ବିଜେପିର ହାତ ଧରିବାର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ଅଛି ଶିବସେନା ! ସଞ୍ଜୟ ରାଉତଙ୍କ ଟୁଇଟ୍ ଏହା ସୂଚିତ କରିଛି…

ବିଜେପିର ହାତ ଧରିବାର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ଅଛି ଶିବସେନା ! ସଞ୍ଜୟ ରାଉତଙ୍କ ଟୁଇଟ୍ ଏହା ସୂଚିତ କରିଛି…

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅନିଲ୍ ଦେଶମୁଖଙ୍କ ମୁମ୍ବାଇର ପୂର୍ବତନ ପୋଲିସ୍ କମିଶନର ପରମବୀର୍ ସିଂଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ହୋଇଥିବା ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଶିବସେନାକୁ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅନିଲ୍ ଦେଶମୁଖଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦାବିରେ ପଚରାଉଚରା କରାଯାଉଛି । ଏହି ସମୟରେ ଶିବସେନା ସାଂସଦ ସଞ୍ଜୟ ରାଉତଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଏବଂ ସେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି । ଯେଉଁଥିରେ ସେ ତାଙ୍କ କଥାକୁ କବିତା ଢ଼ଙ୍ଗରେ କହିଛନ୍ତି । ରବିବାର ଟୁଇଟ୍ କରି ଅନିଲ୍ ଦେଶମୁଖ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, “ଶୁଭ ସକାଳ, ଆମେ କେବଳ ନୂଆ ରାସ୍ତା ଖୋଜୁଛୁ, ଆମେ ସେହି ଭ୍ରମଣକାରୀ, ଯେଉଁମାନେ ଗନ୍ତବ୍ୟ ସ୍ଥଳରୁ ଆସିଛୁ ।” ଗୀତିକାର ଜାଭେଦ୍ ଅଖତରଙ୍କ କବିତା ଅନୀଲ୍ ଦେଶମୁଖ ଟୁଇଟ୍ କରିଛନ୍ତି ।

ଗତକାଲି ପରମବୀର୍ ସିଂ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖି ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ଘର ଆଣ୍ଟିଲିଆ ବାହାରେ ବିସ୍ଫୋରକ ସ୍କର୍ପିଓ ମାମଲା ବିଷୟରେ ଲେଖିଥିଲେ । ଯେଉଁଥିରେ ସେ ରାଜ୍ୟ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅନିଲ୍ ଦେଶମୁଖଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି । ଏହି ଚିଠିରେ ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ପୋଲିସ୍ ସଚିନ୍ ଭାଜେଙ୍କୁ ୧୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ତରଫରୁ ସଚିନ୍ ଭାଜେଙ୍କୁ ପ୍ରତି ମାସରେ ୧୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଜମା କରିବାର ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ସେ ଚିଠିରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଶରଦ ପାୱାର୍ ଏବଂ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଜିତ୍ ପାୱାର୍ ମଧ୍ୟ ଅନିଲ୍ ଦେଶମୁଖଙ୍କ ଏହି ଦୁର୍ନୀତି ସମ୍ପର୍କରେ ଅବଗତ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ଶୁଣାଣି ହୋଇନାହିଁ ।

ପରମବୀର ସିଂଙ୍କ ଏହି ଚିଠି ପରଠାରୁ ଉଦ୍ଧବ ସରକାରରେ ଆଲୋଡ଼ନ୍ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ଏବଂ ଅନିଲ୍ ଦେଶମୁଖଙ୍କ ଚେୟାର୍ ଏକ ବିପଦ ପାଲଟିଛି । ଅନିଲ୍ ଦେଶମୁଖ ଏନସିପିର ନେତା । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏନସିପି ସଭାପତି ଶରଦ୍ ପାୱାର୍ ମଧ୍ୟ ଅସୁବିଧାରେ ଅଛନ୍ତି । ବାସ୍ତବରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଜ୍ୟରେ ଶିବସେନା-ଏନସିପି-କଂଗ୍ରେସର ଏକ ମିଳିତ ସରକାର ଅଛି ଏବଂ ଏହି ଚିଠି ଶିବସେନା ଏବଂ ଏନସିପି ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଶିବସେନା ସାଂସଦ ସଞ୍ଜୟ ରାଉତ୍ ଟୁଇଟ୍ କରି ଏକ ନୂଆ ଉପାୟ ଖୋଜିବାକୁ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଟୁଇଟ୍ ପଢ଼ି ମନେହେଉଛି ଯେ ଶିବସେନା ନିଜର ପୁରୁଣା ସହଯୋଗୀ ବିଜେପିର ହାତ ଧରି ଏନସିପି- କଂଗ୍ରେସ ସହ ମେଣ୍ଟ ଭାଙ୍ଗିପାରେ ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ଶିବସେନା ଏବଂ ବିଜେପି ଏକାସାଙ୍ଗରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏହି ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଜିତିବା ପରେ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କରିବା ପାଇଁ ଶିବସେନା ଜିଦ୍ କରିଥିଲା । ଏହି କାରଣରୁ ଶିବସେନା ଏବଂ ବିଜେପିର ଏହି ମିଳନ ଭାଙ୍ଗିଗଲା ଏବଂ ସରକାର ଗଢିବା ପାଇଁ ଶିବସେନା ଏନସିପି- କଂଗ୍ରେସ ସହ ହାତ ମିଳାଇଥିଲା ।

ସଚିନ୍ ଭାଜେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏନଆଇଏ ହେପାଜତରେ ଅଛନ୍ତି । ମୁକେଶ୍ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ଘର ଆଣ୍ଟିଲିଆ ବାହାରେ ମିଳିଥିବା ଏକ କାର୍ ମାମଲାରେ ଏନଆଇଏ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ୍ କରିଛି । ଗିରଫ୍ ପରେ ପରମବୀର୍ ସିଂ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଏହା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *