ସଲମାନ୍ ଖାନଙ୍କ ପିତା ସଲିମଙ୍କର ୨ଟି ବିବାହ ହୋଇଥିଲା ! ଏହା ଥିଲା ତାଙ୍କର ପ୍ରେମ କାହାଣୀ…

ସଲମାନ୍ ଖାନଙ୍କ ପିତା ସଲିମଙ୍କର ୨ଟି ବିବାହ ହୋଇଥିଲା ! ଏହା ଥିଲା ତାଙ୍କର ପ୍ରେମ କାହାଣୀ…

ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ସଲିମ୍ ଖାନ୍ ଆଜି ଦେଶ ତଥା ବିଦେଶରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ । ତାଙ୍କ ପ୍ରତିଭା ଏବଂ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ମନେ ରଖିଛନ୍ତି । ସେ ଅନେକ ହିଟ୍ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାଣ କରିଛନ୍ତି । ନିର୍ମାତା ସହିତ ସେ ଜଣେ ଅଭିନେତା ଏବଂ ସ୍କ୍ରିନ୍ ଲେଖକ ମଧ୍ୟ । ତାଙ୍କର ସୁପରହିଟ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରମଧ୍ୟରେ ‘ଶୋଲେ’, ‘ଦିବାର’, ‘ଜନଜୀର୍’ ଏବଂ ‘ହାଥୀ ମେରେ ସାଥି’ ଭଳି ଅନେକ ବଡ଼ ହିଟ୍ ଫିଲ୍ମ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ । ସଲିମ୍ ଖାନଙ୍କ ବୃତ୍ତିଗତ ଜୀବନ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜାଣନ୍ତି, ଆସନ୍ତୁ ଆଜି ତାଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ସଲିମ୍ ଖାନ୍ ୨୪ ନଭେମ୍ବର ୧୯୩୫ରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ । ସେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଇନ୍ଦୋର୍ ସହରରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ସଲିମ୍ ଖାନଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ୮୫ ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇସାରିଛି ଏବଂ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଟନ୍ତି । ସଲିମଙ୍କ ପିତା ପୋଲିସରେ କାମ କରୁଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପୋଷ୍ଟିଂ ଚାମ୍ବଲର ଉପତ୍ୟକାରେ ଥିଲା । ଯଦିଓ ବର୍ତ୍ତମାନ ସଲିମ୍ ଖାନ୍ ବୃଦ୍ଧ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସେ ମଧ୍ୟ ଏକ ସମୟରେ ଯୁବକ ଥିଲେ । ତାଙ୍କର ପ୍ରେମ କାହାଣୀ ବିଷୟରେ କୁହାଯାଏ କି ସେ ଦୁଇ ଦୁଇଟି ବିବାହ କରିଥିଲେ ।

ଯଦିଓ ସଲିମ୍ ପ୍ରଥମ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହ ଖୁସିରେ ଜୀବନ ବିତାଉଥିଲେ, ୧୯୮୦ ମସିହାରେ ସେ ତତ୍କାଳୀନ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତ୍ରୀ ହେଲେନଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ହେଲେନ୍ ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବରୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ୧୬ ବର୍ଷପରେ ସେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ସ୍ୱାମୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପିଏନ୍ ଆରୋରାଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ଶେଷ କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ହେଲେନ୍ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ସହ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିଲେ । ତା’ପରେ ସଲିମ୍ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଘରେ ଆଶ୍ରୟ ଦେଇ ତାଙ୍କର ଯତ୍ନ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ ।

ସଲିମ୍ ପ୍ରଥମେ ସୁଶୀଲା ଚରକଙ୍କ ପ୍ରେମରେ ପଡିଥିଲେ ଏବଂ ସେ ତାଙ୍କୁ ୧୯୬୪ରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ସଲମାନ୍, ଅରବାଜ୍, ସୋହେଲ୍ ଏବଂ ଅଲଭିରା ଖାନ୍ ଏହି ଦୁହିଁଙ୍କ ସନ୍ତାନ । ସଲିମଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ପରେ ସୁଶୀଲା ତାଙ୍କ ନାମ ସଲମା ଖାନରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ । ଏଥିସହିତ, ହେଲେନ୍ ଏବଂ ସଲିମଙ୍କ ଝିଅ ହେଉଛନ୍ତି ଅରପିତା ଖାନ୍ ଯାହାଙ୍କୁ ଆଡପ୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା । ଦୁଇ ପତ୍ନୀଙ୍କ କାରଣରୁ ଘରେ ଝଗଡା ହେଉଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସମୟ ସହିତ ସବୁକିଛି ଠିକ୍ ହୋଇଥିଲା ​​ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମସ୍ତେ ଗୋଟିଏ ଛାତ ତଳେ ଖୁସିରେ ଜୀବନଯାପନ କରୁଛନ୍ତି ।

ତେବେ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ସଲିମ୍ କହିଛନ୍ତି- ଦୁଇଥର ପ୍ରେମରେ ପଡ଼ିବା ମୋ ପାଇଁ ଏକ ସୁନ୍ଦର ଦୁର୍ଘଟଣା ଥିଲା । ମୁଁ ଏହାକୁ ସରଭାଇବ କରିଦେଲି କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଏଥିରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେବି ।” ଅସଂଖ୍ୟ ଧନର ମାଲିକ ସଲିମ୍ ଖାନ୍ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ଏପରି ଏକ ଦିନ ଆସିବ ଯେତେବେଳେ ସେ ଟଙ୍କା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା ନକରି ନିଜ ସର୍ତ୍ତରେ ନିଜ ଜୀବନ ବିତାଇ ପାରିବେ ।” ଆଜି ସେ ଜଣେ ସଫଳ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପିଲାମାନେ ମଧ୍ୟ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *