ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ସଲମାନ ଖାନ୍ । କାର୍ଡ଼ ଛପା ସରିଥିଲା କିନ୍ତୁ ଏହି କାରଣରୁ ଭାଙ୍ଗିଯାଇଥିଲା ବିବାହ !

ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ସଲମାନ ଖାନ୍ । କାର୍ଡ଼ ଛପା ସରିଥିଲା କିନ୍ତୁ ଏହି କାରଣରୁ ଭାଙ୍ଗିଯାଇଥିଲା ବିବାହ !

ପୁରୁଣା ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସଂଗୀତା ବିଜଲାନୀ ଆଜି ନିଜର ୬୦ତମ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଜନ୍ମ ଜୁଲାଇ ୯, ୧୯୬୦ରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ହୋଇଥିଲା । ୧୯୮୭ ରେ ରିଲିଜ୍ ହୋଇଥିବା ଫିଲ୍ମ ‘ କାତିଲ୍ ‘ ସହିତ ସଂଗୀତା ନିଜର ବଲିଉଡ଼ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ । ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ତାଙ୍କ ସହିତ ଆଦିତ୍ୟ ପଞ୍ଚୋଳୀ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଥିଲେ । ଏହି ଫିଲ୍ମ ପରେ ସେ ତ୍ରିଦେବ, ଜୁର୍ମ, ଯୋଦ୍ଧା, ଲକ୍ଷ୍ମଣରେଖା, ହାତିମ୍ ତାଈ ଭଳି ବଲିଉଡ଼ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିଥିଲେ । ଆଜି ଆମେ ଏହି ଆର୍ଟିକିଲରେ ସଂଗୀତା ବିଜଲାନୀଙ୍କ କ୍ୟାରିଅର ବିଷୟରେ ନୁହେଁ ବରଂ ସଲମାନ ଖାନଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କର ଅଫେୟାର ବିଷୟରେ କହିବୁ । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଯେ ଠିକ୍ ସମୟରେ ସେ କାହିଁକି ସଲମାନ ଖାନଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ ।

newstrend

ଗୋଟିଏ ସମୟ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ସଂଗୀତା ବଲିଉଡ଼ ସୁପରଷ୍ଟାର ସଲମାନ ଖାନଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ ଠିକ୍ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ହଠାତ୍ ସେ ବିବାହ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ । ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ସଂଗୀତା ଏବଂ ସଲମାନ ଖାନ୍ ମଇ ୨୭, ୧୯୯୪ରେ ବିବାହ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଏହି ବିଷୟରେ ସଂଗୀତା କହନ୍ତି ଯେ ସଲମାନ ନିଜେ ଏହି ତାରିଖକୁ ବିବାହ ପାଇଁ ଠିକ୍ କରିଥିଲେ ।

newstrend

ଦୁହିଁଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଦେଖା ଠିକ୍ ତାହାର ପୂର୍ବ ବର୍ଷ ଅର୍ଥାତ ୧୯୮୬ରେ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ସାକ୍ଷାତ ପରେ ଦୁହେଁ ଏକ କମାର୍ସିଆଲରେ ସାଙ୍ଗରେ କାମ କରିଥିଲେ । ପ୍ରଥମେ ଦୁହେଁ ଖୁବ୍ ଭଲ ସାଙ୍ଗ ଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ପରେ ସେହି ବନ୍ଧୁତା ପ୍ରେମରେ ବଦଳିଯାଇଥିଲା । ୧୯୯୩ ଆସୁ ଆସୁ ଦୁହେଁ ପରସ୍ପରକୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ । ଏହି ବିଷୟରେ ନିଜେ ସଲମାନ ଖାନ୍ ଏକ ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁରେ କହିଥିଲେ ଯେ ମୁଁ ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଏବଂ ସେ ସଂଗୀତା ବିଜଲାନୀ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରନ୍ତି ।

newstrend

କରଣ ଜୌହାରଙ୍କ “ଚେଟ୍ ଶୋ କଫି ୱିଥ୍ କରନ”ରେ ଥରେ ସଲମାନ ଖାନ୍ ଏହି କଥାକୁ ମାନିଥିଲେ ଯେ ସଂଗୀତା ବିଜଲାନୀଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କର ବିବାହ କାର୍ଡ଼ ମଧ୍ୟ ଛପା ସରିଥିଲା ଏବଂ ସଂଗୀତା ହଠାତ୍ ବିବାହ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ ।

କେଉଁ କାରଣରୁ ସଲମାନ ଏବଂ ସଂଗୀତାଙ୍କ ବିବାହ ହୋଇପାରିନଥିଲା :-

newstrend

କୁହାଯାଏ ଯେ ସଲମାନଙ୍କ ପରିବାର ସଂଗୀତା ବିଜଲାନୀଙ୍କ ସହିତ ବିବାହକୁ ନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥିଲେ । ପୁଣି ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷରେ ସଂଗୀତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଏହି ବିବାହ ପାଇଁ କିଛି ଠିକ୍ ଲାଗୁନଥିଲା । କିନ୍ତୁ ସଂଗୀତାଙ୍କ ଘରଲୋକ ପରେ ପରେ ଏହି ବିବାହ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ବିବାହର ଜୋରଦାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଥିଲା । ସେତେବେଳେ ହିଁ କିଛି ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଥିଲା । ସଂଗୀତାଙ୍କୁ ଏହି ବିଷୟରେ ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା ଯେ ସଲମାନ ଖାନଙ୍କ ଅଫେୟାର ସୋମୀ ଅଲୀଙ୍କ ସହିତ ଚାଲିଥିଲା । ଏହାପରେ ସଂଗୀତା ବିବାହ ପାଇଁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ । ଏହି ବିଷୟରେ ସେ ଏକ ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁରେ ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ ଯେ ମୋତେ ସଲମାନ ଖାନଙ୍କର ସୋମୀ ଅଲୀଙ୍କ ସହିତ ଅଫେୟାରର ବିଷୟରେ ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା । ସେତେବେଳେ ମୁଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ଭାଙ୍ଗି ପଡ଼ିଥିଲି ଏବଂ ସେହି ସମୟ ମୋ ପାଇଁ ଖୁବ୍ କଷ୍ଟକର ଥିଲା ।

ସଂଗୀତା ଅଜହରୁଦ୍ଦିନଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ :-

newstrend

ସଂଗୀତା ଅଜହରୁଦ୍ଦିନ ୧୯୯୬ରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟିମର ପୂର୍ବ କପ୍ତାନ ମହମ୍ମଦ ଅଜହରୁଦ୍ଦିନଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ଅଜହରୁଦ୍ଦିନ ସଂଗୀତାଙ୍କୁ ଦ୍ଵିତୀୟ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନାମ ଥିଲା ନୌରୀନ ଯାହାଙ୍କୁ ସେ ଛାଡ଼ପତ୍ର ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ସଂଗୀତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ବିବାହ ପରେ ସେ ନିଜର ନାମ ବଦଳାଇ ଆୟଶା ରଖିଥିଲେ । ବିବାହର ୧୪ ବର୍ଷ ପରେ ସଂଗୀତା ଅଜହରୁଦ୍ଦିନଙ୍କୁ ୨୦୧୦ରେ ଛାଡପତ୍ର ଦେଇଥିଲେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *