ଦିଶାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ହୋଇଛି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଖୁଲାସା ! ମରିବା ପୂର୍ବରୁ ୪୫ ମିନିଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ କଥା ହୋଇଥିଲେ ।

ଦିଶା ଶାଲିୟାନ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲା ଏକ ରହସ୍ୟମୟ ମାମଲାରେ ପରିଣତ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ୍ ଦାବି କରିଛି କି ଦିଶା ଶାଲିୟାନ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସଙ୍କ ଅନୁସାରେ ଦିଶା ଆର୍ଥିକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତାରେ ଥିଲେ । ସେଥିପାଇଁ ସେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଦେଇଥିଲେ । ବିଜେପି ସାଂସଦ ଏବଂ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ନେତା ନାରାୟଣ ରାଣେ କହିଛନ୍ତି କି ଦିଶା ଶାଲିୟାନଙ୍କ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି । ନାରାୟଣ ରାଣେଙ୍କ ଅନୁସାରେ ଦିଶା ଶାଲିୟାନଙ୍କ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟରେ ତାଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଅଙ୍ଗ ଉପରେ ଆଘାତ ଲାଗିବା କଥା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ।

ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହିତ ଫୋନରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିଥିଲେ

newstrend

ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସର ସୂତ୍ର ଅନୁସାରେ ଦିଶା ଶାଲିୟାନ ଝରକା ଦେଇ ଡେଇଁବା ପୂର୍ବରୁ ନିଜର ଜଣେ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହିତ ୪୫ ମିନିଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିଥିଲେ । ସେହି ସମୟରେ ଦିଶା ତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କ ବୃତ୍ତିଗତ କାରଣକୁ ସେୟାର କରିଥିଲେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ୍ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶିତ ଯେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ୍ ନିକଟରେ ୮ ଜୁନର ସେହି ବିଲ୍ଡିଂର ସମସ୍ତ ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ ରହିଛି । ସେହିଦିନ ସୋସିଇଟିକୁ କେହି ହେଲେ ମଧ୍ୟ ଆସି ନଥିଲେ । ଯେଉଁମାନେ ମଧ୍ୟ ଆସିଥିଲେ ସେମାନେ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସେବା ସହିତ ଜଡିତ ଥିଲେ କିମ୍ବା କର୍ମଚାରୀ ଥିଲେ । ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ୍ ଏହି ସମସ୍ତଙ୍କ ଷ୍ଟେଟମେଣ୍ଟ ରେକର୍ଡ କରିଦେଇଛି । ଜୁନ ୯ ତାରିଖରେ ଦିଶାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଶତାବ୍ଦୀ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ଆସିଥିଲା । ଏହା ପରେ ଦିଶାଙ୍କ କୋଭିଡ ପରିକ୍ଷଣ କରାଯାଇଥିଲା ଯାହାର ରିପୋର୍ଟ ୧୧ ଜୁନକୁ ମିଳିଥିଲା ଯାହା ନକାରାତ୍ମକ ଥିଲା । ଯାହା ପରେ ହିଁ ଦିଶାଙ୍କ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରାଯାଇଥିଲା ।

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ସହିତ ଏହିପରି ପରିଚୟ ହୋଇଥିଲା

newstrend

ଦିଶା କାର୍ନରଷ୍ଟୋନ ନାମକ ଏକ କମ୍ପାନୀରେ କାମ କରୁଥିଲେ ଏବଂ କମ୍ପାନୀ ଜରିଆରେ ହିଁ ସେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କରେ ଆସିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏହି ସମ୍ପର୍କ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ବୃତ୍ତିଗତ ଆଧାରରେ ଥିଲା ।

newstrend

ବାସ୍ତବରେ ବିହାର ପୋଲିସ୍ ନିକଟରେ ସୁଶାନ୍ତ ମାମଲାର ଯାଞ୍ଚ କରୁଥିବା ସମୟରେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ୍ ଠାରୁ ଦିଶା ମାମଲା ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ମାଗିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ୍ ଦିଶାଙ୍କ ମାମଲା ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ସେୟାର କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲା ଏବଂ କହିଥିଲେ କି ଦିଶାଙ୍କ ମାମଲା ସହିତ ଜଡିତ ସମସ୍ତ ଫାଇଲ ଡିଲିଟ୍ ହୋଇଯାଇଛି । ଏଥି ସହିତ କିଛି ଦିନ ପରେ ବିଜେପି ସାଂସଦ ଏବଂ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ନେତା ନାରାୟଣ ରାଣେଙ୍କର ଦିଶା ଏବଂ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ବୟାନ ଆସିଛି । ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଦିଶା ଏବଂ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ଏକ ହତ୍ୟା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

newstrend

କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଦିଶାଙ୍କ ସହିତ କିଛି ଏହିପରି ହୋଇଥିଲା, ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ସେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଦେଇଥିଲେ । ଏଥି ସହିତ ଦିଶାଙ୍କ ବିଷୟରେ ସୁଶାନ୍ତ ଜାଣିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଜଣାଥିଲା କି ଶେଷରେ କେଉଁ ଲୋକମାନଙ୍କ କାରଣରୁ ଦିଶା ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି । ସୁଶାନ୍ତ ଦିଶାଙ୍କ ମାମଲାକୁ ନେଇ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ ମଧ୍ୟ କରିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ ଲୋକଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଦିଶାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରେ ସୁଶାନ୍ତ ଦୁଃଖିତ ଥିଲେ । ତଥାପି ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ୍ ଦିଶା ଏବଂ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସହ ଜଡିତ ଏହି ସମସ୍ତ ଦାବିକୁ ମିଥ୍ୟା ବୋଲି ପରିଣାମ ଦେଉଛି । ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଏହି ଦୁଇ ଜଣ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି ।

ସିବିଆଇ ଯାଞ୍ଚ କରିବ

newstrend

ସୁଶାନ୍ତ ଦିଶାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରେ ଦୁଃଖିତ ଥିଲେ । ଏଥିପାଇଁ ସିବିଆଇ ଦିଶାଙ୍କ ମାମଲାକୁ ମଧ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ କରିପାରେ । ତେବେ ଏହା ଜଣା ପଡ଼ିଯିବ କି ସୁଶାନ୍ତ କାହିଁକି ଦିଶାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରେ ଚିନ୍ତିତ ଥିଲେ? କେଉଁ କାରଣ ହେତୁ ଦିଶା ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ ? ସତରେ କଣ ଦିଶାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ବିଷୟରେ ସୁଶାନ୍ତ ଏହିପରି କିଛି ଜାଣିଥିଲେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ମାରି ଦିଆଯାଇଛି ?

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*