ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଓ ଶୋବିକଙ୍କୁ ମିଳିଲା ବଡ଼ ଝଟକା, ୨୦ ଅକ୍ଟୋବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଢ଼ିଲା ନ୍ୟାୟିକ ଗିରଫ !

ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ସହ ଜଡ଼ିତ ‘ଡ୍ରଗ୍ସ ମାମଲା’ ରେ ଫଶି ରହିଥିବା ଅଭିନେତ୍ରୀ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଓ ତାଙ୍କ ଭାଇ ଶୋବିକ୍ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ଅସୁବିଧା କମ୍ ହେଉ ନାହିଁ । ରିୟା ଓ ଶୋବିକଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇର ବିଶେଷ ଅଦାଲତରୁ ବଡ଼ ଝଟକା ମିଳିଛି । ଅଦାଲତ ଦୁହିଁଙ୍କ ଗିରଫ ଅବଧିକୁ ୧୪ ଦିନ ପାଇଁ ବଢ଼ାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ଏହା ପରେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଯେ ତାଙ୍କୁ ୨୦ ଅକ୍ଟୋବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନ୍ୟାୟିକ ଗିରଫରେ ରହିବାକୁ ପଡ଼ିବ । ଆପଣଙ୍କୁ ସୁଚାଇଦେଉଛୁ ଯେ, ୮ ସେପ୍ଟେମ୍ବରକୁ ଏନସିବି ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟିକ ଗିରଫରେ ନେଇଥିଲେ । ୯ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ସକାଳୁ ରିୟାଙ୍କୁ ଭାୟଖଳା ଜେଲକୁ ପଠାଗଲା । ୬ ଅକ୍ଟୋବରକୁ ତାଙ୍କ ନ୍ୟାୟିକ ଗିରଫର ଅବଧି ଶେଷ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ।

ଏହା ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର, ଯେତେବେଳେ ରିୟା ଓ ଶୋବିକଙ୍କ ନ୍ୟାୟିକ ଗିରଫର ଅବଧିକୁ ବଢ଼ାଗଲା । ରିୟାଙ୍କୁ ୨୨ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନ୍ୟାୟିକ ଗିରଫରେ ପଠାଯାଇଥିଲା, ଏହା ପରେ ତାଙ୍କର ଗିରଫ ଅବଧି ୬ ଅକ୍ଟୋବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଢ଼ାଯାଇଥିଲା । ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଅବଧି ୨୦ ଅକ୍ଟୋବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଢ଼ାଯିବ ।

ସେହିପରି, ବୁଧବାର ଅର୍ଥାତ ୭ ଅକ୍ଟୋବରକୁ ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟରେ ରିୟା ଓ ଶୋବିକ୍ ସମେତ ଅନ୍ୟ ସହ-ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜାମିନ୍ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହାର ଶୁଣାଣି ଥିଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ ରିୟା, ଶୋବିକ୍ ଓ ଅନ୍ୟ ଅପରାଧୀଙ୍କ ଆଶା ଆସନ୍ତା କାଲିର ନିଷ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ରହିଛି । ୨୯ ସେପ୍ଟେମ୍ବରକୁ ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟ ନିଜର ନିଷ୍ପତ୍ତି ସ୍ଥିର କରି ନେଇଛି ଯାହାକୁ ୭ ଅକ୍ଟୋବରରେ ଶୁଣାଯିବ ।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଦୁଇଥର ନିମ୍ନ ସ୍ତରୀୟ ଅଦାଲତପକ୍ଷରୁ ରିୟା ଓ ଶୋବିକଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନ ପତ୍ର ଖାରଜ ହୋଇଯାଇଛି ।

ରିୟା ଓ ଶୋବିକଙ୍କ ଜାମିନ୍ ଆବେଦନ ଉପରେ ଶୁଣାଣି ସମୟରେ ଏନସିବି ସମସ୍ତ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଜାମିନର କଠୋର ବିରୋଧ କରିଥିଲେ । ଏନସିବି ପକ୍ଷରୁ ଅଦାଲତରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିବା ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ପରସ୍ପର ସହ ଜଡ଼ିତ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହା ଏକ ସିଣ୍ଡିକେଟ ଅଟେ ।

ଯେବେକି ରିୟା ଓ ଶୋବିକଙ୍କ ଓକିଲ ସତୀଶ ମାନେସିନ୍ଦେ ଅଦାଲତରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଭିନେତ୍ରୀ କେବଳ ନିଜ ପ୍ରେମିକ ପାଇଁ ଡ୍ରଗ୍ସ କିଣାବିକାରେ ସାମିଲ ଥିଲେ, ଏଥିପାଇଁ ମାମଲାରେ ଧାରା ୨୭ ଏ ଲାଗୁ କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଜାମିନ୍ ଏକ ଯୋଗ୍ୟ ମାମଲା ଅଟେ ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର ବୁଧବାର ଦିନ ଆସିବାକୁ ଥିବା ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ରହିଛି । ଦେଖିବାକୁ ଅଛି ଯେ ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ରିୟାଙ୍କୁ ଜେଲ୍ ମିଳିବ ବା ବେଲ ବା ଜାମିନ ।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*