SBI Mega E-Auction: ଶସ୍ତାରେ କିଣନ୍ତୁ ଘର, ଦୋକାନ, ଜମି, ଗାଡି ଇତ୍ୟାଦି । ମାର୍ଚ୍ଚ ୫ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ….

SBI Mega E-Auction: ଶସ୍ତାରେ କିଣନ୍ତୁ ଘର, ଦୋକାନ, ଜମି, ଗାଡି ଇତ୍ୟାଦି । ମାର୍ଚ୍ଚ ୫ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ….

SBI”Mega E-Auction”: ଯଦି ଆପଣ ଘର, ଜମି କିମ୍ବା ଯନ୍ତ୍ରପାତି କିଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ପୁଞ୍ଜି ନାହିଁ, ତେବେ ଆପଣ ମାର୍ଚ୍ଚ ୫ରୁ SBIର Mega E- ଆକ୍ସନରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେ । ଏହି Mega E- ନିଲାମରେ ଶସ୍ତା ଆବାସିକ ଏବଂ ବାଣିଜ୍ୟିକ ସମ୍ପତ୍ତି, ଜମି, ଯନ୍ତ୍ରପାତି, ଯାନ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଜିନିଷ ଶସ୍ତା ମୂଲ୍ୟରେ କିଣିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିବ । SBI ଟୁଇଟ୍ କରି Mega E- ନିଲାମ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଛି । ଏହି Mega E- ନିଲାମରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରି ଆପଣଙ୍କର ବାଜି ଲଗାନ୍ତୁ ଏବଂ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ଶସ୍ତା ଭାବରେ ପୂରଣ କରିପାରିବେ । ନିଲାମରେ ଆବାସିକ, ଶିଳ୍ପ, ବାଣିଜ୍ୟିକ ଏବଂ କୃଷି ସମ୍ପତ୍ତି ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ । ଏହି Mega E- ନିଲାମରେ ସେହି ସମସ୍ତ ଜିନିଷଗୁଡିକ ବ୍ୟାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିଲାମ୍ କରାଯାଇଥାଏ ଯାହା ବ୍ୟାଙ୍କ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର କାରବାର ପାଇଁ ବନ୍ଧକ ରଖିଥାନ୍ତି ଏବଂ ଋଣ ପରିଶୋଧ କରିବାରେ ବିଫଳ ହେତୁ ବ୍ୟାଙ୍କ ସେସବୁ ଜବତ କରିନିଏ ।

ବନ୍ଧକ ସମ୍ପତ୍ତିର ହୋଇଥାଏ ନିଲାମୀ

ବ୍ୟାଙ୍କ ନିଜ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଋଣ ଦେବା ପାଇଁ କିଛି ସମ୍ପତ୍ତି (ଯେପରିକି ଆବାସିକ ସମ୍ପତ୍ତି, ବାଣିଜ୍ୟକ ସମ୍ପତ୍ତି) ବନ୍ଧକ ରଖିଥାଏ । ଯଦି ଗ୍ରାହକ ଋଣ ପରିଶୋଧ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ଦେୟ ଫେରସ୍ତ ପାଇଁ ବ୍ୟାଙ୍କ ସେମାନଙ୍କ ବନ୍ଧକ ସମ୍ପତ୍ତି ନିଲାମ କରେ । ଏଥିପାଇଁ SBIର ସମ୍ପୃକ୍ତ ଶାଖା ଖବରକାଗଜ ଏବଂ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ବିଜ୍ଞାପନ ପ୍ରକାଶ କରନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ନିଲାମ ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ଦିଆଯାଏ । ବନ୍ଧକ ସମ୍ପତ୍ତି ବ୍ୟତୀତ ବ୍ୟାଙ୍କ କୋର୍ଟ ଦ୍ୱାରା ସଂଲଗ୍ନ ହୋଇଥିବା ଅସ୍ଥାବର ସମ୍ପତ୍ତି ନିଲାମ ମଧ୍ୟ କରିଥାଏ । ନିଲାମ ପାଇଁ ପ୍ରକାଶିତ ସର୍ବସାଧାରଣ ସୂଚନାରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ସମସ୍ତ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ସୂଚନା ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଲାମ ହେବାକୁ ଥିବା ସମ୍ପତ୍ତିଗୁଡିକ ମଧ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ କରିପାରିବେ ।

“Mega E-Auction”ରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଆବଶ୍ୟକ ଜିନିଷ

* E- ନିଲାମ ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ସଂପୃକ୍ତ ସମ୍ପତ୍ତି ପାଇଁ ଇଏମଡ଼ି (ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଟଙ୍କା ଜମା)
* ‘କେୱାଇସି ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ- ଏହା ସହ ସଂପୃକ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କ ଶାଖାରେ ଦର୍ଶାଇବାକୁ ପଡିବ
* ବୈଧ ଡିଜିଟାଲ୍ ସ୍ୱାକ୍ଷର- ଡିଜିଟାଲ୍ ସ୍ୱାକ୍ଷର ପାଇବା ପାଇଁ ବାଜି ଲଗାଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ E- ନିଲାମକାରୀ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ପ୍ରାଧିକୃତ ଏଜେନ୍ସି ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାକୁ ପଡିବ ।
* ଲଗ୍ ଇନ୍ ଆଇଡି ଏବଂ ପାସୱାର୍ଡ- ସମ୍ପୃକ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କ ଶାଖାରେ ଇଏମଡ଼ି ଦାଖଲ କରିବା ଏବଂ କେୱାଇସି ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ ଦେଖାଇବା ପରେ E- ନିଲାମଧାରୀଙ୍କ ଇମେଲ୍ ଆଇଡ଼ିକୁ E- ନିଲାମକାରୀ ଲଗ୍ ଇନ୍ ଆଇଡି ଏବଂ ପାସୱାର୍ଡ ପଠାଇବେ
* ନିଲାମ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ E- ନିଲାମ ଦିନରେ ନିଲାମ ସମୟରେ ଲଗ୍ ଇନ୍ କରି ବାଜି ଲଗାଇପାରିବେ ।

ସମ୍ପତ୍ତି ଏବଂ ନିଲାମ ବିଷୟରେ ଅଧିକ ସୂଚନା ଏଠାରେ ମିଳିବ

C1 ଇଣ୍ଡିଆ ପ୍ରାଇଭେଟ୍ ଲିମିଟେଡ୍ https://www.bankeauctions.com/Sbi

E- ପ୍ରୋକ୍ୟୁରମେଣ୍ଟ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଲିମିଟେଡ୍ https://sbi.auctiontiger.net/EPROC/

ସମ୍ପତିଗୁଡିକ ଦେଖିବା ପାଇଁ : https://ibapi.in

ନିଲାମ୍ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ : https://www.mstcecommerce.com/auctionhome

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *