ରେଳ ବିଭାଗ ୭ ଡିସେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଦଳାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଟ୍ରେନ୍ ମାର୍ଗ ! ଦେଖନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚୀ

ରେଳ ବିଭାଗ ୭ ଡିସେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଦଳାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଟ୍ରେନ୍ ମାର୍ଗ ! ଦେଖନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚୀ

ଯଦି ଆପଣ ଟ୍ରେନରେ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ତେବେ ଏହାର ସମୟ ଓ ସୂଚୀ ଅବଶ୍ୟ ଦେଖି ନିଅନ୍ତୁ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଉତ୍ତର ରେଳ ବିଭାଗର ଲକ୍ଷନୌ ମଣ୍ଡଳ କିଛି ରେଳର ରୁଟ୍ ବା ମାର୍ଗ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ଦେଇଛନ୍ତି । –

ରେଳ ବିଭାଗ ସୂଚନା ଦେଇଛି ଯେ ୭ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରେଳର ମାର୍ଗ ଗୁଡ଼ିକ ପରିବର୍ତ୍ତିତ ରହିବ ।
ଉତ୍ତର ରେଳ ବିଭାଗ କହିଛି ଯେ ଲକ୍ଷନୌ ଡିଭିଜନର କିଛି ଷ୍ଟେସନ ମଝିର ଟ୍ରାକ୍ ବା ଧାରଣାକୁ ଦୋହରିକରଣ କରାଯାଉଛି ।

google

-ରେଳ ବିଭାଗ ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରୟାଗ ରାଜ- ଫାଫାମଉ ଷ୍ଟେସନ ମଝିରେ ଟ୍ରାକ୍ ବା ଧାରଣାକୁ ଦୋହରିକରଣ କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଉଛି ଏଥିପାଇଁ କିଛି ଟ୍ରେନ୍ ପରିଚାଳନାରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଛି । ରେଳ ବିଭାଗ କହିଛି ଯେ ୭ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ରେଳର ମାର୍ଗ ପରିବର୍ତିତ ରହିବ । ଉତ୍ତର ରେଳ ବିଭାଗ କହିଛି ଯେ ଲକ୍ଷନୌ ଡିଭିଜନର କିଛି ଷ୍ଟେସନ ମଝିରେ ଧାରଣା ଗୁଡ଼ିକର ଦୋହରିକରଣ ପାଇଁ ପ୍ରି-ନନ ଇଣ୍ଟରଲିଙ୍କିଙ୍ଗ ଅପଗ୍ରେଡେସନ କରାଯାଉଛି ।

ଦିଲ୍ଲୀ-ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଓ ବିହାରର ରେଳ ଯାତ୍ରୀ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସିର ଖବର, ବର୍ତ୍ତମାନ କମ୍ ସମୟରେ ହେବ ଦୀର୍ଘ ଦୂରତାକୁ ଯାତ୍ରା

ଦେଖନ୍ତୁ କେଉଁ ରେଳ ଧାରଣା ଗୁଡ଼ିକରେ କରାଯାଇଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ :

– ଟ୍ରେନ୍ ସଂଖ୍ୟା ୦୧୦୭୧ ଲୋକମାନ୍ୟ ତିଳକ ଟର୍ମିନସ-ବାରଣାସୀ କମାୟାନୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ପ୍ରୟାଗରାଜ ରାମବାଗ-ମଣ୍ଡୁବାହୀଡ଼-ବାରଣାସୀ ହୋଇ ଚାଲିବ । ଏହି ଟ୍ରେନ ୬ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ମାର୍ଗରେ ଚାଲିବ ।

– ଟ୍ରେନ ସଂଖ୍ୟା ୦୧୦୭୨ ବାରଣାସୀ-ଲୋକମାନ୍ୟ ତିଳକ ଟର୍ମିନସ କମାୟାନୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ୭ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବାରଣାସୀ-ମଣ୍ଡୁବାହୀଡ଼-ପ୍ରୟାଗରାଜ ଦେଇ ଚାଲିବ ।

google

– ଟ୍ରେନ ସଂଖ୍ୟା ୦୯୦୪୧ ବାନ୍ଦ୍ରା ଟର୍ମିନସ-ଗାଜ୍ଜିପୁର ସିଟି ଏକ୍ସପ୍ରେସର ମଧ୍ୟ ଧାରଣା ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଛି । ଏହି ଟ୍ରେନ୍ ୪ ସେପ୍ଟେମ୍ବରକୁ ପ୍ରୟାଗରାଜ-ପ୍ରୟାଗରାଜ ରାମବାଗ-ମଣ୍ଡୁବାହୀଡ଼-ବାରଣାସୀ-ସିଟି ମାର୍ଗ ଦେଇ ଯିବ ।

– ଟ୍ରେନ୍ ସଂଖ୍ୟା ୨୨୩୩ ଗାଜିପୁର ସିଟି ଆନନ୍ଦ ବିହାର ଟର୍ମିନାଲ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ୫ ସେପ୍ଟେମ୍ବରକୁ ପ୍ରୟାଗରାଜ-ପ୍ରୟାଗରାଜ ରାମବାଗ – ମଣ୍ଡୁବାହୀଡ଼-ବାରଣାସୀ-ବାରଣାସୀ-ସିଟି ମାର୍ଗ ଦେଇ ଚାଲିବ ।

-ଟ୍ରେନ ସଂଖ୍ୟା ୨୨୩୪ ଆନନ୍ଦ ବିହାର ଟର୍ମିନାଲ-ଗାଜିପୁର ସିଟି ଏକ୍ସପ୍ରେସ ୪ ସେପ୍ଟେମ୍ବର କୁ ବାରଣାସୀ-ସିଟି-ବାରଣାସୀ-ମଣ୍ଡୁବାହୀଡ଼-ପ୍ରୟାଗରାଜ ରାମବାଗ-ପ୍ରୟାଗରାଜ ମାର୍ଗ ଦେଇ ଚାଲିବ ।

-ଟ୍ରେନ ସଂଖ୍ୟା ୦୯୦୪୨ ଗାଜିପୁର ସିଟି-ବାନ୍ଦ୍ରା ଟର୍ମିନସ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ୬ ସେପ୍ଟେମ୍ବରକୁ ବାରଣାସୀ-ସିଟି-ବାରଣାସୀ-ମଣ୍ଡୁବାହୀଡ଼-ପ୍ରୟାଗରାଜ ରାମବାଗ-ପ୍ରୟାଗରାଜ ଦେଇ ଚାଲିବ ।

google

-ଟ୍ରେନ ସଂଖ୍ୟା ୨୩୮୨ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ-ହାୱଡ଼ା ଜଙ୍କସନ. ପୂର୍ବ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ୪ ସେପ୍ଟେମ୍ବରକୁ ପ୍ରୟାଗରାଜ-ମିର୍ଜାପୁର-ଚୁନାର-ପଣ୍ଡିତ ଦୀନ ଦୟାଲ ଉପାଧ୍ୟାୟ ଜଙ୍କସନ ମାର୍ଗ ଦେଇ ଚାଲିବ ।

-ଟ୍ରେନ ସଂଖ୍ୟା ୨୩୮୧ ହାୱଡ଼ା ଜଙ୍କସନ – ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ପୂର୍ବ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ୩ ସେପ୍ଟେମ୍ବରକୁ ପଣ୍ଡିତ ଦିନ ଦୟାଲ ଉପାଧ୍ୟୟ ଜଙ୍କସନ-ଚୁନାର-ମିର୍ଜାପୁର-ପ୍ରୟାଗରାଜ ମାର୍ଗରୁ ଚାଲିବ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *