ରେଖା ପାଞ୍ଚଟି ସନ୍ତାନର ମା’ ହେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ! କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ପିଲାକୁ ଜୀବନ ଠାରୁ ଅଧିକ ଭଲ ପାଆନ୍ତି…

ରେଖା ପାଞ୍ଚଟି ସନ୍ତାନର ମା’ ହେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ! କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ପିଲାକୁ ଜୀବନ ଠାରୁ ଅଧିକ ଭଲ ପାଆନ୍ତି…

ରେଖା ଭାରତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଜଣେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତ୍ରୀ । ସେ ତାଙ୍କ ‘ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କ୍ୟାରିୟର୍’ରେ ଏକରୁ ଅଧିକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭାବେ ବିବେଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ରେଖା ୧୯୬୬ ମସିହାରେ ତେଲୁଗୁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ରଙ୍ଗୁଲା ରତଲାମା’ରେ ଶିଶୁ କଳାକାର ଭାବରେ ନିଜର କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ୪ ବର୍ଷପରେ ରେଖା ‘ସାୱନ ଭଦୋ’ରେ ଜଣେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭାବରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ । ରେଖା ତାଙ୍କ ଲୁକ୍ ପାଇଁ ସବୁବେଳେ ହେଡଲାଇନରେ ରହିଆସିଛନ୍ତି । ରେଖା ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ନିଜକୁ ପ୍ରମାଣିତ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସଫଳ ଅଭିନେତ୍ରୀମାନଙ୍କ ତାଲିକାରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ।

ରେଖା ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଚିର ସବୁଜ ଅଭିନେତ୍ରୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍ୟତମ । ସେ ନିଜ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ତଥା ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ ପାଇଁ ସବୁବେଳେ ହେଡଲାଇନରେ ରହିଆସିଛନ୍ତି । ରେଖା ୬୦ ବର୍ଷ ବୟସ ଅତିକ୍ରମ କରିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଆଜି ବି ସେ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି । ଏହି ବୟସରେ ମଧ୍ୟ ରେଖା ଭଲ ଭଲ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇଦେଉଛନ୍ତି । ଆଜି ବି ରେଖା ନିଜର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କୁ ପାଗଳ କରନ୍ତି ।

ତେବେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ରେଖା ନିଜ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ଅଭିନୟ ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପାଗଳ କରିଦେଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନର କାହାଣୀ ମଧ୍ୟ ଏକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଠାରୁ କମ୍ ନୁହେଁ । ଲୋକମାନେ ସବୁବେଳେ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ କାହାଣୀ ପଢ଼ିବାକୁ ଆଗ୍ରହ ଦେଖାନ୍ତି । ଏହି ଶତାବ୍ଦୀର ମେଗାଷ୍ଟାର୍ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ଥିବା ଖବର ହେଉ କିମ୍ବା ବ୍ୟବସାୟୀ ମୁକେଶ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ହେଉ । ଏହି ଦୁଇଟି କାରଣ ହେତୁ ରେଖା ଅନେକ ‘ହେଡଲାଇନ୍’ରେ ରହିଆସିଛନ୍ତି । ଆଜି ମଧ୍ୟ ରେଖା ନିଜ ମଥାରେ ସିନ୍ଦୁର ଲଗାନ୍ତି, ଯାହା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥର ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଏ କିନ୍ତୁ କିଛି ଉତ୍ତର ମିଳେ ନାହିଁ । ଅନେକ ସାକ୍ଷାତକାର ସମୟରେ ରେଖା ତାଙ୍କ ଜୀବନ ସହ ଜଡିତ ଅନେକ କଥା କହିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ତାଙ୍କର କିଛି ପୂରଣ ହୋଇନଥିବା ଇଚ୍ଛା ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ।

ଆମେ ସମସ୍ତେ ଭଲଭାବେ ଜାଣୁ, ଅଭିନେତ୍ରୀ ରେଖାଙ୍କ ଜୀବନରେ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ୱାମୀ କିମ୍ବା କୌଣସି ସନ୍ତାନ ନାହାଁନ୍ତି । ଯଦିଓ ଏହି ସମଗ୍ର ସମାଜ ରେଖାଙ୍କୁ ଏକାକୀ ବିବେଚନା କରେ, କିନ୍ତୁ ରେଖା ନିଜକୁ ଏକୁଟିଆ ଭାବନ୍ତି ନାହିଁ । ରେଖା ତାଙ୍କର ଏକାକୀତାକୁ ପୁରା ଉପଭୋଗ କରନ୍ତି । ସବୁ ଲୋକଙ୍କର କିଛି ନା କିଛି ଇଚ୍ଛା ଥାଏ, ସେହିଭଳି ରେଖାଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଇଚ୍ଛା ଥିଲା କିନ୍ତୁ ସେହି ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହୋଇନଥିଲା ।

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ, ସିମି ଗରେୱାଲଙ୍କ ସହ ଟକ୍ ଶୋ’ରେ ରେଖା ତାଙ୍କ ଜୀବନ ସହ ଜଡିତ ଅନେକ କାହାଣୀ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ । ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ସ୍ୱାଧୀନତାର ଜୀବନ ବିତାଉଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ଉପରେ କୌଣସି ଚାପ ନାହିଁ । ରେଖା କହିଥିଲେ ଯେ, ତାଙ୍କର ଇଚ୍ଛା ଥିଲା, ତାଙ୍କର ‘ଅତିକମ୍’ରେ ପାଞ୍ଚଟି ସନ୍ତାନ ହେଉ, କିନ୍ତୁ ଏହି ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହୋଇ ନଥିଲା । ଏହାକୁନେଇ ସେ ଦୁଃଖିତ ନୁହଁନ୍ତି ।

ଯେତେବେଳେ ରେଖାଙ୍କୁ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଗଲା ଆପଣ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି କି ନା କୁକୁରମାନଙ୍କୁ, ତେବେ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେବାବେଳେ ରେଖା କହିଥିଲେ ଯେ ସେ କୁକୁରମାନଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ଅଭିନେତ୍ରୀ ରେଖାଙ୍କର ପୂର୍ବରୁ ପିସି ନାମକ ଏକ ସୁନ୍ଦର ଛୋଟ କୁକୁର ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଆଉ ଏହି ଦୁନିଆରେ ନାହିଁ । ପରେ ରେଖା ଅନ୍ୟ ଏକ କୁକୁରକୁ ପୋଷ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କଲେ ଏବଂ ଏହି କୁକୁର ସବୁବେଳେ ରେଖାଙ୍କ ସହିତ ରହିଥାଏ ।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଥରେ ଲଣ୍ଡନ୍ ଯିବା ପାଇଁ ବିମାନରେ ରେଖାଙ୍କ କୁକୁରକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇ ନଥିବାରୁ ଅଭିନେତ୍ରୀ ବହୁତ ରାଗି ଯାଇଥିଲେ । ଶେଷରେ କୁକୁରକୁ ଫେରାଇ ନିଆଗଲା । ରେଖାଙ୍କର ଏକ ବିଲେଇ ମଧ୍ୟ ଅଛି ଯାହା ସହିତ ସେ ସମୟ ବିତାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *