ରାକ୍ଷୀ ସାୱନ୍ତ କହିଲେ ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କୁ କରିଦିଅନ୍ତୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ! ରାକ୍ଷୀ ସାୱନ୍ତଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିରେ ଅଭିନେତା ଏଭଳି ଉତ୍ତର ଦେଇ ଜିତିନେଲେ ସମସ୍ତଙ୍କ ହୃଦୟ…

ରାକ୍ଷୀ ସାୱନ୍ତ କହିଲେ ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କୁ କରିଦିଅନ୍ତୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ! ରାକ୍ଷୀ ସାୱନ୍ତଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିରେ ଅଭିନେତା ଏଭଳି ଉତ୍ତର ଦେଇ ଜିତିନେଲେ ସମସ୍ତଙ୍କ ହୃଦୟ…

ବଲିଉଡ ଜଗତର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତା ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କର ପ୍ରଶଂସା ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱର ଲୋକମାନେ କରୁଛନ୍ତି । ସୋନୁ ସୁଦ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅପେକ୍ଷା ଜନହିତକର କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ବେଶ୍ ପରିଚୟ । କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ ନିଃସ୍ୱାର୍ଥ ଭାବରେ ସୋନୁ ସୁଦ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଆସୁଛନ୍ତି ଏବଂ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଅସହାୟ ମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଚାରିଆଡେ ତାଙ୍କ ଜନହିତକର କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ନେଇ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଉଛି ।

କରୋନା ଭଳି ସମୟରେ ସୋନୁ ସୁଦ ଗରିବ ଲୋକମାନଙ୍କର ଭଗବାନ ହୋଇ ଉଭା ହୋଇଛନ୍ତି କହିଲେ ଅତ୍ୟୁକ୍ତି ହେବ ନାହିଁ । ସାରା ଦେଶରେ କରୋନା ମାମଲା ଦ୍ରୁତ ବେଗରେ ବଢିଚାଲିଛି, ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସୋନୁ ସୁଦ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ସହାୟତା ପହଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା ଜାରି କରୁଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କର ଭଲ କାମକୁ ଦେଖି ରାକ୍ଷୀ ସାୱନ୍ତ ତାଙ୍କୁ ଆଗାମୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାର କଥା ମଧ୍ୟ କହି ଦେଇଥିଲେ । ରାକ୍ଷୀ ସାୱନ୍ତଙ୍କର ଏହି ବିବୃତ୍ତି ଉପରେ ଅଭିନେତା ସୋନୁ ସୁଦ ମଜାଦାର ଉତ୍ତର ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇ ରଖୁଛୁ ଯେ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କର ଗୋଟିଏ ଭିଡିଓ ଦ୍ରୁତ ବେଗରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଅଛି ।ଯେଉଁଥିରେ ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କୁ ମିଡ଼ିଆ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ସରବତ ପିଇବାକୁ ଦେଉଥିବାର ଦେଖାଯାଉଛି । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସୋନୁ ସୁଦ ସେଠାରେ ଛିଡା ହୋଇଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟେକ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ । ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କର ଏହି ଭିଡିଓକୁ “ଭିରଲ ଭୟାନି” ନିଜ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ସେୟାର କରିଥିଲେ । ଗତଦିନରେ ରାକ୍ଷୀ ସାୱନ୍ତଙ୍କର ଏକ ଭିଡିଓର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ସେ କହିଥିଲେ କି ସୋନୁ ସୁଦ ଏବଂ ସଲମାନ ଖାନଙ୍କୁ ହିଁ ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କରିଦେବା ଉଚିତ । କାରଣ ପ୍ରକୃତ ହିରୋ ସେମାନେ ଅଟନ୍ତି । ରାକ୍ଷୀ ସାୱନ୍ତଙ୍କର ଏହି ମତ ଉପରେ ସୋନୁ ସୁଦ ଅତ୍ୟନ୍ତ ମଜାଦାର ଉତ୍ତର ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଏହି ଭାଇରାଲ ଭିଡ଼ିଓରେ ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କୁ ସରବତ ପିଇବାକୁ ଦେଉଥିବାର ଦେଖାଯାଇଛି । ସେହି ସମୟରେ ଜଣେ ଫୋଟଗ୍ରାଫର ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କୁ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ ବିଷୟରେ ପଚାରିଥିଲେ । ଫୋଟଗ୍ରାଫର ପଚାରିଥିଲେ କି ରାକ୍ଷୀ ସାୱନ୍ତ ନିକଟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାର କଥା କହିଥିଲେ, ତେବେ ଆପଣ କଣ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବାକୁ ଚାହିଁବେ ? ଏହି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତରରେ ସୋନୁ ସୁଦ କହିଥିଲେ, “ଯିଏ ଯେଉଁଠି ଅଛି, ସିଏ ସେଠାରେ ଭଲରେ ଅଛି । ମୁଁ ସାଧାରଣ ଜନତା ହୋଇ ଭଲ ଅଛି ଆଉ ଆପଣମାନଙ୍କ ସହ ଛିଡା ହୋଇଛି ।”

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ, ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କର ଜନହିତକର କାର୍ଯ୍ୟ ଗତବର୍ଷ ଲାଗିଥିବା କରୋନା ଲକ୍ଡ଼ାଉନ୍ ସମୟରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ସର୍ବପ୍ରଥମେ ସେ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ, ଯାହା ପରଠାରୁ ସେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଅସହାୟ ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କର ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସୋନୁ ସୁଦ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସକ୍ରିୟ ରହିଥାନ୍ତି । ନିକଟରେ ଏକ ଟ୍ୱିଟ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ସୋନୁ ସୁଦ କହିଥିଲେ ଯେ, ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ଆବେଦନ ଆସେ ଏବଂ ସମସ୍ତଙ୍କ ନିକଟକୁ ପହଞ୍ଚିବା ଅସମ୍ଭବ ହୋଇଥାଏ ।

ସୋନୁ ସୁଦ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟରେ ଲେଖିଥିଲେ କି ତାଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ପ୍ରାୟତଃ ୪୧,୬୬୦ ଆବେଦନ ମିଳିଛି । ସେ ତାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସମସ୍ତଙ୍କ ନିକଟକୁ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ଚେଷ୍ଟା କରିଥାନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସେ ତାହା କରିପାରନ୍ତି ନାହିଁ । ଯଦି ସେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନିକଟକୁ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ, ତେବେ ଏଭଳି କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରାୟତଃ ୧୪ ବର୍ଷ ଲାଗିଯିବ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *