ଛୋଟ ବେଳରେ ଖୁବ୍ ସୁନ୍ଦରୀ ଦେଖା ଯାଉଥିଲେ ସୋନାକ୍ଷୀ ସ୍ନିହା ! ଦେଖନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ସୁନ୍ଦର ଫଟୋଗୁଡିକ…

ଛୋଟ ବେଳରେ ଖୁବ୍ ସୁନ୍ଦରୀ ଦେଖା ଯାଉଥିଲେ ସୋନାକ୍ଷୀ ସ୍ନିହା ! ଦେଖନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ସୁନ୍ଦର ଫଟୋଗୁଡିକ…

ବଲିଉଡ଼ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମଧ୍ୟରେ ଜଣେ ସୋନାକ୍ଷୀ ସ୍ନିହାଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ୍ ଅଛି । ଏହା ଏହି ସମୟର ବଲିଉଡ଼ର ଲିଡିଂ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଅଟନ୍ତି । ଆପଣଙ୍କୁ ସୁଚାଇଦେଉଛୁ ଯେ ସୋନାକ୍ଷୀ ସ୍ନିହା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତା ଶତ୍ରୁଘ୍ନ ସ୍ନିହାଙ୍କ ଝିଅ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ସେ ନିଜ ଫିଲ୍ମୀ କ୍ୟାରିୟର୍ ଆରମ୍ଭରେ ସଲମାନ୍ ଖାଁଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର “ଦବଙ୍ଗ’ରୁ କରିଥିଲେ । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପରେ ସୋନାକ୍ଷୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଅନେକଗୁଡ଼ିଏ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ ଅଫର୍ ଆସିଥିଲା । ଆପଣଙ୍କୁ ସୁଚାଇଦେଉଛୁ ଯେ ସୋନାକ୍ଷୀ ସ୍ନିହା ନିଜର ୩୪ତମ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରିସାରିଛନ୍ତି । ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ଛୋଟ ବେଳର ଫୋଟ ଓ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ସହ ଜଡ଼ିତ କିଛି କଥା ବିଷୟରେ କହିବୁ ।

ଯେପରିକି ଆମେ ସମସ୍ତେ ଜାଣୁ ଯେ କରୋନା କାଳରେ ଲକଡାଉନ୍ ସମୟ ଚାଲୁଛି । ଏଥି ମଧ୍ୟରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ନିଜର ଜନ୍ମଦିନ ନିଜ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ସହ ପାଳନ କରିଛନ୍ତି । ଯେପରିକି ଆପଣ ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି ଯେ ସୋନାକ୍ଷୀ ସ୍ନିହା ଅଭିନେତା ଶତ୍ରୁଘ୍ନ ସ୍ନିହା ଓ ପୁନମ୍ ସ୍ନିହାଙ୍କ ଝିଅ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ଜନ୍ମ ବିହାରର ପାଟଣାରେ ହୋଇଥିଲା । ସୋନାକ୍ଷୀ ସ୍ନିହାଙ୍କ ଦୁଇଟି ଭାଇ ଅଛନ୍ତି, ତାଙ୍କର ଦୁଇଟି ଭାଇର ନାମ ଲବ ଓ କୁଶ ଅଟେ । ଏ ଦୁଇ ଭାଇ ଯାଆଁଳା ଅଟନ୍ତି । ସୋନାକ୍ଷୀଙ୍କ ଭାଇ ଲବଙ୍କୁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର “ସଦିୟା”ରେ ଦେଖା ଯାଇଥିଲା ।

ଆପଣଙ୍କୁ ସୁଚାଇଦେଉଛୁ ଯେ ସୋନାକ୍ଷୀ ସ୍ନିହାଙ୍କ ଆରମ୍ଭ ଶିକ୍ଷା ବିଦ୍ୟା ମନ୍ଦିରରେ ହୋଇଥିଲା । ଏଠାରୁ ନିଜ ସ୍କୁଲ୍ ଶିକ୍ଷା ସମାପ୍ତ କରିବା ପରେ ସେ ଶ୍ରୀମତୀ ନାଥିବାଇ ଦାମୋଦର ଠାକରେ ବିମେନ୍ସ ୟୁନିଭର୍ସସିଟିର ଫ୍ୟାଶନ୍ ଡିଜାଇନିଂରେ ଗ୍ରେଜୁଏସନ୍ ପୂରଣ କରିଛନ୍ତି । ବୋଧହୁଏ କେହି ଏହା ବିଷୟରେ ଜାଣିଥିବେ ଯେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସୋନାକ୍ଷୀ ସ୍ନିହା ଆଗରୁ ଜଣେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଫ୍ୟାଶନ୍ ଡିଜାଇନର ହେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଭାଗ୍ୟକୁ ବୋଧହୁଏ ଆଉ କିଛି ମଞ୍ଜୁର ଥିଲା ।

ସୋନାକ୍ଷୀ ସ୍ନିହା ଏପରି କେବେ ଭାବିନଥିଲେ ଯେ ସେ ଅଭିନୟରେ ନିଜ କ୍ୟାରିୟର୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ଏକ ନୂଆ ମୋଡ଼ ଆସିଲା ଏବଂ ସଲମାନ୍ ଖାଁଙ୍କ କହିବା ଯୋଗୁଁ ସେ ୨୦୧୦ରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର “ଦବଙ୍ଗ”ରୁ ନିଜ ବଲିଉଡ଼ କ୍ୟାରିୟରର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ସୋନାକ୍ଷୀ ସ୍ନିହାଙ୍କ ଅଭିନୟକୁ ଲୋକେ ଖୁବ୍ ପ୍ରଶଂସା କରୁଥିଲେ । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ ସୋନାକ୍ଷୀଙ୍କୁ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭାବେ ପୁରସ୍କୃତ କରାଯାଇଥିଲା ।

ସୋନାକ୍ଷୀ ସ୍ନିହା ଜଣେ ଖୁବ୍ ଭଲ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଟନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଉତ୍ତମ ଅଭିନୟ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ତାଙ୍କ ସୁନ୍ଦରତାକୁ ମଧ୍ୟ ଲୋକେ ଖୁବ୍ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ଅଭିନେତ୍ରୀ ନିଜ ଫିଲ୍ମୀ କ୍ୟାରିୟରରେ ପରଦାରେ ଏକ୍ସନରୁ ଆରମ୍ଭ କରି କମେଡ଼ି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବହୁତ ଭଲ ଭଲ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି । ସୋନାକ୍ଷୀ ସ୍ନିହା ୩୪ ବର୍ଷ ବୟସରେ ମଧ୍ୟ ଖୁବ୍ ସୁନ୍ଦରୀ ଦେଖାଯାନ୍ତି । ଛୋଟ ବେଳରେ ମଧ୍ୟ ସେ ଏତିକି କ୍ୟୁଟ୍ ନଜର ଆସୁଥିଲେ । ଯଦି ଆପଣ ସୋନକ୍ଷୀ ସ୍ନିହାଙ୍କ ବାଲ୍ୟ କାଳର ଫୋଟ ଦେଖିବେ ତେବେ ସେଥିରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଗୋଲୁ ମୋଲୁ ଓ କ୍ୟୁଟ୍ ନଜର ଆସୁଥିଲେ ।

ଆପଣଙ୍କୁ ସୁଚାଇଦେଉଛୁ ଯେ ସୋନାକ୍ଷୀ ସ୍ନିହା ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଖୁବ୍ ସକ୍ରିୟ ରୁହନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନେ ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ନିଜ ଫ୍ୟାନ୍ସ ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଇଂଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ନିଜ ଫୋଟ ସେୟାର୍ କରନ୍ତି । ସୋନାକ୍ଷୀ ସ୍ନିହା ନିଜ ପରିବାର ସହ ଜଡ଼ିତ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ନିଜ ପିତାଙ୍କ ପ୍ରିୟ ଅଟନ୍ତି । ସୋନାକ୍ଷୀ ସ୍ନିହା ମଧ୍ୟ ସର୍ବଦା ସଫଳତାର ସମସ୍ତ ଶ୍ରେୟ ନିଜ ମାତାପିତାଙ୍କୁ ଦିଅନ୍ତି ସୋନାକ୍ଷୀ ସ୍ନିହା ବହୁତ ଭଲ ଅଭିନୟ କରନ୍ତି । ଏହାବ୍ୟତୀତ ସୋନାକ୍ଷୀଙ୍କୁ କସଟ୍ୟୁମ୍ ଡିଜାଇନିଂ ଓ ପେଣ୍ଟିଙ୍ଗର ରୁଚି ରହିଛି । ଆପଣଙ୍କୁ ସୁଚାଇଦେଉଛୁ ଯେ ୨୦୦୫ରେ ଆସିଥିବା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ମେରା ଦିଲ୍ ଲେକେ ଦେଖୋ’ରେ କସଟ୍ୟୁମ୍ ଡିଜାଇନ୍ ସେ କରିଥିଲେ ।

ଜଣାଇଦେଉଛୁ ଯେ ସୋନାକ୍ଷୀ ସ୍ନିହା ନିଜ ଫିଲ୍ମୀ କ୍ୟାରିୟରରେ ଦବଙ୍ଗ, ରାଉଡି ରଠୋର୍, ସନ୍ ଅଫ୍ ସର୍ଦାର୍, ଦବଙ୍ଗ-୨, ହଲିଡେ ଆଦି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ନଜର ଆସିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ନିଜ ସୁନ୍ଦର ଅଭିନୟ ବଳରେ ଭଲ ନାମ ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି । ଆଜି ମଧ୍ୟ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରିୟ ଲୋକଙ୍କ କୌଣସି ଅଭାବ ନାହିଁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *