ବାବା ରାମଦେବ : ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପରେ ଏବେ ଜ୍ୟୋତିଷବିତଙ୍କୁ କରିଲେ ଟାର୍ଗେଟ ! କ୍ରୋଧରେ BHU ପ୍ରଫେସରମାନେ କହିଲେ ବାବାଙ୍କ ଲାଇସେନ୍ସ ରଦ୍ଦ କରି କରି ଜେଲକୁ ପଠାଯାଉ !

ବାବା ରାମଦେବ : ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପରେ ଏବେ ଜ୍ୟୋତିଷବିତଙ୍କୁ କରିଲେ ଟାର୍ଗେଟ ! କ୍ରୋଧରେ BHU ପ୍ରଫେସରମାନେ କହିଲେ ବାବାଙ୍କ ଲାଇସେନ୍ସ ରଦ୍ଦ କରି କରି ଜେଲକୁ ପଠାଯାଉ !

ବିଏଚୟୁ ପ୍ରଫେସର ସୁଭାଷ ପାଣ୍ଡେ ବାବା ରାମଦେବଙ୍କୁ ଜେଲ ପଠାଇବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଓ ସେ କିଛି ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ରାମଦେବଙ୍କ ପରି ବାବାମାନେ କେବଳ ​ଲୋକଙ୍କ ଭାବନାକୁ ଉତ୍ତେଜିତ କରିବା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି ।

ପୁଣି ଠାରେ ବାବା ରାମଦେବ ନିଜର ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ଯୋଗୁଁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ସାଉଁଟିଛନ୍ତି । ଗତ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ବିଷୟରେ ଯେଉଁ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଥିଲେ, ସେଥିରୁ କୁହୁଲୁଥିବା ନିଆଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କମି ନାହିଁ ତଥାପି ବାବା ନିଜକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖି ନ ପରି ପୁଣି ଏକ ବିବାଦୀୟ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ବାବା ରାମଦେବ ଜ୍ୟୋତିଷଙ୍କ ବିଷୟରେ ଏକ ବିବାଦୀୟ ବିବୃତ୍ତି ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହାକୁ ଭିତ୍ତି କରି ବାବା ପୁଣିଥରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟରେ ଆସିଯାଇଛନ୍ତି । ବାବା ରାମଦେବ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜ୍ୟୋତିଷମାନେ ସମୟ, ଘଣ୍ଟା, ମୂହୁର୍ତ୍ତ ନାମରେ ଲୋକଙ୍କୁ ବିଭ୍ରାନ୍ତ କରୁଛନ୍ତି । ବାବାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିରେ ବିଏଚୟୁ ପ୍ରଫେସରମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରତି ମାସରେ କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା ହିଁ ମାଗିବା ସେହିପରି ବାବାଙ୍କ ଯୋଗ୍ୟତା ବରଂ କାହାକୁ କ୍ଷମା କରିବା କିମ୍ବା ଦେଶର ମଙ୍ଗଳ କରିବା ସେହିପରି ବାବାଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ନାହିଁ । ସରକାର ତୁରନ୍ତ ସେହିପରି ବାବାଙ୍କର ଲାଇସେନ୍ସ ରଦ୍ଦ କରି ଜେଲକୁ ପଠାଇବା ଉଚିତ୍ ।

ବିଏଚୟୁ ପ୍ରଫେସର ସୁଭାଷ ପାଣ୍ଡେ ବାବା ରାମଦେବଙ୍କୁ ଜେଲ ପଠାଇବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଏବଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ କିଛି ଜାଣନ୍ତି ନାହାଁନ୍ତି । ସେମାନେ ଲୋକଙ୍କ ଭାବନାକୁ ଉତ୍ତେଜିତ କରିବା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି । ବିଏଚୟୁ ପ୍ରଫେସରମାନେ କହିଛନ୍ତି, ବାବା ରାମଦେବ ବୋଧେ ହୁଏ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ସନ୍ତୁଳନ ହୋରାଇ ବସିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଯୋଗ ବିଷୟରେ ଜ୍ଞାନ ନାହିଁ କିମ୍ବା ସେ ବେଦ ଶିକ୍ଷା ଗ୍ରହଣ କରି ନାହାଁନ୍ତି । ତାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ପାଇଁ ସେ କ୍ଷମା ମାଗିବା ଉଚିତ୍ । ତାଙ୍କର ବିବୃତ୍ତି ଅସହଯୋଗୀ ।

ଆପଣଙ୍କୁ କହି ରଖୁଛୁ ଯେ, ହରିଦ୍ୱାରରେ ନିକଟରେ ଯୋଗ ଶିବିରରେ ବାବା ରାମଦେବ କହିଥିଲେ ଯେ ଭଗବାନ ପ୍ରତି ମୂହୁର୍ତ୍ତକୁ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି । ଜ୍ୟୋତିଷମାନେ ସମୟ, ଘଣ୍ଟା, ମୂହୁର୍ତ୍ତ ନାମରେ ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା କରୁଛନ୍ତି । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ରାମଦେବ ଜ୍ୟୋତିଷଙ୍କୁ ଏକ ଲକ୍ଷ କୋଟିର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ବୋଲି ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ । ସେ ଆହୁରି କହିଥିଲେ କୌଣସି ଜ୍ୟୋର୍ତିବିଦ କହିନଥିଲେ ଯେ, କରୋନା/ବ୍ଲାକ ଫଙ୍ଗସ୍‌ ଆସିବ ବୋଲି ।

ବାବାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ଶୁଣିବା ପରେ କାଶୀ ପଣ୍ଡିତମାନେ ମଧ୍ୟ ବାବା ରାମଦେବଙ୍କୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅଧ୍ୟୟନ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଜ୍ୟୋତିଶାଚାର୍ଯ୍ୟ ପି. ଶିବପୁଜନ ଶାସ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ବର୍ଣ୍ଣିତ ହୋଇଛି ଯେ, ୨୦୨୦ ମସିହାରେ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ଵ ଏକ ଅଜଣା ଭୂତାଣୁ ଦ୍ଵାରା ସଂକ୍ରମିତ ହେବ ଓ ଏଥିରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାଙ୍କ ଲୋକ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିବେ । ତେଣୁ ବାବା ରାମଦେବ କିଛି କହିବା ପୂର୍ବରୁ ସେହି ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରକୁ ଥରଟିଏ ଅଧ୍ୟୟନ କରିବା ଉଚିତ୍ । କିଛି ନ ଜାଣି ଏହିପରି ମିଥ୍ୟା ବିବୃତ୍ତି କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଜ୍ୟୋତିଶାଚାର୍ଯ୍ୟ ପି. ଶିବପୁଜନ ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଶାସ୍ତ୍ରରେ ମୂହୁର୍ତ୍ତ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି । ମୁହୁର୍ତ୍ତର ବାଖ୍ୟା ଅର୍ଥ ବେଦ ସହ ସମାନ । ବାବାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ଦେଶ ସଂସ୍କୃତି ଓ ପରମ୍ପରା ଅର୍ଥାତ ଦେବକୁ ଅପମାନ କରୁଛି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *