ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୂତଙ୍କ ଟଙ୍କାରୁ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଦୁଇ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ତିନି କୋଟି ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି କ୍ରୟ କରିଛନ୍ତି । ଈଡୀ କରୁଛି ଜେରା, ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ସତ୍ୟ !

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୂତଙ୍କ ଟଙ୍କାରୁ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଦୁଇ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ତିନି କୋଟି ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି କ୍ରୟ କରିଛନ୍ତି । ଈଡୀ କରୁଛି ଜେରା, ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ସତ୍ୟ !

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଟଙ୍କା କାରବାର ମାମଲାର ତଦନ୍ତକୁ ଗୁରୁବାର ଦିନ ମଧ୍ୟ ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ (ଈଡୀ) କରୁଛି । ଈଡୀଙ୍କ ଦଳ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ରୋଷେଇ, ଚୌକୀଦାର, ତଦାରଖକାରୀଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରୁଛି । ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୂତଙ୍କ ଚୌକୀଦାରଙ୍କୁ ଈଡୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଡକାଯାଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କରାଯାଇଥିବା ଅନୁସନ୍ଧାନରେ ଈଡୀକୁ ଜଣାପଡିଛି କି ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ କେବଳ ଦୁଇ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ତିନି କୋଟି ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି କ୍ରୟ କରିଥିଲେ । ଏହା ସହିତ ରିୟା ମଧ୍ୟ ଏକ କୋଟି ଟଙ୍କାର ମୂଲ୍ୟର ସମ୍ପତ୍ତି ବିକ୍ରି କରିଥିଲେ । ଈଡୀ ଏହି ସମ୍ପୁର୍ଣ୍ଣ ମାମଲାରେ ରିୟାଙ୍କ ଆୟର ଉତ୍ସ ତଥା ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ନିଆଯାଇଥିବା ରାଶି ବିଷୟରେ ସୂଚନା ସଂଗ୍ରହ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି ।

google

ଈଡୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ, ତାଙ୍କ ପିତା ଇନ୍ଦ୍ରଜିତ, ଭାଇ ସୌବିକ୍, ମ୍ୟାନେଜର ଶ୍ରୁତି ମୋଦୀ, ରୁମ୍ ପାର୍ଟନର ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ପିଠାନୀ, ସନ୍ଦୀପ ସିଂହ ତଥା ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଭଉଣୀ ମୀତୂ ସିଂହଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରିଛନ୍ତି । ଈଡୀ ଏହି ମାମଲାରେ ଟଙ୍କା ହେରଫେର ସନ୍ଦେହ ଆଧାରରେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ଦୁଇ ରାଉଣ୍ଡରେ ପ୍ରାୟ ୧୯ ଘଣ୍ଟା, ସୌବିକଙ୍କୁ ତିନି ରାଉଣ୍ଡରେ ପ୍ରାୟ ୩୩ ଘଣ୍ଟା ଏବଂ ଇନ୍ଦ୍ରଜିତଙ୍କୁ ଦୁଇଥର ପଚରାଉଚରା କରିସାରିଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହୋଇଥିବା ତଦନ୍ତରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି କି ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ତାଙ୍କର ଜଣେ ଗାର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡଙ୍କ ଘରର କିସ୍ତି ଭରଣ କରାଯାଉଛି । ତଦନ୍ତରୁ ଜଣାପଡିଛି କି ସେହି ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ସେହି ଘରେ ରହୁଛନ୍ତି । ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ତାଙ୍କ ନାମ ସାର୍ବଜନୀନ କରାଯାଇନାହିଁ ।

google

ଈଡୀ ତଦନ୍ତରୁ ଜଣାପଡିଛି କି ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୂତ ତାଙ୍କ ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ନାମରେ ସାଢେ ଚାରି କୋଟି ଟଙ୍କାର ଏଫଡି କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଦୁଇ ଦିନ ପରେ ଏହି ଏଫଡିକୁ ଏକ-ଏକ କୋଟି ଟଙ୍କା କରି ଦିଆଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସେଥିରୁ ଅଢେଇ କୋଟି ଟଙ୍କା ବାହାର କରି ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଈଡୀ ଏହି ମାମଲାକୁ ମଧ୍ୟ ତଦନ୍ତ କରୁଛି । ଏହା ସହିତ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଟଙ୍କା ଦ୍ୱାରା ଚାରୋଟି କମ୍ପାନୀର ଗଠନ ଏବଂ ସେହି କମ୍ପାନୀ ଗୁଡିକ ଉପରେ ରିୟା ଏବଂ ତାଙ୍କ ଭାଇଙ୍କ ଅକ୍ତିଆର ମାମଲାକୁ ମଧ୍ୟ ପୁଙ୍ଖାନୁପୁଙ୍ଖ ଭାବେ ଈଡୀ ତଦନ୍ତ କରୁଛି ।

google

ଏହି ମାମଲା ଗୁଡିକୁ ନେଇ ଈଡୀ ଆଜି ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ରୋଷେଇ, ତଦାରଖକାରୀ ଏବଂ ଚୌକୀଦାରଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରୁଛି । ଏଥିସହ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଆଜି ଈଡୀ ଡାକିଛି । ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଈଡୀ ଆଜି ପଚରାଉଚରା କରିବ । ସର୍ବୋପରି କହିବାକୁ ଗଲେ ଈଡୀର ତଦନ୍ତ ରିୟା ଏବଂ ତାଙ୍କ ଭାଇ ସୌବିକଙ୍କ ଚାରିପାଖରେ ହିଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଘୁରି ବୁଲୁଥିବା ନଜର ଆସିଛି, କିନ୍ତୁ ଈଡୀ ଏହି ମାମଲାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ସିଦ୍ଧାନ୍ତରେ ପହଞ୍ଚି ପାରିନାହିଁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *