ରିଚାର୍ଜ ଯୋଜନା :- BSNL ୧୦୮ ଟଙ୍କା ଯୋଜନା, ୬୦ ଦିନ ପାଇଁ ଅସୀମିତ କଲିଂ ଏବଂ ଦୈନିକ 1GB ଡାଟା ମାଗଣା…

ରିଚାର୍ଜ ଯୋଜନା :- BSNL ୧୦୮ ଟଙ୍କା ଯୋଜନା, ୬୦ ଦିନ ପାଇଁ ଅସୀମିତ କଲିଂ ଏବଂ ଦୈନିକ 1GB ଡାଟା ମାଗଣା…

ଭାରତ ସଞ୍ଚାର ନିଗମ ଲିମିଟେଡ୍ (BSNL) ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ଶସ୍ତା ପ୍ରି-ପେଡ୍ ଯୋଜନା ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ କରିଛି । ଏହି ଯୋଜନାରେ ଅସୀମିତ କଲିଂ ସହିତ ପ୍ରତିଦିନ 1GB ଡାଟା ସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ।

ଯଦି ଆପଣ ଶସ୍ତା ଏବଂ ଲମ୍ବା ବୈଧତା ରିଚାର୍ଜ ଯୋଜନା ଖୋଜୁଛନ୍ତି ତେବେ ଭାରତ ସଞ୍ଚାର ନିଗମ ଲିମିଟେଡ୍ (BSNL) ଅଫର୍ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଉତ୍ତମ ବିକଳ୍ପ । BSNLର ଅଧିକାଂଶ ରିଚାର୍ଜ ଯୋଜନା ଏହାର ପ୍ରତିଯୋଗୀ କମ୍ପାନୀ ଜିଓ, ​​ଏୟାରଟେଲ୍ ଏବଂ ଭିଆଇ ତୁଳନାରେ ଶସ୍ତା ଏବଂ ଦୀର୍ଘ ବୈଧତା । ଏହାର କଲିଂ ଏବଂ ନେଟ୍ ସୁବିଧା ନେଇ ଆପଣ BSNLର ରିଚାର୍ଜ ଯୋଜନାର ଲାଭ ଉଠାଇ ପାରିବେ ।

‘BSNL’ର ଯୋଜନା ୧୦୮ ଟଙ୍କାରେ ଉପଲବ୍ଧ

ଗଜଟ୍ ୩୬୦ ପୋର୍ଟାଲ୍ ଅନୁଯାୟୀ, BSNLର ଏପରି ଏକ ପ୍ରି-ପେଡ୍ ଯୋଜନା ୧୦୮ ଟଙ୍କାରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେଉଛି । ଏହି ଯୋଜନାର ବୈଧତା (ରିଚାର୍ଜ ଯୋଜନା) ୬୦ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ । ଏହି ଯୋଜନାରେ ଆପଣ ଦୈନିକ ଡାଟା ଏବଂ କଲିଂ ଭଳି ଲାଭ ପାଇବେ । ଜିଓ, ଏୟାରଟେଲ୍ ଏବଂ ଭିଆଇ (ଭୋଡାଫୋନ୍ ଆଇଡିଆ) ଏହି ମୂଲ୍ୟରେ ଦୈନିକ ଡାଟା ଭଳି କୌଣସି ଯୋଜନା ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତି ନାହିଁ ।

ଅସୀମିତ କଲିଂ, ୫୦୦ ମାଗଣା SMS ସୁବିଧା

‘BSNL’ର ଏହି ରିଚାର୍ଜ ଯୋଜନାରେ ଗ୍ରାହକ ଅସୀମିତ କଲିଂର ସୁବିଧା ପାଆନ୍ତି । ଏହି ସୁବିଧାରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇ MTNLର ନେଟୱାର୍କ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ । ଅସୀମିତ କଲିଂ ବ୍ୟତୀତ ଏହି ଯୋଜନା ଅସୀମିତ ଡାଟା ସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରେ । ତେବେ 1GB ଡାଟା ସରିଯିବା ପରେ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ଗତି ୮୦KBPS କୁ କମିଯାଏ । ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ୧୦୮ ଟଙ୍କା ଯୋଜନାରେ ଆପଣ ପ୍ରତିଦିନ କେବଳ 1GB ହାଇ ସ୍ପିଡ୍ ଡାଟା ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ । ଏହି ଯୋଜନାରେ ଆପଣ ସମୁଦାୟ ୫୦୦ SMS ସୁବିଧା ପାଇବେ ।

ପୂର୍ବରୁ ୨୮ ଦିନ ପାଇଁ ‘BSNL’ର ଯୋଜନା ଥିଲା

ପୂର୍ବରୁ ଏହି ଯୋଜନା ୨୮ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୈଧତା ସହିତ ଆସୁଥିଲା । ଯେତେବେଳେ ଟେଲିକମ୍ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଲା, ‘BSNL’ ଏହି ପ୍ରି-ପେଡ୍ ଯୋଜନା (ରିଚାର୍ଜ ଯୋଜନା)ର ବୈଧତାକୁ ୨୮ ଦିନରୁ ୬୦ ଦିନକୁ ବୃଦ୍ଧି କଲା । ‘BSNL’ର ଏହି ଯୋଜନାକୁ ଅନ୍ୟ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ସହିତ ତୁଳନା କଲେ, ଏୟାରଟେଲ୍ କମ୍ପାନୀ ୧୨୯ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ପ୍ରି-ପେଡ୍ ଯୋଜନା ପ୍ରଦାନ କରେ । ଏହି ଯୋଜନାରେ ୨୪ ଦିନର ବୈଧତା ସହିତ ପ୍ରତିଦିନ 1GB ଡାଟା ଉପଲବ୍ଧ । ଏହା ସହିତ ଅସୀମିତ କଲିଂ ଏବଂ ୩୦୦ ମାଗଣା SMSର ସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ଅଛି ।

ପ୍ରତିଯୋଗୀ କମ୍ପାନୀ ଅପେକ୍ଷା ଭଲ ଅଟେ ଯୋଜନା

ଏଥିସହିତ ଜିଓ କମ୍ପାନୀର ଏହି ମୂଲ୍ୟରେ ୧୨୫ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ଏକ ପ୍ରି-ପେଡ୍ ରିଚାର୍ଜ ଯୋଜନା ଉପଲବ୍ଧ । ଯେଉଁଥିରେ ଲୋକମାନେ ୨୮ ଦିନର ବୈଧତା ପାଆନ୍ତି । ଏହି ଅବଧି ମଧ୍ୟରେ ଗ୍ରାହକ ଦୈନିକ 0.5GB ଡାଟା, ଅସୀମିତ କଲିଂ ଏବଂ ସମୁଦାୟ ୩୦୦ ମାଗଣା SMSର ସୁବିଧା ପାଆନ୍ତି । ଭିଆଇ କମ୍ପାନୀ ୧୨୯ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ଏକ ଯୋଜନା ମଧ୍ୟ ଆଣିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ୨୪ ଦିନର ବୈଧତା ସହିତ ଦୈନିକ 2GB ଡାଟା, ଅସୀମିତ କଲିଂ ଏବଂ ୩୦୦ ମାଗଣା SMS ଉପଲବ୍ଧ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *