ବିବାହ କରି କାନାଡ଼ାରେ ରହୁଛନ୍ତି ସଲମାନ୍ ଖାନଙ୍କ ହିରୋଇନ୍ ରମ୍ଭା ! ଦେଖନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ପରିବାର ଏବଂ ଘରର ଫୋଟ…

ବିବାହ କରି କାନାଡ଼ାରେ ରହୁଛନ୍ତି ସଲମାନ୍ ଖାନଙ୍କ ହିରୋଇନ୍ ରମ୍ଭା ! ଦେଖନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ପରିବାର ଏବଂ ଘରର ଫୋଟ…

ସଲମାନ୍ ଖାନଙ୍କ ସୁନ୍ଦର ଅଭିନେତ୍ରୀ ‘ରମ୍ଭା’ଙ୍କୁ ଆପଣମାନେ ମନେ ରଖିଥିବେ, ଯାହାଙ୍କର ଚେହେରା ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଦିବ୍ୟା ଭାରତୀଙ୍କୁ ମନେ ପକାଇ ଦେଇଥିଲା । ୯୦ ଦଶକରେ ରମ୍ଭାଙ୍କୁ ଦିବ୍ୟା ଭାରତୀଙ୍କ ଲୁକ୍କାୟିତ କୁହାଯାଉଥିଲା । ଦିବ୍ୟା ଭାରତୀଙ୍କ ପରି ଚେହେରା ଥିବାରୁ ରମ୍ଭା ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ବହୁତ ଲୋକପ୍ରିୟ ହୋଇଥିଲେ ।

ରମ୍ଭା ତାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କ୍ୟାରିଅରରେ ହିନ୍ଦୀ ସମେତ ତାମିଲ୍, ତେଲୁଗୁ, ମାଲାୟାଲମ୍, ଭୋଜପୁରୀ ଏବଂ କନ୍ନଡ ଭାଷାରେ ୧୦୦ରୁ ଅଧିକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । ରମ୍ଭା ସଲମାନ୍ ଖାନଙ୍କ ସହ ମିଶି ଫିଲ୍ମ ‘ଜୁଡୱା’ ଏବଂ ‘ବନ୍ଧନ’ରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । ଉଭୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ରମ୍ଭାଙ୍କୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରାଯାଇଥିଲା ।

ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ରମ୍ଭାଙ୍କ ନାମ ବଲିଉଡର ଅଜ୍ଞାତ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ତାଲିକାରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଛି । ରମ୍ଭା ବଲିଉଡ ଛାଡିବାର ବହୁତବର୍ଷ ବିତିଗଲାଣି । ତଥାପି ପ୍ରଶଂସକମାନେ ସଲମାନଙ୍କ ଅଜ୍ଞାତ ହିରୋଇନ୍ ରମ୍ଭାଙ୍କୁ ମନେ ପକାନ୍ତି ।

ଏପ୍ରିଲ ୮, ୨୦୧୦ରେ ରମ୍ଭା ଏନଆରଆଇ ବ୍ୟବସାୟୀ ଇନ୍ଦ୍ରକୁମାର୍ ପୃଥମାନ୍ ନାଥନଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ଭାରତ ଛାଡି କାନାଡାରେ ଯାଇ ବାସ କଲେ । ରମ୍ଭା ବର୍ତ୍ତମାନ ତିନି ସନ୍ତାନର ମାତା ହୋଇଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ବହୁତ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ରମ୍ଭାଙ୍କର ଛୋଟ ପରିବାର ସହିତ ପରିଚିତ କରାଇବୁ ।

ବିବାହ ପରେ ରମ୍ଭା ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସହ କାନାଡା ପଳାଇଇଥିଲେ । ସେ ନିଜ ଛୋଟ ଖୁସି ପରିବାର ସହିତ ଟରୋଣ୍ଟୋ ସହରରେ ରୁହନ୍ତି ।

ରମ୍ଭା ଏବଂ ଇନ୍ଦ୍ରକୁମାରଙ୍କ ପରିବାରରେ ତାଙ୍କର ତିନୋଟି ସନ୍ତାନ ଅଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଝିଅମାନଙ୍କର ନାମ ଲାନ୍ୟା ଏବଂ ସାଶା । ଲାନ୍ୟା ତାଙ୍କର ବଡ ଝିଅ ଯିଏ ୨୦୧୧ରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ସାଶା ହେଉଛନ୍ତି ସାନ ଝିଅ ଯିଏ ୨୦୧୫ରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ । ୨୩ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୧୮ରେ ରମ୍ଭାଙ୍କର ଏକ ପୁତ୍ର ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ, ତାଙ୍କ ନାମ ଶିବିନ୍ । ଶିବିନଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦୁଇ ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଛି । ତାଙ୍କର ତିନି ସନ୍ତାନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସୁନ୍ଦର, ଯେଉଁଥିରେ ରମ୍ଭା ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରତିପୋଷଣରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛନ୍ତି ।

ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ମଧ୍ୟ ରମ୍ଭା ବହୁତ ସକ୍ରିୟ । ସେ ପ୍ରାୟତଃ ନିଜ ପରିବାରର ଫୋଟ ଓ ଭିଡିଓ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ୍ ଏବଂ ଫେସବୁକରେ ସେୟାର୍ କରନ୍ତି । ଏହି ଫୋଟ ଏବଂ ଭିଡିଓଗୁଡ଼ିକରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଷ୍ଟାଇଲିସ୍ ଏବଂ ଆରାମଦାୟକ ଘରର ଲୁକ୍ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ । କୁହାଯାଏ ‘ଯେପରି ଦେଶ ସେପରି ବେଶ’, କାନାଡାରେ ରମ୍ଭାଙ୍କ ଘର ମଧ୍ୟ ଏକ ସୁନ୍ଦର ଇଂରାଜୀ ଘର ପରି ଦେଖାଯାଏ । ଧଳା, ଧୂସର ଏବଂ କଳା ପରି କଠିନ ରଙ୍ଗରେ ରମ୍ଭାଙ୍କ ଘର ଆଚ୍ଛାଦିତ । ଯାହା ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଉଚ୍ଚ ପରିବର୍ତ୍ତେ କୁଳ ଲୁକ୍ ଦେଇଥାଏ ।

ରମ୍ଭା ତାଙ୍କ ଘରର କାନ୍ଥକୁ ଚିତ୍ର ଏବଂ ପାରିବାରିକ ଫୋଟରେ ସଜାଇଛନ୍ତି । ଏହି ଫଟୋରେ ଆପଣ ରମ୍ଭା ଏବଂ ଇନ୍ଦ୍ରକୁମାରଙ୍କ ପଛରେ ସେମାନଙ୍କର ବିବାହର ଫୋଟ ଦେଖିପାରିବେ ।

ଲିଭିଙ୍ଗ ରୁମ୍ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ରୁମରେ ଧଳା ରଙ୍ଗ ଦିଆଯାଇଛି । ଯେତେବେଳେ ସୋଫା କଳା ଲେଦର୍ ଅଟେ । ପରଦାଗୁଡ଼ିକ ଧୂସର ଧଳା ଏବଂ ହାଲୁକା ନୀଳ ରଙ୍ଗ ମିଶ୍ରିତ ଅଟେ । ଏହି ଫଟୋରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ପରି, ରମ୍ଭା ତାଙ୍କ ଲିଭିଙ୍ଗ ରୁମରେ ଏକ ପିଆନୋ ରଖିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ଝିଅ ଲାନ୍ୟା ଏକ ଚମତ୍କାର ଶୈଳୀରେ ପିଆନୋ ବଜାନ୍ତି ।

ଏହି ଫୋଟକୁ ଦେଖିଲେ ଦେଖାଯାଏ ଯେ ରମ୍ଭାଙ୍କ ଘର ଡୁପ୍ଲେକ୍ସ ଶୈଳୀରେ ନିର୍ମିତ । ରମ୍ଭା ତାଙ୍କ ଘରେ ପୋଷା କୁକୁର ମଧ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି । ଯାହାଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କର ତିନି ପିଲା ବହୁତ ମଜା କରନ୍ତି ।

ଏହା ହେଉଛି ରମ୍ଭାଙ୍କ ଘରର ରୋଷେଇ ଘର । ଏହା ବହୁତ ଭଲ ଏବଂ ଷ୍ଟାଇଲିସ୍ । ଘରର କବାଟ ଓ ଝରକା ଧଳା ରଙ୍ଗ କରାଯାଇଛି ।

ଯଦିଓ ରମ୍ଭା ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ବିଦେଶରେ ରୁହନ୍ତି, ତଥାପି ସେମାନଙ୍କର ମନ ଭାରତ ସହିତ ଜଡିତ । ରମ୍ଭା ତାଙ୍କ ଘରେ ମିନି ଇଣ୍ଡିଆ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିଛନ୍ତି । ସେ ମାତା ସରସ୍ୱତୀଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭକରି ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଘରେ ପୂଜା କରନ୍ତି । ରମ୍ଭାଙ୍କର ସୁନ୍ଦର ଖୁସି ପରିବାର ଫୋଟ ସମସ୍ତଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *