‘SBI’ରେ କାର୍ଯ୍ୟ ସମୟ ବଦଳିଗଲା ! ଶାଖାରେ କରାଯିବ ଏହି ସୀମିତ କାର୍ଯ୍ୟ…

‘SBI’ରେ କାର୍ଯ୍ୟ ସମୟ ବଦଳିଗଲା ! ଶାଖାରେ କରାଯିବ ଏହି ସୀମିତ କାର୍ଯ୍ୟ…

ଦେଶର ବୃହତ୍ତମ ବ୍ୟାଙ୍କ ‘SBI’ ଏହାର ଶାଖାଗୁଡ଼ିକର ସମୟ ବଦଳାଇ ଦେଇଛି । ଏହା ସହିତ ଶାଖାଗୁଡ଼ିକରେ କେବଳ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯିବ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ବ୍ୟାଙ୍କ ଶାଖାଗୁଡ଼ିକର ନୂତନ ସମୟ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟ ବିଷୟରେ ।

ଦେଶରେ କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ତରଙ୍ଗକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଦେଶର ବୃହତ୍ତମ ବ୍ୟାଙ୍କ ‘ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ’ (SBI) ଏହାର ଶାଖାଗୁଡ଼ିକର କାର୍ଯ୍ୟ ସମୟ ବଦଳାଇ ଦେଇଛି । ଏହାର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ହେଉଛି କରୋନା କାଳରେ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ଏବଂ ଲକଡାଉନ୍ ଭଳି ନିୟମକୁ ପାଳନ କରିବା ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପୂର୍ବରୁ ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ଯାଆନ୍ତୁ

SBI ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହାର ଶାଖାରେ କାର୍ଯ୍ୟ ସମୟ ସକାଳ ୧୦ଟା ରୁ ୨ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛି । ଯଦି ଏହି ଉପାୟରେ ଦେଖାଯାଏ ତେବେ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡ଼ିକ ବର୍ତ୍ତମାନ ମାତ୍ର ୪ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ଖୋଲିବେ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କୁ ବ୍ୟାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସେମାନଙ୍କର ଅଧିକାଂଶ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ କାର୍ଯ୍ୟ ଅନଲାଇନ୍ କରିବାକୁ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସେତେବେଳେ ଶାଖାକୁ ଯିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି । ବ୍ୟାଙ୍କ କହିଛି ଯେ କୋଭିଡ୍-୧୯ର ବର୍ତ୍ତମାନର ଅବସ୍ଥାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏହା SLBC (ଷ୍ଟେଟ୍ ଲେଭଲ୍ ବ୍ୟାଙ୍କର୍ସ କମିଟି) ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଅନୁସରଣ କରୁଛି ।

କେବଳ ଏହି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ହେବ

ଏହା ସହିତ SBI ଶାଖାଗୁଡ଼ିକରେ କରାଯିବାକୁ ଥିବା କାର୍ଯ୍ୟକୁ ମଧ୍ୟ ସୀମିତ ରଖିଛି । ଟ୍ୱିଟରରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଚାରୋଟି କାର୍ଯ୍ୟ SBI ଶାଖାରେ କରାଯିବ ।

୧ – ଟଙ୍କା ଜମା କରିବ କିମ୍ବା ଉଠାଇବା

୨ – ଚେକ୍ କ୍ଲିୟରିଂ

୩ – ଡ୍ରାଫ୍ଟ, ଆରଟିଜିଏସ୍ ଏବଂ ଏନଇଏଫଟି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟ

୪ – ସରକାରୀ ଚାଲଣ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟ

ଶାଖାକୁ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ଏହାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖନ୍ତୁ

ଏହା ସହ ବ୍ୟାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟରରେ ଏକ ଭିଡିଓ ଜାରି କରିଛି । ଏଥିରେ ସେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଶାଖାରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହିତ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ କିପରି ବ୍ୟବହାର କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ମାସ୍କ ବିନା କାହାକୁ ବ୍ୟାଙ୍କ ଶାଖାରେ ପ୍ରବେଶ କରାଯିବ ନାହିଁ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବ୍ୟାଙ୍କ ମଧ୍ୟ ସମୟ ସମୟରେ ଶାଖାଗୁଡ଼ିକର ପରିମଳକରଣ ଇତ୍ୟାଦିର ଯତ୍ନ ନେବ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *