରଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରୁଅଛି କି ଏକ ନିୟମ ନିର୍ମାଣ କରିବା ଉଚିତ କି ଏହି କୋଭିଡ୍ ସମୟରେ ଯେଉଁ ଲୋକମାନେ ନିଜ ପରିବାରର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ହରାଇଛନ୍ତି, ସେହି ପିଲାମାନଙ୍କର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପାଠପଢା ଅର୍ଥାତ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି କଲେଜ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ସେ ସରକାରୀ ସ୍କୁଲର ପିଲା ହୁଅନ୍ତୁ କିମ୍ବା ବେସରକାରୀ ସ୍କୁଲର ପିଲା, ସେମାନଙ୍କର ପାଠପଢା ମାଗଣାରେ ହେବା ଉଚିତ । ଯାହାଫଳରେ ଯେଉଁମାନେ ନିଜ ପିତାମାତାଙ୍କୁ ହରାଇଛନ୍ତି, ସେମାନେ ନିଜ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ନିରାପଦରେ ରଖିପାରିବେ । ବିଶେଷକରି ଯେଉଁମାନେ ଏହି କରୋନା ସମୟରେ ନିଜ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ହରାଇଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ନିୟମ ନିର୍ମାଣ କରିବା ଉଚିତ୍ । ମୁଁ ସେହି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଅଛି, ଯେଉଁମାନଙ୍କ ସ୍ୱରରେ ଶକ୍ତି ରହିଛି, ସେମାନେ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ଆଗକୁ ଆସନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହି ସ୍ୱର ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଉତ୍ତୋଳନ କରନ୍ତୁ, ଧନ୍ୟବାଦ୍ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *