JIO ଉପଭୋକ୍ତା ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଦୁଃଖର ଖବର :- କମ୍ପାନୀ ବନ୍ଦ କରିଛି ସବୁଠାରୁ ଶସ୍ତା ପ୍ଲାନ୍ ! ଜାଣନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିବରଣୀ…

JIO ଉପଭୋକ୍ତା ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଦୁଃଖର ଖବର :- କମ୍ପାନୀ ବନ୍ଦ କରିଛି ସବୁଠାରୁ ଶସ୍ତା ପ୍ଲାନ୍ ! ଜାଣନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିବରଣୀ…

ଦେଶର ସର୍ବବୃହତ ଟେଲିକମ୍ କମ୍ପାନୀ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ବର୍ତ୍ତମାନ ନିଜର ଦୁଇଟି ଶସ୍ତା ପ୍ଲାନକୁ ବନ୍ଦ କରି ଦେଇଛି । ଏହି ଦୁଇଟି ପ୍ଲାନ ୪୯ ଟଙ୍କା ଏବଂ ୬୯ ଟଙ୍କାର ଥିଲା, ଯାହା ଖାସ୍ କରି କେବଳ ଜିଓଫୋନ ବ୍ୟବହାରକାରୀ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅଣାଯାଇଥିଲା । ଏହି ପ୍ଲାନ୍ ଗୁଡିକ ବର୍ତ୍ତମାନ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ୱେବସାଇଟରୁ ଅପସାରିତ କରିଦିଆଯାଇଛି । ଯାହାର ସ୍ପଷ୍ଟ ଅର୍ଥ ଏହା ଯେ ବ୍ୟବହାରକାରୀ ମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଉ ଏହାର ରିଚାର୍ଜ କରିପାରିବେ ନାହିଁ । ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ସେମାନଙ୍କୁ ଛୋଟ ଵୈଧତା ବିଶିଷ୍ଟ ପ୍ଲାନ୍ ନାମ ଦେଇଥିଲା । ଅର୍ଥାତ ଏହା କମ୍ ଦିନ ଵୈଧତା ବିଶିଷ୍ଟ ପ୍ଲାନ୍ ଥିଲା । ଏହାର ବ୍ୟବହାର ସେହି ଉପଭୋକ୍ତା କରିପାରୁଥିଲେ ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ଶସ୍ତା ପ୍ଲାନର ଦରକାର ଥିଲା ।

google

କଣ ଥିଲା ୪୯ ଟଙ୍କା ଏବଂ ୬୯ ଟଙ୍କା ବିଶିଷ୍ଟ ପ୍ଲାନ

ଏହି ଦୁଇଟି ପ୍ଲାନ୍ ୧୪ ଦିନର ଵୈଧତା ସହିତ ଆସୁଥିଲା । ଉଭୟରେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ସୁବିଧା ଉପଲବ୍ଧ ହେଉଥିଲା । ଏମାନଙ୍କୁ ପାଖାପାଖି ୫ ମାସ ପୂର୍ବରୁ ଅଣାଯାଇଥିଲ । ୪୯ ଟଙ୍କା ବିଶିଷ୍ଟ ପ୍ଲାନରେ ଜିଓରୁ ଜିଓ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅସୀମିତ କଲିଂ, ଅନ୍ୟ ନେଟୱାର୍କ ପାଇଁ ୨୫୦ ନନ୍-ଜିଓ ମିନିଟ୍ ଏବଂ ୨୫ଟି SMS ମିଳିଯାଇଥାଏ । ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ପାଇଁ ଗ୍ରାହକ ମାନଙ୍କୁ ୨ ଜିବି ଡାଟା ଦିଆଯାଉଥିଲା ।

google

ଅପର ପକ୍ଷରେ ୬୯ ଟଙ୍କା ବିଶିଷ୍ଟ ପ୍ଲାନରେ ଜିଓରୁ ଜିଓ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅସୀମିତ କଲିଂ, ଅନ୍ୟ ନେଟୱାର୍କ ପାଇଁ ୨୫୦ ନନ୍-ଜିଓ ମିନିଟ୍ ଏବଂ ୨୫ଟି SMS ମିଳି ଯାଉଥିଲା । ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କୁ ୫ ଜିବି ଡାଟା ମିଳୁଥିଲା । ଏହିପରି ଭାବରେ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ୧୪ ଦିନର ଵୈଧତା ମଧ୍ୟରେ ସର୍ଵମୋଟ ୭ ଜିବି ଡାଟା ବ୍ୟବହାର କରିପାରୁଥିଲେ । ଦୁଇଟି ପ୍ଲାନରେ ଜିଓ ଆପର ଦେୟମୁକ୍ତ ସଦସ୍ୟତା ମିଳୁଥିଲା ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା ହେଉଛି ସବୁଠାରୁ ଶସ୍ତା ପ୍ଲାନ୍

google

ଏହି ଦୁଇ ଗୋଟି ପ୍ଲାନ୍ ବନ୍ଦ ହୋଇଯିବା ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଜିଓଫୋନ ବ୍ୟବହାରକାରୀ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ୭୫ ଟଙ୍କା ବିଶିଷ୍ଟ ପ୍ଲାନ୍ ସବୁଠାରୁ ଶସ୍ତା ପ୍ଲାନ୍ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ପ୍ଲାନରେ ୨୮ ଦିନର ଵୈଧତା ମିଳିଥାଏ ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ୦.୧ ଜିବି ଡାଟା ମିଳିଥାଏ । ଏହିପରି ଭାବରେ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ସମୁଦାୟ ୩ ଜିବି ଡାଟା ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ । ଏଥିରେ ଜିଓ ଠାରୁ ଜିଓରେ ଅସୀମିତ କଲିଂ, ଅନ୍ୟ ନେଟୱାର୍କ ପାଇଁ ୫୦୦ ନନ୍-ଜିଓ ମିନିଟ୍ସ ଏବଂ ୫୦ଟି SMS ମିଳିଯାଇଥାଏ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଜିଓ ଆପର ସଦସ୍ୟତା ମିଳିଯାଇଥାଏ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *