ଜୀବନର ହେବାକୁ ଥିବା କିଛି ଘଟଣା ସୂଚିତ କରେ ଯେ ଆମ ସହିତ ଭଲ ନା ଖରାପ ହେବାକୁ ଯାଉଛି !

ଜୀବନର ହେବାକୁ ଥିବା କିଛି ଘଟଣା ସୂଚିତ କରେ ଯେ ଆମ ସହିତ ଭଲ ନା ଖରାପ ହେବାକୁ ଯାଉଛି !

ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଆମ ଜୀବନରେ ଏପରି କିଛି ଘଟଣା ଘଟିଥାଏ ଯାହା ଦେଖି ଆମକୁ କେତେବେଳେ ଭଲ ଲାଗେ ତ କେତେବେଳେ ଖରାପ । ବେଳେବେଳେ ଆମ ଚାରିପାଖରେ ଘଟୁଥିବା ଘଟଣା ହେତୁ ଆମେ ଟିକେ ଅଜବ ଅନୁଭବ କରୁ । ଆଜିର ଵ୍ୟସ୍ତ ବହୁଳ ଜୀବନରେ କାହା ପାଖରେ ଏତେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ସମୟ ନାହିଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଘଟଣା କୁ ବିଶ୍ଳେଷଣ କରିବାକୁ, ତେଣୁ ଅନେକ ଥର ଆମ ଚାରିପାଖରେ କିଛି ଘଟଣା କୁ ଆମେ ପ୍ରାୟତଃ ଅଣଦେଖା କରିଥାଉ କିନ୍ତୁ ଆମେ ଜାଣୁ ନଥାଉ ଯେ ଏହି ଘଟଣାଗୁଡ଼ିକୁ ଅଣଦେଖା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆମେ ନିଜର ତଥା ଆମ ପରିବାର ପାଇଁ ଅସୁବିଧାର କାରଣ ହୋଇଥାଉ । ଆମ ଚାରିପାଖରେ ଘଟୁଥିବା ଘଟଣାଗୁଡ଼ିକର କିଛି ନା କିଛି ଅର୍ଥ ଅଛି ଯାହା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଆମ ଜୀବନ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ । ଆଜି, ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି କିଛି ଘଟଣା ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ । ମୁଁ ସେହିମାନଙ୍କ କଥା କହିବାକୁ ଯାଉଛି ଯେଉଁମାନେ ସୂଚାଇ ଦେଇ ଥାନ୍ତି ଯେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଶୁଭ କିମ୍ବା ଅଶୁଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହା ବିଷୟରେ

ହାତରୁ ଖାଦ୍ୟ ଖସିବା- ଯଦି ଗୃହଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ହାତରୁ ଖାଦ୍ୟ ଖସୁଥାଏ, ତେବେ ଏହା ଏହି ଅଘଟଣାର ସଙ୍କେତ ଅଟେ ଯେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଆପଣଙ୍କ ସହ କିଛି ଖରାପ ଘଟଣା ଘଟିପାରେ । ମହିଳାଙ୍କ ହାତରୁ ବାରମ୍ବାର ଖାଦ୍ୟ ଖସିଯିବା ଦ୍ୱାରା ଦାରିଦ୍ର୍ୟତା ସୃଷ୍ଟି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଥାଏ । ଏହା ସୂଚାଇଥାଏ ଯେ ସମୟ ଥାଉ ଥାଉ ସତର୍କ ହେବା ଉଚିତ ।

କ୍ଷୀର ତଳେ ପଡିବା- ଯଦି ଆପଣ କ୍ଷୀର ରାନ୍ଧିବା କିମ୍ବା କୌଣସି କାରଣରୁ କ୍ଷୀର ବାରମ୍ବାର ଭୂମିରେ ପଡୁଛି, ତେବେ ଏହା ଏକ ଭଲ ସଙ୍କେତ ନୁହେଁ ଯଦି ନିୟମିତ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଏହି ଘଟଣା ଘଟୁଛି ତେବେ ଆପଣଙ୍କର କ୍ଲେଶ ଆସିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ।

ବେଲନାର ଭାଙ୍ଗିବା- ଯଦି ତୁମର ବେଲନା ପଟା ହଠାତ୍ ଭାଙ୍ଗିଯାଏ, ତେବେ ଏହା ଅଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଏହା ସୂଚିତ କରେ ଯେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଦରିଦ୍ରତା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ।

ଚଢେଇ ବସା କିମ୍ବା ମହୁଫେଣା- ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯଦି ଗୋଟିଏ କପୋତ ଘରେ ବସା ନିର୍ମାଣ କରେ କିମ୍ବା ମହୁମାଛି ମହୁଫେଣା କରେ ତେବେ ଏହା ଭଲ ସୂଚନା ନୁହେଁ ।

ବୁଢ଼ୀଆଣୀ ଜାଲ- ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ବୁଢ଼ୀଆଣୀ ଜାଲ ହୋଇଛି, ତେବେ ଏହା ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ନାହିଁ, ଅର୍ଥ ଲାଭ ପଥରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରିବାର ସୂଚନା ଦେଇଥାଏ ।

ଭଙ୍ଗା ଦର୍ପଣ- ଯଦି ଆମେ ବସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଦେଖୁ, ତେବେ ଭଙ୍ଗା ଦର୍ପଣକୁ ଘରେ ରଖିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ । ଏହା ଘରେ ନକାରାତ୍ମକତା ଶକ୍ତି ଆଣିଥାଏ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଭଙ୍ଗା ଦର୍ପଣ ଅଛି, ତେବେ ତୁରନ୍ତ ଏହାକୁ ବାହାର କରନ୍ତୁ ।

ବାଦୁଡ଼ି ଆଗମନ- ଯଦି କୌଣସି ବାଦୁଡି ଭୁଲରେ ବି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ପ୍ରବେଶ କରନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ନାହିଁ । ଏହି ଘଟଣା ସୂଚିତ କରେ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ କିଛି ଖରାପ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ।

ଘରେ ନିଆଁ ଲାଗିବା- ଯଦି କୌଣସି ଖୁସି ସମୟରେ ଘରେ ହଠାତ୍ ନିଆଁ ଲାଗିଥାଏ କିମ୍ବା ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଘରର କାନ୍ଥରେ ଫାଟ ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ, ତେବେ ଏହା ସୂଚାଇଥାଏ ଯେ ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *